Przyciski na dolnym pasku i w poleceniach ZWCAD 2021 [Rozwiązany]


BIBB1991

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.09.2020 o 08:57, BIBB1991 napisał:

Kiedyś tutaj były przyciski. Jak to uruchomić?

Clipboard01.jpg

W wersji ZWCAD 2021 ENG są w tym miejscu 'przyciski'. Konkretne rozszerzenia komendy mogę wykonać skrótem lub poprzez najechanie i wybór kursorem.
Takie ustawienia miałem od momentu zainstalowania programu bo raczej niczego nie zmieniałem w tej kwestii (przynajmniej świadomie nie zmieniałem). :))

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.10.2020 o 15:44, BIBB1991 napisał:

Zamiast wpisywać z klawiatury "pr" (przywróć) można było kiedyś wcisnąć przycisk (etykieta na wszystkich wyszczególnionych komendach). Jak to uruchomić?

Zauważyłem ciekawą sytuację.
Włączam program i mam pusty plik DWG (szablon). Pracując na tym pliku rzeczywiście brak jest przycisków w dodatkowych funkcjach komend. Jest tekst, ale brak możliwości wybrania kursorem dodatkowej funkcji w danej komendzie.
Otwieram jeden z plików, na którym pracuję od jakiegoś czasu i przyciski dodatkowych funkcji pojawiają się. Są aktywne zarówno w tym konkretnym pliku DWG jak i pozostałych, które są otwarte równolegle w innych kartach (również w szablonie, w którym były nieaktywne).
Czyli prawdopodobnie jest jakaś funkcja lub zmienna, która aktywuje te dodatkowe 'przyciski'. Nie doszedłem jeszcze tylko do tego, dlaczego ten konkretny plik DWG uruchamia te funkcje.
Podejrzewam, że przyczyną może być wersja programu, w której utworzony został plik DWG. Ten konkretny, który uruchamia ukryte funkcje powstał w ZWCAD2020. Jak uda mi się potwierdzić tę zależność to napiszę.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Nie mam załadowanego skryptu, więc pewnie mam stan "fabryczny" do jakiego wraca program po jego rozładowaniu. I jest tak jak w opisach powyżej - przyciski losowo się włączają.
Najczęściej wygląda to tak, że program uruchamia się bez przycisków i bywa, że w ogóle się nie pojawiają, ale czasem pojawiają się od razu z otworzonym plikiem, albo pojawiają się w trakcie pracy. Raz zaobserwowałem na dużym pliku ze skanami, gdzie wszystko działa trochę wolniej, jak po wywołaniu polecenia "linia" pojawiły się napisy i zamieniły się w przyciski.

Nie jest to jakiś błąd, bardziej utrudnienie, szczególnie na mniejszych monitorach (laptop). Problem polega na tym, że przyciski zajmują więcej miejsca i nie zawijają się jak tekst. A gdy się nie mieszczą, pojawia się hybryda

 

image.png.89e84c6f56fafc6405ea948cf479d38f.png

image.png.b405822022c5b3011dcf1713d4fb4816.png

 

image.png.481b92e1165805311040798ff29b10f1.png

 

image.png

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podczas otwierania rysunku, w tle ładuje się skrypt swr_ArchCore.zrx -być może powiązany z proxy.
Wystarczy ten skrypt rozładować i przyciski są już nieaktywne. Jeśli skryptu nie ma na liście, to wystarczy go wskazać i widać, że przycisk Rozładuj jest podświetlony, co oznacza, że można go rozładować.

2024-06-21 15_08_17.png

Wystarczy też usunąć powyższy skrypt z katalogu i przyciski nie będą się uaktywniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Przyciski na dolnym pasku i w poleceniach ZWCAD 2021 [Rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.