Błąd paska ikon do formatowania tekstu [rozwiązany]


marek78

Recommended Posts

ZWCAD PL 64 bit wersja 21849 z 18.09.2017

Podczas edycji tekstu wielowierszowego, uaktywnia się ramka formatowanie tekstu. Niestety, jest ona wybrakowana. Co ciekawe, kiedy myszką przejedzie się przez obszar ramki, pewne ikony zaczynają się pojawiać.

zw.thumb.jpg.f6ea41bc3805f40441864e4369d84323.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Objaw ten pojawił mi się po zainstalowaniu aktualizacji w wersji 2018 i to za każdym razem, obojętnie czy otwieram dotychczasowy plik, czy zrobię to w nowym pliku. Dotyczy to oczywiście edycji tekstu wieloliniowego. Podczas wpisywania tekstu po raz pierwszy nie ma takiego błędu. Występuje on jedynie podczas edycji utworzonego już tekstu. Czyli klikam na tekst i w oknie właściwości klikam na zawartość na "..." - wówczas występuje ten problem.

Link to comment
Share on other sites

Udał nam się powtórzyć zachowanie na Windows 10. W Windows 7 okno zachowuje się poprawnie. Prześlemy za chwilę informację do ZWSOFT. Proszę tylko o potwierdzenie czy ma Pan Windowsa 10, 8, 8,1 czy 7?

Czy jest jakiś specjalny powód, dla którego edytuje Pan tekst w taki sposób?

Tekst można również edytować poprzez dwukrotne kliknięcie.

edycja_mtextu.gif

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 Pro 64 bit PL

Rzeczywiście przy dwukrotnym kliknięciu w tekst błąd ten nie występuje.

Niemniej, wiele danych zmieniam przez okno właściwości, dlatego korzystam z "...". Ponadto, kiedy jest dużo warstw i dużo danych na rysunku, łatwiej trafić w obiekt i we właściwościach edytować dane.

Link to comment
Share on other sites

przy okazji:

czy gdzieś jest możliwość wyłączenia "uładniacza" edycji textu i mtextu który polega na obracaniu pionowych textów podczas ich edycji do poziomu. Nie zawsze taki obrót jest pożądany (np dla wielu pionowych textów) więc pytam się o miejsce wyłączenia tego obrotu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • dmatusz3 changed the title to Błąd paska ikon do formatowania tekstu [rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.