przyciski na dolnym pasku i w poleceniach ZWCAD 2021

BIBB1991
 Share

Recommended Posts

Dnia 26.09.2020 o 08:57, BIBB1991 napisał:

Kiedyś tutaj były przyciski. Jak to uruchomić?

Clipboard01.jpg

W wersji ZWCAD 2021 ENG są w tym miejscu 'przyciski'. Konkretne rozszerzenia komendy mogę wykonać skrótem lub poprzez najechanie i wybór kursorem.
Takie ustawienia miałem od momentu zainstalowania programu bo raczej niczego nie zmieniałem w tej kwestii (przynajmniej świadomie nie zmieniałem). :))

Edited by Chris

• 2 weeks later...
Dnia 9.10.2020 o 15:44, BIBB1991 napisał:

Zamiast wpisywać z klawiatury "pr" (przywróć) można było kiedyś wcisnąć przycisk (etykieta na wszystkich wyszczególnionych komendach). Jak to uruchomić?

Zauważyłem ciekawą sytuację.
Włączam program i mam pusty plik DWG (szablon). Pracując na tym pliku rzeczywiście brak jest przycisków w dodatkowych funkcjach komend. Jest tekst, ale brak możliwości wybrania kursorem dodatkowej funkcji w danej komendzie.
Otwieram jeden z plików, na którym pracuję od jakiegoś czasu i przyciski dodatkowych funkcji pojawiają się. Są aktywne zarówno w tym konkretnym pliku DWG jak i pozostałych, które są otwarte równolegle w innych kartach (również w szablonie, w którym były nieaktywne).
Czyli prawdopodobnie jest jakaś funkcja lub zmienna, która aktywuje te dodatkowe 'przyciski'. Nie doszedłem jeszcze tylko do tego, dlaczego ten konkretny plik DWG uruchamia te funkcje.
Podejrzewam, że przyczyną może być wersja programu, w której utworzony został plik DWG. Ten konkretny, który uruchamia ukryte funkcje powstał w ZWCAD2020. Jak uda mi się potwierdzić tę zależność to napiszę.

Edited by Chris