Znikający pasek Menu [rozwiązany]


Recommended Posts

Witam
Proszę wpisać polecenie _menuload, zaznaczyć grupę ZWCAD i ją rozładować. Następnie proszę nacisnąć przycisk przeglądaj i wpisać w nazwie pliku %appdata%, następnie proszę przejść do katalogu: ZWSOFT\ZWCAD\2018\pl-PL\Support oraz wczytać i załadować plik ZWCAD.CUIX.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W momencie, gdy rozładowałem oryginalne menu o nazwie ZWCAD, to ten plik udało mi się bez problemu wczytać. Pliku nie udało mi się wczytać do istniejącego, oryginalnego menu prawdopodobnie ze względu na to, że zawiera zduplikowaną grupę, bo de facto jest to zduplikowany plik. Chyba prościej wczytać własne paski przez plik mnu -jako dodatkowe.

Link to comment
Share on other sites

Pliki z paskami można albo stworzyć ręcznie w pliku tekstowym albo dostosować je przez polecenie _customize w drzewie, w pozycji Częściowe pliki ustawień i zapisać je przez PPM jako cuix. Natomiast podczas wczytywania pliku przez _menuload, nie mogą duplikować się grupy. Oznacza to, że najpierw trzeba rozładować istniejące menu i ponownie je wczytać.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czy znikający pasek w zw2018 zmenu classic to jakiś standard? Mi też zniknął bez powodu.. załadowanie zwcad.cuix z katalogu C:\...\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2018\en-US\Support nie załatwia problemu.. a zmienna menubar w zw nie działa.. 

Link to comment
Share on other sites

A na czym polega to "znikanie"? Czy toolbar jest na liście dostępnych pod PPM jak się kliknie w obszar pasków ale nie w pasek tylko w pole puste?. Jeżeli dany pasek formalnie jest dostępny i da się go "zaptaszkować" to może on się wyświetla ale poza obszarem widocznym na ekranie. Ja miałem podobne problemy z paskami w przypadku jednej z nakładek. Niby pasek był, niby była komenda pokaż pasek a paska na ekranie ni ma:(. Poniżej moja recepta, może się przyda.

Mi pomogło _-toolbar potem trzeba podać nazwę paska (trzeba niestety go znać) potem dostaję 

Enter an option [Show/Hide/Left/Right/Top/Bottom/Float] <Show>:

wybieram Float i podaję pozycję paska

Enter a new position (screen coordinates) <0,0>: 100,100

Na koniec w ilu wierszach ma się objawić toolbar

Enter the number of rows for toolbar <1>: 1

No i mam pasek mniej więcej w okolicach lewego górnego rogu ekranu. 

Link to comment
Share on other sites

Aaaa... pasek menu. To insza inszość. To wg mnie pozostaje faktycznie tylko menuload, i załadowanie ZWCAD.mnu Wtedy zdaje się zwcad kompiluje nowe mns i chyba tworzy od nowa cuix. Potem trzeba dograć pozostałe/własne paski z plików mnu. No ale to jest leczenie a nie profilaktyka.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mi znika, to przywołuję go trochę inaczej, bez ładowania menu, bo nie zawsze to pomaga. Polecenie _CUI, z drzewka po lewej stronie wybieram przestrzenie robocze, a następnie interfejs klasyczny, dostosuj obszar roboczy i wtedy się okazuje, że pasek menu nie jest "zafajkowany", więc go zaznaczam, klikam wykonane, zastosuj i jest ok. Ale to nadal leczenie :-)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bartek1977 napisał:

Zauważyłem pewną zależność w znikaniu paska menu. Jeśli zamknę wszystkie karty (czysty ekran tylko z ikonami otwórz, nowy, pomoc) i dopiero potem program , to pasek się nie pojawia przy ponownym uruchomieniu. U Was też się tak dzieje?

Tak, potwierdzam. Dokładnie tak się dzieje u mnie.

Dzięki za informacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • dmatusz3 changed the title to Znikający pasek Menu [rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.