2021_problem z wywalaniem programu


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tez ma obserwacje z częstym zawieszaniem się programu podczas pracy z plikami dxf lub dwg pochodzenia civilowego autodeska ? Analogiczne pliki w wersji 2018 i 2018 pracują bez zarzutu a w 2021 cą ciagłym problemem bo co jakiś czas program bez ostrzerzenia wywala crasha i pyk..nima go. Wysłałam już chyba kilkadzieścia raportów z crasha. Powiem szczerze że z takimi niespodziankami kiepsko się mi pracuje na 21-ce. Są to zazwyczaj proste dwgi lub dxfy które powstały np poprzez zapis dwg-a do dxfa. Pliki łączy tylko jedno, tj czasami przechodzą edycję w programie civil autodeskowym lub jakimś innym acadowym badziwewiu. "Czyste rasowo" pliki, takie które powstają w 100% u nas (tylko zwcad i bentley) problemów nie wywyłują, natomiast te któe przychodzą od autocadowych użytkowników (większość z nich używa civila  do zwykłego rysowania).Co to za zaraza sieci w tych plikach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka zgłaszała crasch report'y przy pracy w rzutniach. Raczej brak powtarzalności.

Ja mam problem z tą wersją taki, że przy otwieraniu rysunków (raczej rysunki nie miały styczności z innymi systemami) wywala błąd krytyczny. Powtórne uruchomienie działa normalnie. Najczęsciej wywala przy otwieraniu pierwszego rysunku w sesji ale potrafi się wywalić przy otwieraniu któregoś kolejnego rysunku. Również brak powtarzalności. Jak mnie nerwy poniosą to wracam do 2020 bo ta wersja nigdy mi się nie wysypywała przy otwieraniu rysunków. 2021 wywala się nagminie. Szacuję że ok. 20 do 40% otwarć kończy się crasch reportem. Zrzucam to troche na zaśmiecony system operacyjny (nalezy mu się już reinstalacja), ale 2020 jakoś sobie z tym śmietnikiem radzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, perlon napisał:

Koleżanka zgłaszała crasch report'y przy pracy w rzutniach. Raczej brak powtarzalności.

Ja mam problem z tą wersją taki, że przy otwieraniu rysunków (raczej rysunki nie miały styczności z innymi systemami) wywala błąd krytyczny. Powtórne uruchomienie działa normalnie. Najczęsciej wywala przy otwieraniu pierwszego rysunku w sesji ale potrafi się wywalić przy otwieraniu któregoś kolejnego rysunku. Również brak powtarzalności. Jak mnie nerwy poniosą to wracam do 2020 bo ta wersja nigdy mi się nie wysypywała przy otwieraniu rysunków. 2021 wywala się nagminie. Szacuję że ok. 20 do 40% otwarć kończy się crasch reportem. Zrzucam to troche na zaśmiecony system operacyjny (nalezy mu się już reinstalacja), ale 2020 jakoś sobie z tym śmietnikiem radzi.

 

Miałem podobnie z pierwszym wydaniem 2021. Program często wywalał się przy uruchamianiu kilku plików. Po aktualizacji programu poprawiło się, ale i tak od czasu do czasu zdarza się, że wyskoczy błąd krytyczny przy zapisywaniu plików. Czasem pojawia się okno z informacją, że błąd zostanie zgłoszony ZWSoft, a czasem po prostu zamyka się i nie ma możliwości wysłania raportu.

Mam nadzieję, że w SP1 poprawią stabilność i specyficzne działanie PPM. Przydałoby się również, żeby poprawili zakres zoom'owaania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że udało poprawić się stabilność programu. Przez długi czas było OK, ale w końcu program wyprowadził mnie z błędu... :))
U mnie wywala różnie. Z raportami i bez raportów.

Zastanawiam się, czy działa ktoś na 'gołym' ZWCADZIE, bez nakładek branżowych i czy może potwierdzić, że ma podobne problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę godzin przerobionych na SP1 i niestety program ciągle niestabilny.... Zauważyłem, że crash error najczęściej występuje przy próbie druku i przy próbie zamknięcia jednej z kart pośród wielu otwartych rysunków.
Jeśli chodzi o wydruki to zazwyczaj proces przebiega bez problemów, niestety raz na jakiś czas przy wywołaniu okna wydruku skrótem CTRL+P program zostaje zamknięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale.. u mnie jak do tej pory bez wywalania, i mam wrażenie, że zw2018 też przestał świrować (miałam problem z niezapisywaniem zmian, w niektórych plikach za pomocą "save", nie ważne cz skrót czy komenda, działało tylko "save as" ), no i benltey, też jakby żwawszy sie zrobił i chęteiej otwiera dwgi..

więc pada moje podejrzenie na windowsa, którego jakieś czas temu zaktualizowałam po dłuższym czasie nieaktualizowania. A aktualizacja była jakś tłustawa, bo długo trwała, więc może to zbiegi różnych okoliczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ZWCAD wywala błąd krytyczny praktycznie przy każdym zamknięciu karty przy otwartych wielu kartach z rysunkami.

Najczęściej dzieje się to po takiej procedurze: jest kilka rysunków dwg otwartych w kilku kartach. Jeden z rysunków zapisuję pod nową nazwą SAVE AS, następnie w tym nowym rysunku wykonuję komendy PURGE/AUDIT/PURGE. Zapisuję SAVE. Zamykam rysunek klikająć X znajdujący się na aktywnej karcie (nie ten w prawym górnym rogu modelu). Po kliknięciu program zacina się na moment i pojawia się okienko z komunikatem, że program przestał działać. Mieli coś w tle kilkanaście sekund i zwraca komunikat, że program zostanie zamknięty - brak okna z możliwością zapisania i wysłania raportu do ZWSoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też znowu wywala niespodziewanie i bez sensu. Czasem na zwykłych bzdetach.  Raporty słałam ale bez plików. ale czy ktoś cóż z tym robi? Wróciłam do 2018 bo mi szkoda nerwów i czasu na przywracanie plików z tempów. 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną 2020 i 2021. Przyznam się bez bicia, że też ustawiłem na domyślny na powrót 2020, bo za często się 2021 wywala i krew w piach. W moim przypadku wywala się przy starcie. Zawszę drżę przy otwieraniu kolejnego pliku. Wywali się, czy się nie wywali. Jak u bacy co to deszcz przepowiadał. A poddobno komputery mają zachowania deterministyczne a nie probabilistyczne. No chyba że to są komputery kwantowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj dzień pełen niespodzianek. Pisałem wcześniej, że wywala przy zamykaniu kart rysunków... teraz nawet po zapisie zmian wprowadzonych w bloku (REFEDIT) program zwrócił błąd krytyczny. Na szczęście tym razem udało się wysłać raport...
Wydawanie SP1 w takiej formie mija się z celem... Ta wersja powinna mieć oznaczenie SP1-beta.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie