ZWCAD+ 2012 SP2


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post. Po aktualizacji ZWCAD+ 2012 PRO do SP2 pojawiły się następujące błędy:

- program nie łapie często przecięć polilini - nie można ciąć, wydłużać, fazować, łączyć,

- kreskowanie padło. Na obrazku po prawej kreskowanie z SP1, po prawej zrobione w SP2. Oba mają uzgodnione właściwości i wszystkie parametry zgodne.

W związku z ww. usprawnieniami w SP2 w dniu dzisiejszym utraciłem możliwość pracy na ZWCadzie. Chyba będę musiał wrócić na SP1.

kreskowanie.jpg

Przy okazji dorzucę stary błąd:

na moim ploterze HP DesignJet 510 ZWCAD źle drukuje - obcina początek i koniec arkusza, obiekty pod spodem są drukowane na wierzchu (podkłady, kreskowania). Rozwiązałem problem drukując wszystko z DWG Viewera gdzie wszystko śmiga out-of-box (ctrl+o, ctrl+p enter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum,

czy mógłby Pan podesłać fragment tego pliku z kreskowaniem?

W jaki sposób modyfikuje Pan polinię? Zaznacza Pan oknem, czy wskazuje pojedynczy obiekt. Testuję to intensywnie kilka minut, i wszystko działa ok.

Czy używa Pan sterownika wewnętrznego czy od producenta plotera?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak przenieść utworzony pasek narzędzi w zwcad do zwcad+ ?. Ładuje plik mnu do nowego zwcada, pasek narzędzi zostaje wczytany ale bez obrazków przycisku (same pytajniki). Z tym można sobie poradzić metodą kopiuj/wklej, problem pojawia się jednak w momencie restartu programu bo utworzona przeze mnie grupa menu nie zostaje zapamiętana. I jak to wygląda z ta migracją ustawień w SP2 bo nigdzie nie mogę tego znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie niniejszy plik po edycji "sam się naprawia" :)

Pozdrawiam.

Tak, naprawia się. Zatem trzeba otworzyć na chwilę wszystkie błędne teksty w pliku (raczej nie jest to kilka czy kilkanaście tekstów, trzeba też wszystkie przejrzeć).

Po takiej naprawie zapisujemy plik i go zamykamy. Po ponownym otwarciu znowu mamy popsute. Całe szczęście że te popsute pliki są z autocada i w tych stworzonych przeze mnie na Zwcadzie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak przenieść utworzony pasek narzędzi w zwcad do zwcad+ ?. Ładuje plik mnu do nowego zwcada, pasek narzędzi zostaje wczytany ale bez obrazków przycisku (same pytajniki). Z tym można sobie poradzić metodą kopiuj/wklej, problem pojawia się jednak w momencie restartu programu bo utworzona przeze mnie grupa menu nie zostaje zapamiętana. I jak to wygląda z ta migracją ustawień w SP2 bo nigdzie nie mogę tego znaleźć

Witam

Jeśli chodzi o wyświetlane ikony, to być może nie znajdują się one w katalogu głównym zainstalowanego programu. Problem z zapamiętywaniem menu może być spowodowany uprawnieniami Administratora lub tym, że po uruchomieniu programu, ładuje się domyślny profil. Ustawienie profilu jest opisane pod tym linkiem ustawienie profilu. Proszę o sprawdzenie lub przesłanie pliku menu do weryfikacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem, który powstał po SP2 zarówno w domu na WIN7 jak i w pracy na Viscie

Polecenie: Inicjalizacja systemu VBA...

Okres testowania upłynie za dni: 29 menuload Nieznane polecenie "MENULOAD".

Naciśnij klawisz F1 by uzyskać pomoc.

Polecenie: C:\Szansa\Drogi+\Menu\DrogiPL.mnu Nieznane polecenie

"C:\SZANSA\DROGI+\MENU\DROGIPL.MNU". Naciśnij klawisz F1 by uzyskać pomoc.

Polecenie: _.-VBARUN

Nazwa makra: InitApp

Polecenie: Drogi: Do końca okresu testowania pozostało dni: 29

Polecenie:

Drogi - v30082012

I niestety nie da się korzystać z programu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.