ZWCAD 2021 - problemy po imporcie konfiguracji z wersji 2020. Problem z kopiowaniem i wklejaniem [rozwiązany]


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mnie interesuje wpływ tej zmiennej a raczej jej składowych na kopiowanie. np. czym się różnią obiekty wklejone przy zmiennej 193 a 192 albo tylko 64. Czy wersja dwg (2018,2013 etc) dotyczy źródła czy celu kopiowania i po co w ogóle jest potrzebne ustawianie tej zmiennej. W AC jej nie znalazłem. Informacja w helpie jest dla mnie co najmniej enigmatyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, perlon napisał:

Bo jeżeli mam 193 to też 1 czyli OLE jest ustawiona

No tak ale np. zmienna OSMODE też przyjmuje sumaryczne wartości. Jeśli ustawimy ją na 3 (1 - punkt końcowy + 2 - punkt środkowy) to program będzie "łapał" oba typy punktów charakterystycznych, ale nie złapie innych np. kwadrantowego.

Czyli takie sumarycznie zmienne nie definiują jednego formatu, ale dozwolone formaty a ich rodzaj zostanie dobrany automatycznie.

Jeśli skopiujemy rysunek Ctrl+C to można go wstawić np. do Worda. Jeśli zmienimy wartość COPYCLIPFORMATS ze 193 na 192 to już do Worda nie wstawimy. Jeśli ustawimy na wartość 1 to nawet obiekt w ZWCAD będzie wstawiony jako OLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2021 - problemy po imporcie konfiguracji z wersji 2020. Problem z kopiowaniem i wklejaniem [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.