przyciski na dolnym pasku i w poleceniach ZWCAD 2021


BIBB1991

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.09.2020 o 08:57, BIBB1991 napisał:

Kiedyś tutaj były przyciski. Jak to uruchomić?

Clipboard01.jpg

W wersji ZWCAD 2021 ENG są w tym miejscu 'przyciski'. Konkretne rozszerzenia komendy mogę wykonać skrótem lub poprzez najechanie i wybór kursorem.
Takie ustawienia miałem od momentu zainstalowania programu bo raczej niczego nie zmieniałem w tej kwestii (przynajmniej świadomie nie zmieniałem). :))

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.10.2020 o 15:44, BIBB1991 napisał:

Zamiast wpisywać z klawiatury "pr" (przywróć) można było kiedyś wcisnąć przycisk (etykieta na wszystkich wyszczególnionych komendach). Jak to uruchomić?

Zauważyłem ciekawą sytuację.
Włączam program i mam pusty plik DWG (szablon). Pracując na tym pliku rzeczywiście brak jest przycisków w dodatkowych funkcjach komend. Jest tekst, ale brak możliwości wybrania kursorem dodatkowej funkcji w danej komendzie.
Otwieram jeden z plików, na którym pracuję od jakiegoś czasu i przyciski dodatkowych funkcji pojawiają się. Są aktywne zarówno w tym konkretnym pliku DWG jak i pozostałych, które są otwarte równolegle w innych kartach (również w szablonie, w którym były nieaktywne).
Czyli prawdopodobnie jest jakaś funkcja lub zmienna, która aktywuje te dodatkowe 'przyciski'. Nie doszedłem jeszcze tylko do tego, dlaczego ten konkretny plik DWG uruchamia te funkcje.
Podejrzewam, że przyczyną może być wersja programu, w której utworzony został plik DWG. Ten konkretny, który uruchamia ukryte funkcje powstał w ZWCAD2020. Jak uda mi się potwierdzić tę zależność to napiszę.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie