Problem z punktami przecięcia


Rekomendowane odpowiedzi

SP3.1

Chcę narysować linię na przedłużeniu już istniejącej i kończącej się w punkcie przecięcia z łukiem. Pojawia mi się punkt przecięcia (tak jak na załączonym obrazku), ale gdy zatwierdzę, koniec linii ląduje mi w jakimś innym punkcie na łuku, przeważnie na przecięciu wzdłuż osi x i y, jednak nie jest to regułą. Pomiar kąta biegunowego mam ustawiony względem ostatniego segmentu.przeciecie.jpg.d47ce2d026fed3ab579caecfa2f488f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Coś rzeczywiście jest warte zastanowienia. Potestuję...

A jako szybki workaround poleciłbym narysowanie tego przez ustawienie LUW - na 3 punkty (linia na osi X),

włączenie ORTO i dorysowanie do łuku.

Potem powrót do LUW Globalnego.

Albo jeszcze lepiej - EXTEND i jako krawędź ograniczającą wskazać łuk.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że to może być problem z kierunkiem linii (zgłoszony już do producenta).

Przy testach - linie, które były rysowane w kierunku łuku (u Pana od prawej do lewej), przedłużane są dobrze.

Problemy miewam przy liniach rysowanych w prawo, a przedłużanych w lewo.

Proszę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SP3.2 - niestety dalej to samo. Z tego co zauważyłem, punkt przecięcia ma mniejszy priorytet niż inne punkty charakterystyczne. Jest to dla mnie bardzo duży problem, bo jeżeli tego nie zauważę, mogą mnie spotkać przykre konsekwencje, a przecież w programach typu CAD najważniejsza jest precyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bartek1977 napisał:

SP3.2 - niestety dalej to samo. Z tego co zauważyłem, punkt przecięcia ma mniejszy priorytet niż inne punkty charakterystyczne. Jest to dla mnie bardzo duży problem, bo jeżeli tego nie zauważę, mogą mnie spotkać przykre konsekwencje, a przecież w programach typu CAD najważniejsza jest precyzja.

Zgadzam się, ten problem powinien zostać priorytetowo naprawiony, ponieważ może spowodować niezły bajzel w rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 11.07.2017 o 09:28, Bartek1977 napisał:

Mając ustawiony pomiar kąta biegunowego względem ostatniego segmentu, punkt przecięcia dalej ma mniejszy priorytet niż inne punkty. Pojawia się, ale gdy zatwierdzę, koniec linii ląduje w innym punkcie.

vernum = "2017.09.18(21849)_x64"

Błąd ciągle nie poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie