Jak ma wyglądać okienko ustawień ZWTraffic


kruszynski

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło się kilka propozycji zmian w sposobie rozmieszczenia elementów na warstwach.
Wcześniej było tak, że wszystkie projektowane na jedną warstwę, istniejące inną, itp.
Teraz chciałbym zrobić tak, żeby użytkownik mógł wybrać oddzielnie warstwę na tarczy, lica, opisu odnośnika.

  1. W głównych "gałęziach" stany, niżej poszczególne elementy ?
  2. W głównych "gałęziach" elementy, poniżej stany,

Wyglądałoby to tak:

1.png.3ee23e250be6705bb68275058292822e.png   2.png.1f0bc78863d54dbce9abd3f4e5642fc2.png

Która wersja lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

z praktycznego punktu widzenia lepsza jest wersja po lewej stronie. Zwykle na mapach numerycznych warstw dość sporo. Warstwy własne znaków zwykle nazywamy: np. Z_istniejące_lico, Z_istniejące_odnośnik..... itp. Przy projektowanych będzie to Z_projektowane_lico.... itd. Czyli mamy znaki i inne elementy mamy w warstwach "pogrupowanych": istniejące, projektowane itd.

Zatem łatwiej szuka się poszczególnych elementów w grupie "Z_istniejące..." lico, odnośnik itd... niż szukanie Z_istniejące_lico Z_projektowane_lico itd. To tak okiem praktyka. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, ale zastanówcie się przez chwilę....

Co do praktycznej strony - ikon mamy już w ZWC i ZWT sporo i dokładanie kolejnych nie ma chyba sensu, zatem łatwiej, będzie jak będzie jedna ikona i jedno okno i poszczególne pięta. Po pierwsze nie ma tych pięter znowu aż tak dużo, po drugie zwykle ten parametr ustawiamy raz na początku i potem zapominamy. Zaoszczędzimy miejsce i będzie więcej powierzchni rysunku dostępne.

W sumie to takie moje spostrzeżenia na szybko po prawie 3 latach użytkowania ZWT :-)

Przy okazji pytanie, czy udało się rozwiązać problem wstawiania znaków dwustronnych? Pracuję na wersji 2018, więc nie wiem czy w 2019 ta opcja już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny  od tego jak nazywamy warstwy. Zamiast grupować po: istniejące, projektowane można grupować po: lico, tarcza itd, kwestia przyzwyczajenia, co kto woli. Co do drugiego pytania, ja zrozumiałem ze ikona ustawień będzie jedna, tylko można dodać zakładki grupujące (pionowe, poziome itd) żeby było to czytelniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można i tak, tylko większość z nas zapewne ma nie po lico... odnośnik.... itd, bo te opcje były i na razie są niedostępne, a zaskakująco często wraca się do "starych" projektów, a to łączy się z innym, a to trzeba zaktualizować, bo urząd nie zdążył... to tylko głos w dyskusji i ergonomia.

Co nie znaczy, że nie powinno się wprowadzać zmian, nawet w starych projektach 😉 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

Warstwę będzie można przypisac do każdego elementu osobno, albo do grupy np projektowanych - w takim przypadku wybrana warstwa zostanie przypisana do wszystkich elementów grupy ( tarcza, lico, opis, strzałka) i wciąż pozostanie możliwość indywidualnego przypisania innej warstwy np tylko opisowi. Dziś już chyba nie zdążę przygotować okienka żeby zobrazować o co mi chodzi, ale może jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem, ta możliwość przemknęła mi przez myśl :-) nieskromnie napiszę
Zostawiamy "stary" układ - czyli możliwość przypisania do wszystkich elementów na jednej warstwie, a po rozwinięciu ("+") pojawiają nam się elementy powiązane i jak będzie ochota to można zmienić poszczególne elementy i zmierzamy we właściwą stronę 👍
Bez rozwiniętego menu mamy tyle co teraz, a jak będzie potrzeba to i 75 :-)

001b.jpg.ece4907074e05d9fec8f53c64b825702.jpg

Oczywiście zmiana któregoś z elementów "kasuje" możliwość ustawienia jednego dla wszystkich i na odwrót.

Na pocieszenie - co do liczby elementów i ewentualnych warstw.... to znam niektóre programy, które dla każdego koloru znaku tworzą odrębną warstwę, a przynajmniej tak było jeszcze niedawno.
No i żeby wrzucić kamyczek nie mamy jeszcze słupka 😉

W nawiązaniu do tematu, problem, który tu rozważamy "załatwiają" nam polecenia znajdź i swybierz plus trochę czasu, którego zawsze brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tegomyślę, że lepszym rozwiązaniem będzie pogrupowanie nadrzędnie po stanie, a nie po elemencie.

13 godzin temu, Włodek napisał:

Oczywiście zmiana któregoś z elementów "kasuje" możliwość ustawienia jednego dla wszystkich i na odwrót. 

A dla czego to oczywiste? moim zdaniem nie powinniśmy tego blokować. nie tylko dlatego że miałbym z tym dodatkową pracę 😉 ale myślę że wybranie z jedngo powinno nadpisać poprzeni wybór, ale możliwość ponowego nadpisania powinna pozostać.

13 godzin temu, Włodek napisał:

No i żeby wrzucić kamyczek nie mamy jeszcze słupka 😉

Wydzielenie słupka w logice wstawiana znaku wymagało by sporo pracy. Może zostawmy to na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2019 o 08:00, kruszynski napisał:

A dla czego to oczywiste? moim zdaniem nie powinniśmy tego blokować. nie tylko dlatego że miałbym z tym dodatkową pracę 😉 ale myślę że wybranie z jedngo powinno nadpisać poprzeni wybór, ale możliwość ponowego nadpisania powinna pozostać.

No tak za daleko poszybowałem. Oczywiście że powinno być tak właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie