skala linii w odnośnikach


alf

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2018.03.16(29562)_x64" (read only)

Mam problem z wyświetlaniem linii typu acad_iso*. W pliku wyświetlają się one tak:

image.png.fd153dda4e0b375630e4f55d2fa9ca34.png

jak podłączymy ten sam plik jako odnośnik bezpośrednio po podłączeniu wygląda to ok, ale gdy zrobimy reload linie acad*zmieniają się na linię ciągłą (dla linii białej dash-dot nadal jest ok):

 

Czy wiadomo co może być przyczyną?

image.png.77887f96b1c0609b35dcf9a27dc4e4ce.png

linie.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skala glob jest1 w obu przypakach rys i xref a do tego tak zachowuje się tylko linia acad_iso*. Linia datchdot była linią nie bylayer tylko ze zminionym stylem na daschdot z cont.

Lepiej to dziwne zachowanie ten plik pokazuje, po reloadzie tylko dobrze wyświetlają się te linie ktore mają zmieniony lokalnie styl.. wplik zxrefem bez relod-u jest ok, a;le po relodzie niestety już nie..

xref bez reload.dwg

linie.dwg

Ps. To zjawisko występowało wcześniej ale zwalałam winę na autocadowców, bo to głównie ich pliki się dziwnie wyswietlały.. teraz zrobiłam próbę na nowym rys zw..

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alf napisał:

zadziałało..  ale nadal nie rozumiem dlaczego się tak wyświetla. Nie było żadnych zmian ustawien, czy nadpisań w xrefie więc ta zmienna czy jest 0 czy 1 nie powinna mieć znaczenia, chyba że się mylę.. 😉

ale to nie rozwiązuje problemu bo traci się nadpisanie warstwy dla wszystkich odnośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może pomoże, nie mniej jednak myślę, że jest to jakiś błąd działania ustawień visretain (biorąc pod uwagę, że to samo się dzieje na nowym pliku stworzonym od zera), więc metody obejścia tego są pewnie różne..

A  ponieważ w konkretnym dla mnei pliku problem ten dotyczy tylko jednego odnośnika, który akurat nei ma żadnych nadpisań (ustawiony jest jak należy), po prostu przed wydrukiem podłączam go od nowa i więcej nie reloaduję.. i gra gitara.. tak, że chyba to będzie koniec opowieści o liniach, bo i tak zwcad pewnie nie naprawi już wersji 2018, mimo że ledwo minął rok od wypuszczenia tej wersji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie