ZWCAD+ 2012 SP2


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

no to testujemy :)

- rastry, ortofotomapy - ok 20 po 50 mb bardzo ładnie działa.

- rastry - skany map czarno białe - do 1 mb - problem z działaniem ok. 30 rastrów. problem z wczytaniem, niektóre wczytały sie z białym tłem lub z czarnym pustym.

- problem z wczytaniem rastra - czarna plama

post-520-0-65416300-1365441762_thumb.jpg

post-520-0-36579600-1365443503_thumb.jpg

Edytowane przez benek222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie testuje :) Póki co jest duża poprawa.

Mam jeszcze pytanie odnośnie darmowej aktualizacji ZWCAD+ 2012 do ZWCAD+ 2013 http://www.zwcad.pl/home/nowy-zwcad-2012.html

Czy darmowa aktualizacja do wersji 2013 będzie dotyczyła też te wersje ZWCAD+ 2012 które były dokładane jako darmowa aktualizacja do wersji zwykłej 2012?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

benek222 - byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie kilku takich rastrów na priva.

Darmowa aktualizacja jest dostępna tylko dla licencji "+" kupionych w kwietniu.

Niestety nie dotyczy to wersji +, które były dodane przy zakupie ZWCAD 2012.

Niemniej cena ZWCAD+ 2012 (tego, którego dotyczy promocja bezpłatnej aktualizacji do 2013) w kwietniu nieco wzrosła.

Prawdopodobnie wersja 2013 ukaże się w wrześniu.

Oto kilka informacji odnośnie dalszego rozwoju programu, oraz samej promocji.

Schematy do artykułów wykonałem w ZWCAD+ :)

wojwe - gratuluję szybkości - ja już też podmieniłem linki na stronie zwcad.pl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początek sprawdziłem trzy rzeczy, na których poprawę najbardziej czekałem:

- drukowanie DWG to PDF (łuki i czcionki typu 'simpex' wychodzą kanciate),

- bindownie XREFów (działanie funkcji Bind/bind),

- zmiana w MText symbolu 'fi' na dziwne 'R' z daszkiem.

Niestety żaden z wyżej wymienionych problemów nie został rozwiązany :cry:

Edytowane przez Krzysiek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_ dziękuję za informacje.

Niestety nie udało się jeszcze poprawić tych problemów.

Głównym założeniem, była poprawa rastrów i kreskowania.

Niemniej SP2 rozwiązuje około 60 naszych zgłoszonych problemów.

Będziemy się starać, aby jak najszybciej zostało to poprawione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej pracuję na dużej ilości map skanowanych do tif-a (mono). Podpietych mam ok 40 szt. o rozmiaracha 1 - 1.5 MB. W ZWCAD2013+ SP2 wystepuje przytaczany przez Krzysiek_ problem czarnego tła - rysunek nieczytelny, nie da się na nim pracować. Przezroczystość potrzebna jest mi ponieważ część map się nakłada - pozycjonowanie map względem siebie (a nie zawsze wystarczy przyciąć obraz i wyrównać skan do skanu). Stąd moja uwaga o braku wystarczającej dla mnie funkcjonalność i żeby była przynajmniej taka jak w zwykłym ZWCAD2012.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, postaramy się utworzyć kilkadziesiąt rastrów TIFF i przetestować.

Uruchomiłem mój plik na innym komputerze. Problem czarnych rastrów zniknął (może kwestia sprzętu). Jest jednak efek jak na załaczonym zrzucie keranu

post-99-0-70171700-1365515313_thumb.jpg

Jeden tif ma białe tło a drugi jakby przezroczyste.

Pomiżej załaczam zastosowane tif-y.

TD60217968-r3.tif

TD60193741-kal-r2.tif

Oba tif-y skanowane były na tym samym skanerze i tak samo kalibrowane (KLIBRONEK).

Mimo wyłaczoje ramy orazu nadal jest ona pozaywana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak zmienić czcionkę i jej wielkość w wierszu poleceń w ZWCAD+ 2012PRO PL SP2 ( vernum = "2013.03.31(11367)"??

Posiadam zainstalowaną również nakładkę BIK7 (ver. 7.7.1).

Niestety przez okno OPCJE/CZCIONKA nie ma żadnej reakcji. Zgłaszałem w po wydaniu SP1, że nie zapamiętywało zmiany czcionki i jej wielkości po wyjściu z programu, a teraz w ogóle jej nie zmienia... Program nie reaguje w ogóle na wybór innej czcionki i zmianę wiekości/pogrubienia itd...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- drukowanie DWG to PDF (łuki i czcionki typu 'simpex' wychodzą kanciate),

Witam!

Nie wiem, czy o tą kanciastość chodzi, ale przynajmniej u mnie po zainstalowaniu ZWcada na co dopiero przeinstalowane windowsy (może to ma znaczenie ?) otrzymałem pdfy z drukarki DWG to PDF w bardzo złej jakości. Czcionki simplex koślawe (w dużym powiększeniu) itp. Powalczyłem w ustawieniach i się bardzo poprawiło. Mianowicie domyślnie w ustawieniach drukarki miałem druk wektorowy w rozdzielczości 100DPI, a po przestawieniu na 1200DPI wynikowy pdf wygląda duuuużo lepiej. Przy czym nadal krzywe w pdfie reprezentowane są jako zbiór krótkich odcinków prostych, a nie łuk. Do wydruku i na ekran to wystarczy :) Szkoda, że brak podziału na warstwy w PDFie jak było w starej wersji... :(

Pozdr

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zauważyłem problemy z obsługą rastrów - pliki tif (dwukolorowe).

W Modelu raz je wczytuje z tłem białym - w arkuszu "tło" jest również białe - wydruk jest ok - ale rysowanie jest kłopotliwe

natomiast czasami w modelu "tło" tifa jest czarne i również w arkuszu tło jest czarne, na wydruku również

W zasadzie tło tifa powinno być "przezroczyste" - powinno przyjmować kolor tła ustawiony w programie i nie wpływać na wydruk.

W ZWCAD 2012 jest ok, ZWCAD+ SP1 (chyba też było ok) teraz jest gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.