ZWCAD2020 SP2


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się SP2 do ZWCada 2020 (vernum = "2020.01.07(53615)_x64") - wersja EN
https://www.zwsoft.com/zwcad/download-center/zwcad2020

Kilka szybkich spostrzeżeń:

1. Przy ZOOM/WINDOW w dalszym ciągu aktywne jest przyciąganie do OSNAPów

2. Program dalej źle zlicza pole powierzchni hatcha z elementami stycznymi do siebie (poniżej screen)
image.thumb.png.fa9c930fb8c3e98dacdcb5758fee7aac.png

Kiedyś pisaliśmy błędy zawarte w wersji beta -

2. Polecenie _NCOPY  - wygląda na to, że błąd poprawiono
3. Polecenie _LAYERSTATE   - wygląda na to, że błąd poprawiono
4. CRTL + strzałka w edycji tekstu.  - nie poprawiono
5. Przestrzeń papieru i zabawa z rzutniami - wygląda na to, że błąd poprawiono
8. -HATCHEDIT  - nie poprawiono

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksport layout jest fajny. Docina polilinie na krawędzi rzutni, koło zamienia na łuk itp ale ma również drobne mankamenty np.nie docina hatchy, text multiline jest w nowym rysunku w całości a nie tylko  w widocznej części, podobnie teksty jednowierszowe. Mam świadomość, że z tekstami to może być decyzja strategiczna ale hatche powinien docinać. Generalnie dobra robota i nie trzeba korzystać z zewnętrznych narzędzi.

Co do eksportu do dgn to wydaje się, zamiast osobnego polecenia exptort coś tam powinien format zapisu rysunku być dostępny bezpośrednio w oknie SaveAs i Open. Nie widzę powodu dla którego mnoży się komendy zamiast zaszyć to w listę dostępnych formatów. Podobnie STL nie można by zrobić typu w oknie SaveAs zamiast komendy STLOUT?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka uwag do ZWCAD 2020 SP2:

  1. https://forum.cad.info.pl/topic/2082-tryb-orto-2017/?do=findComment&comment=15046
    https://forum.cad.info.pl/topic/2082-tryb-orto-2017/?do=findComment&comment=17543
  2. Nie wiem jak to możliwe, ale ostatnio dość często zdarza mi się złapać metkę funkcji SMARTTRACK TOOLTIPS.
    Myślałem, że metka jest sprzężona z kursorem i nie ma możliwości, żeby kursor ją złapał/uchwycił...
  3. W rysunki z dużymi obszarami kreskowania słabo działa przyciągania do obiektów (funkcja OBJECT SNAP).
    Po wywołaniu komendy, wybranie pierwszego punktu (np. przy rysowaniu polilinii) działa poprawnie, ale podczas próby wybrania kolejnego punktu program nie wyświetla SMARTSNAP Markera... muszę ruszyć kursorem na boki, żeby pojawił się SMSNAP Marker, który pokazuje, że został wybrany konkretny punkt (np. MIDPOINT)...
  4. Po zainstalowaniu wersji SP2 ponownie potrzebne było przeniesienie pliku DWG to PDF.pc5 ze starszej wersji programu (ZWCAD 2019), bo w przypadku pliku zainstalowanego z wersją SP2 nie było możliwości dodawania własnych rozmiarów papierów (pomimo dodania nowego rozmiaru papieru i zapisania pliku, nowy rozmiar nie był pokazywany na liście).
  5. FAZOWANIE (nigdy nie wiadomo czy funkcja zadziała prawidłowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam,  "się wstawiło"
vernum = "2020.01.07(53615)_x64" (read only), kolejne uwagi - odnośnie wstawionych powyżej obrazków

  • rozciąganie polilinii przez wierzchołki - w 2020 inaczej niż w poprzednich wersjach analizowane są wszystkie wierzchołki polilini a nie ten "złapany".  Przy małych odległościach między wierzchołkami lub przy dużej ilości wierzchołków praktycznie uniemożliwia precyzyjne rysowanie. Polecenie stretch działa poprawnie. Na filmiku pokazane jest rozciąganie strzałki z wymuszeniem prostopadłości. Czy istnieje zmienna regulująca jakie wierzchołki są analizowane?
  • wyświetlanie niektórych czcionek - tekst jednowierszowy powstał przez rozbicie mtextu. W ZW2015+ Mtekst wyświetla się poprawnie. Co ciekawe, na nowym rysunku ta czcionka również w 2020 wyświetla się poprawnie
  • Aktualizacja wartości pola nie działa przy regenall, tylko przy regen, w poprzednich wersjach regenall również powodowało  zmianę wartości pola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2020.01.07(53615)_x64"

Zauważyliśmy w pracowni,  że lispy ze strony http://www.lee-mac.com/programs.html potrafią zawiesić program. Dzieje się tak po kilkugodzinnej pracy bez zamykania programu. Powoduje to na pewno ten lisp ----> http://www.lee-mac.com/doubleextend.html. Testowane na kilku komputerach z systemem WIN7 oraz WIN10

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam także kilka rzeczy.

1. Mam ustawione dwa style wielolinii - jeden ma zawartość w postaci Wtekstu, a drugi brak zawartości. Przy wstawianiu wielolinii pierwszy zmienia kierunek lewo/prawo linii łączącej, a drugi nie (jak na gifie poniżej).

2. Brak stworzenia automatycznie punktowanej listy w Wtekst.

3. Zamykanie edytora atrybutów skrótem CTRL+ENTER.

pozdrawiam

wielolinia.gif

Edytowane przez metiu
Dodany jeden punkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jeśli tekst nie jest potrzebny w odnośniku, to można jako rozwiązanie zastępcze wyłączyć automatyczne dołączanie linii łączącej.
Zamykanie menadżera atrybutów normalnie działa przez Ctrl+Enter. Proszę sprawdzić czy jest zainstalowana najnowsza wersja z 7.01.2020r. przez vernum.

2020-02-26 13_39_40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawmal napisał:

Witam,
Jeśli tekst nie jest potrzebny w odnośniku, to można jako rozwiązanie zastępcze wyłączyć automatyczne dołączanie linii łączącej.
Zamykanie menadżera atrybutów normalnie działa przez Ctrl+Enter. Proszę sprawdzić czy jest zainstalowana najnowsza wersja z 7.01.2020r. przez vernum.

 

Witam

Rozwiązanie zastępcze w moim przypadku nie zadziała, bo potrzebuję linii łączącej. Mam blok z atrybutami, który poprawiam od elementu do elementu i wielolinia służy mi za odnośnik do odpowiedniego miejsca.

Mój błąd za co przepraszam. Nie menadżer atrybutów, a edytor atrybutów (po dwukliku na blok z atrybutami). Nie mam możliwości edycji, więc nie poprawię poprzedniej wiadomości.

vernum = "2020.01.07(53615)_x64" - aktualny na stan sprzed minuty.

pozdrawiam

Edytowane przez metiu
Drobne korekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa, która przy okazji wyszła (swoją drogą czy w tym poście można podawać propozycje rozwoju, czy też jest jakiś inny?) - komenda POLEDANYCH. Świetnie, że jest, ale niemożność automatycznej aktualizacji daty jest małym problemem (obojętne czy automatycznie przy otworzeniu pliku, zapisie czy wywołany ręcznie). Często korzystam z tej funkcji - szczególnie w tabelkach rysunków i mając zrobionych np. 40 rzutni i ręczna aktualizacja jest problemem.

Przez krótki czas (trial 14 dniowy) miałem w ręku GstarCAD i wiem, że u nich to działa z automatu - każdorazowe otworzenie/zapisanie rysunku aktualizuje pola danych z datami i godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział odnośnie propozycji nowych funkcji jest tutaj https://forum.cad.info.pl/forum/62-propozycje-nowych-funkcji/

Jeśli zależy Panu aby data zapisu czy drukowania się odświeżała automatycznie to proszę użyć pola przeznaczonego do tego celu. np.: 

%<\AcVar SaveDate \f "%#x">%

data_zapisu_cad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie