Rozwój wersji 2017


kojacek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Mayster napisał:

 

Z biegiem czasu osobom tworzącym ZWCADa na pewno uda się poprawić niektóre funkcje, ta by oprogramowanie było w stanie dorównać swojemu odpowiednikowi. Pół minuty a sekunda to jednak jest różnica.

Wielkość i ilość poprawek do ostatniego ZwCAD-a (kroczącego nieustannie gdzieś między wersją alpha i ciągle jeszcze bardzo wczesną beta), pozwala przypuszczać że ów "bieg czasu" będzie bardzo długi. Przy spełnieniu warunku że "odpowiednik" w tym czasie nie będzie zmierzał do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ZWCAD2015+ też przechodził podobne zmiany i ZWCAD ARCHITECTURE2015, który na obecnym etapie zmian 2017 jest wciąż najlepszy ...podobnie będzie z 2017 ,   jeszcze mimo innego producenta silnika renderujacego, mam nadzieje na wyprodukowanie przez brytyjczyków ARTISANA pod 2017 ......... w końcu  :)   i bedzie kompletny zestaw konkurencyjny do amerykańskiego R. i węgierskiego A. oraz szwajcarskiego E. ;)

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ZwCAD2015 cierpiał na choroby wieku dziecięcego, to ZwCAD2017 jest w stadium prenatalnym. W dodatku producent wymyślił sobie, że pozyska tysiące darmowych testerów nazywając to coś "wersją oficjalną" i jeszcze każą sobie płacić za możliwość testowania. Gorzkie to ale niestety zwykłe oprogramowanie znanej i powszechnie przyjętej funkcjonalności nie jest jak widać takie łatwe. Przecież wersja 2017 nie jest jakimś przełomem tylko próbą odwzorowania standardu. Jak program ma działać to wszyscy wiedzą bo jest pierwowzór. Jak działa też widać a prace nad wersją 2017 przecież trwają co najmniej od ugody z Autodeskiem czyli 2 lata. Nie mam wątpliwości, że program ma potencjał. Używam ZwCAD'a od wersji 2011. Były różne potknięcia i ja to rozumiem. Nie ma programów bez błędów, ale to w jaki sposób wdrażają wersję 2017 to żenada.

Przepraszam autora wątku bo zdaje się moja wypowiedź nie jest związana z tematem. Administratora proszę o ewentualne przeniesienie do właściwszego miejsca na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów biznesowych nie przenikniemy na tym publicznym forum. Szkoda narzekać.

To co bym konsekwentnie realizował to delikatny pressing...  i np. popieranie postulatów Kolegi @Martin_S. 

ZWSOFT powinien mianować go ambasadorem marki ;-) Chyba jeden z najaktywniejszych i najbardziej konstruktywnych użytkowników forum na ZWSOFT i tutaj ;-)

Tak trochę z innej beczki:

Może to też szansa dla  zespołu 'Szansa' na wyjazd do Chin 1-2 waszych speców od IT do przekazania paru uwag bezpośrednio Zarządowi ZWSOFTU na ulepszenia supportu w domenie ZWSOFT.com ?

PS. Czekam więc z pewną nadzieją na  najbliższy SP2.

Pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staramy się wspierać @Martin_S i tematy związane z Architecture, ale nie wszystko zależy od nas.

Nie za bardzo orientuje się jak wygląd support w domenie ZWSOFT.com, ale jeśli ma pan jakieś uwagi to przekażemy je.

Jeśli jakieś tematy są bez odpowiedzi to postaramy się zadziałać, żeby się tym zajęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support dotyczący zagadnień inżynierii budowlanej i architektonicznej jest "słaby" , a dotyczący CAD jest ok ze strony angielskojezycznego forum ZWSOFT

Ale najlepszy support dotyczący CAD dają nam kompetentni inżynierowie SZANSY , ale czasami obie strony sa bezsilne  i na pewne rozwiązania trzeba czekać.... to ja tyle ...czekam na lepszą wersje ARCHITECTURE 2017 ENU 64 bit i brytyjskiego ARTISANA do niego.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Martin_S napisał:

Na razie SP2.0 robi "dla mnie" dobre wrażenie ....  czekam na Architecture na tym silniku ... 2015+ też dość długo się "docierał" .....ale 2017 dużo dłużej
p,s, mamy chiński nowy rok "Rok Ognistego Koguta"

 

Oby nie był to "Rok Kulawej Kury"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba bardzo kulawej...

Miałem okazję popracować w tym tygodniu trochę dłużej w ZWCad 2017 SP2.0...i niestety jako użytkownik, który ma porównanie do ZWCada+ 2015, AC2015 i Brics_Cada V16 mogę tylko napisać, że obecna wersja jest daleko w polu za poprzednią wersją i konkurencją... przynajmniej takie mam odczucia jako użytkownik programów typu Cad...

Nie jestem programistą, ale zgadzam się z wieloma wypowiedziami tutaj, że obecna "oficjalna" wersja powinna być ciągle wersją rozwojową (alfa, beta..)

Osobiście nie jestem w stanie przestawić się z wersji ZWCad+ 2015 na 2017 i pewnie kolejne SP tego nie zmieni...

Może ZWSoft pójdzie krokiem M$ i dopiero kolejne wydanie (2018) będzie godne uwagi? (jak to potocznie mówi się o Win'ach, że co drugie wydanie jest dopracowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę optymizmu bym tu wlał ;-))

Aluzje o kulawej kurze chyba dały chińczykom poważnie do myślenia. Od dziś zabrali się do roboty - ważnym krokiem jest reaktywacja forum zwsoft.com ;-)

-*-

Odnośnie merytorycznych pomysłów:

- DesignCenter (Ctrl+2) powinno byc jak najszybciej wdrożone (powinno choćby częściowej jako np. plugin do testów) 
- Dynamic Input (F12) - metoda pracy w ZwCAD 2017 nie jest taka sama jak w tzw. wzorcu. 
  W trakcie wymiarowania  line/polyline dynamic input po naciśnięciu <Tab> powinien przełączyć podpowiedzi z podawania długości na podawanie kąta.  Zamiast tego pojawiają się ikonki snapów. .   W Bricscad wydaje się to dopracowane ( https://www.bricsys.com/bricscad/help/en_US/V13/UsrGui/source/03_Drawing_Accurately/03_11_Dynamic_Dimensions.htm )
 Może to tez problem patentu ?

Pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris

Ja nadal pracuje na ZWCAD ARCHITECTURE 2015 ...dla mnie osobiscie został mocno "przeczolgany" przez użytkownikow i  jest dopracowany ...2017 wymaga dalszego rozwoju ...no i nadal nie rozumiem czemu Pictorex od ARTISAN nie robi nakładki renderującej do 2017 SP2.0 ..bo z całym szacunkiem ten renderer od iRender nXt jest "prymitywny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin_S rozumiem Twoje rozczarowanie aktualną wersją ZWCad 2017.

Ja również uważam, że program nie spełnia pokładanych w nim nadziei... nie wiem może to wina marketingowców z ZWSoftu, którzy niepotrzebnie napompowali balon oczekiwań wśród użytkowników, a tu taki klops...

Ostatnie dni pracuję równocześnie na ZWCad+ 2015 oraz ZWCad 2017 i różnica jest kolosalna... niestety ale poprzednia wersja ZWCad+ 2015 miażdży aktualne wydanie zarówno pod względem wydajności pracy jak i samej funkcjonalności programu...

Uważam, że powrót do jądra opartego na IC to porażka ze strony ZWSoftu i używanie takich sloganów jak w temacie tego forum (dotyczącego wersji 2017), że jest to najnowszy ZWCAD z serii "+" jest świadomym wprowadzaniem klientów w błąd, bo z serią "PLUS" ma on niewiele wspólnego...
Nie znam się na tym, ale takie są moje odczucia, które są wynikiem pracy na jednej i drugiej wersji.
ZWCadowi+ 2015 bliżej jest do AC, natomiast ZWCad 2017 jest zbliżony do Brics_Cada.  Wg mnie są to dwa różne programy (AC i BC).

Chętnie zapoznam się z opiniami bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy znają program od strony programowania.

Jeśli chodzi o "super wydajność" to poniżej załączam linki, pod którymi wrzucone są filmiki przedstawiające jak długo zajmuje wersji 2017 SP2.0 x64 podświetlenie wybranego bloku.
https://megawrzuta.pl/download/958813b7543ea416318949159d652c8d.html

https://megawrzuta.pl/download/32d1a5b5894502b6f3c93eb9930755ee.html

Od momentu kliknięcia w blok, do momentu podświetlenia bloku i możliwości działania programu mija czasem od kilku do kilkunastu sekund. Jest to zwykły blok złożony z 1000 do 3000 obiektów (polilinie, wymiary, kreskowania itd. itp). W momencie kiedy blok jest powiększony (przybliżony kółkiem) nie ma problemu, ale wystarczy oddalić obraz (zoom out), aby wybranie bloku zajmowało dłuższy czas. W czasie kiedy program zastanawia się co ma zrobić, następuje blokada i nie można ani ruszyć kursorem, ani przerwać wykonywania polecenia przez program...
Żeby nie było, że to tylko w tym pliku, to proszę przeprowadzić testy samemu zgodnie z opisem powyżej. Wystarczy utworzyć plik dwg, wrzucić do niego kilka zblokowanych rzutów, oddalić obraz i zacząć wybierać obiekty pojedynczo... Myślałem, że to tylko jeden taki przypadek, ale praktycznie w każdym pliku, w którym wrzucone są większe bloki jest ten sam problem...

To tyle w temacie wydajności programu, który tutaj był tak zachwalany na filmikach porównawczych z AC...

Dodam tylko, że ZWCad+ 2015 podświetla blok momentalnie, podobnie programy konkurencji...

ZWCad 2017 SP2.0 x64 PL vernum = "2017.01.23(13656)_x64"

Nagywanie_2017_02_08_00_17_31_29.mp4

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chris napisał:

Martin_S rozumiem Twoje rozczarowanie aktualną wersją ZWCad 2017.

Nie widziałem aby @Martin_S wyrażał rozczarowanie ZWCAD 2017. W jego przypadku chodzi tutaj o wersję Architecture i niedopasowany rendering od Artisana.

Producent Artisana zmienił podejście i nie chce się dopasować, pomimo, że techniczne nie ma żadnych przeszkód. Co więcej wersja 2017 posiada większe możliwości techniczne współpracy z Artisanem niż ZWCAD 2015. To jedynie polityka.

Program do renderingu, który jest zintegrowany z wersją 2017 jest prymitywniejszy od Artisana, ale trzeba pamiętać, że koszt Artisana wynosi praktycznie tyle co ZWCAD, natomiast iRender jest zawarty w cenie samego programu.

Z renderingu korzysta kilka procent użytkowników, nie wiem czy zwiększanie ceny programu o kilkaset euro byłoby rozsądne.

 

10 godzin temu, Chris napisał:

ZWCad+ 2015 miażdży aktualne wydanie zarówno pod względem wydajności

ZWCAD+ 2015 nie powstał z dnia na dzień. Jest efektem kilku ładnych lat rozwoju. I także po drodze było sporo różnych problemów.

 

10 godzin temu, Chris napisał:

Uważam, że powrót do jądra opartego na IC to porażka ze strony ZWSoft

W sensie, że ZWCAD 2017 niby jest oparty ma jądrze IC?

 

Problemy z wydajnością ZWCAD 2017 się zdarzały w przeszłości.

Np. tutaj

Jeden z ostatnich problemów. Podświetlenie polilinii składającej się z około 20 tys. elementów w 2017 trwało prawie 20 sekund. Zoomowanie było utrudnione.

Nie mogę całego pokazać rysunku, tylko mały fragment, ale nie ma to wpływu na czas.

 

Jeśli chodzi o wydajność podświetlania bloków to sobie to sprawdzimy.

To tyle w temacie wydajności programu, który tutaj był tak zachwalany na filmikach porównawczych z AC...

Proszę mi wskazać, które filmiki wstawiliśmy na forum, i które zachwaliliśmy.

 

Dnia 3.02.2017 o 09:31, JasW napisał:

DesignCenter (Ctrl+2)

Niestety ta funkcja nie jest planowana w najbliższym czasie.

 

Dnia 3.02.2017 o 09:31, JasW napisał:

Dynamic Input (F12)

Pracujemy nad stworzeniem pewnych narzędzi, które mogłyby zastąpić powyższą funkcjonalność i jeśli wszystko się uda być może będzie nieco sprytniejsza.

Ale nie chciałbym się chwalić przed skończeniem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2015+ 32 bit była bardzo niewydolna jesli chodzi o renderowanie skomplikowanych scen 3D na bazie dopracowanego ZWCAD ARCHITECTURE 2015+ z ARTISANEM

Miałem nadzieje na kontynuowanie prac z ARTISANEM do ZWCAD ARCHITECTURE 2017 64 bit

iRENDER nXT jako nakładka do Sketchupa kosztuje ok. 3kzł  .....Artisan 350euro ok. 2kzł ...ale wbudowana wersja , darmowa jest mocnym rozczarowaniem, mam nadzieje , że ZWSOFT zmieni tą decyzje, bo to dla mnie duży krok wstecz
dlaczego..wiele narzedzi brakujących w CAD zawiera sam ARTISAN , lepsza kontrola modelu .

W takim razie jedynie wcześniejsza wersja 32 bit 2015 z Artisanem moze czesciowo" konkurowac z revitowcami i archcadowcami, ellitcadowcami.... bo 2017 kompletnie bez ARTISANA będzie odstawał.... :)  ja sobie poradzę nie ma problemu
.....ale rozwój programu całkowicie rozmija sie z moimi oczekiwaniami i wymaganiami.... zobaczymy co pokaże przyszłość

 

obecnie pozostanę przy niezawodnej wersji ZWCAD ARCHITECTURE 2015+ z  ARTISAN 2014
a upgrejd do ZWCAD ARCHITECTURE 2017  to był dla mnie tylko ryzykowny eksperyment (bo bez ARTISANA nie ma takiej "mocy")

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chris napisał:

Ostatnie dni pracuję równocześnie na ZWCad+ 2015 oraz ZWCad 2017 i różnica jest kolosalna... niestety ale poprzednia wersja ZWCad+ 2015 miażdży aktualne wydanie zarówno pod względem wydajności pracy jak i samej funkcjonalności programu...
 

ja zaobserwowałam to zjawisko raczej jako "zwiechę" zw2017. U mnie dotyczy plików z dużymi blokami jak i hatchami typu customs.  Zwłaszcza jeśli przyklei się snap do elementu związanego z blokiem lub kreskowaniem. Nie wydaje mi się ze to kwestia jako takiej wydajności zw17 tylko jakiegoś błędu. Snap też wydaje się być powodem innych niedogodnień, np dziwnie działającego ustawienia sensitive click, co ponoć jest naprawiane.

Co do jednego się zgadzam, za szybko wypuścili zw17, za "grube" ma jeszcze błędy (były one też zgłaszane do wersji beta). Ale nie wydaje mi się żeby to był problem nie do załatwienia, mam nadzieję że w Chinach szybko ockną się z letargu po sylwestrze związanym z rokiem śpiącego koguta :nogi_na_stole:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie