Przybornik PARIKON


Parikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

testuje Pana nakładkę (szacunek za pomysł i poświęcony czas...) ale nie wszystkie polecenia działają (menu się ładnie wczytuje, rysują się linie "ZIG" i "IZO") pojawia się monit: "unable to open database file". Wszystko mam podczytane jak należy (chyba :).  Czy problem może być w Framework 4.5.2? ZWCAD 2017 z SP2.0. VERNUM=2017.01.23 (13656), Win 7 (x64) - problem wygląda identycznie na innym komputerze w biurze.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem u siebie to co wysłałem ostatnio na serwer. Zasadniczo wszystkie funkcje używające bazy SQLite działają. Jedynie błąd jaki zauważyłem to  monit pojawiający się w programie opisującym pręt.

Wysyłając pliki na serwer kasuję bazy danych. Są to pliki w z rozszerzeniem *.pid znajdujące się w katalogu PI. Wszystkie programy w ramach PI same tworzą te bazy jednakże przy programie opisującym długość pręta zapomniałem o tym. Program opisujący pręty zadziała dobrze jeśli najpierw stworzy Pan potrzebną mu bazę programem USTAWIENIA.. Zakładam, że tylko tu się Panu nie uruchamiała baza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają polecenia:
skale, DIS, PK, PW, IZO, ZIG DLS, DLS i CLS,
po kliknięciu na inne ikonki zawsze wyskakuje i chowa się okno (bardzo szybko - nie można zauważyć dokładnie okna - sama ramka),
Przeinstalowałem Frameworka na 4.5 - nie pomogło. Jak znajdę czas to przeinstaluję ZW - może pomoże...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z programowaniem zaczęła się 1,5 roku temu. Sam więc się uczę. Widać, że u Pana nie ruszają dodatki wykorzystujące SQLite serwer oraz okna WPF i Windows Form. Być może problem rozwiązało by dodanie do systemu jeszcze wcześniejszych frame-worków.  net 3.5.

Programy kompiluję pod NET Framework 4.5 więc na 4.5.2 też powinno teoretycznie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2017 o 16:56, perlon napisał:

....

To może w takim razie lista słownikowa skal z możliwością dopisania własnych i wybór w oknie poprzez combobox'a?

W nowym wydaniu będzie możliwe ustawienie własnych skal. Moduł mam już przerobiony i testuje jego działanie.

large.skalowanie.png.4d54cbf54c8c83811b4d51e030a5609d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem taki problem, który mogą mieć niektórzy użytkownicy.

Pobrałem zipa z sieci i zapisałem na dysk. Niestety po dodaniu ścieżki do katalogu ZwCAD nie ładuje plików dll.

Znalazłem już rozwiązanie tego problemu.

Windows 10 blokuje pobrane z sieci pliki.

Być może można zrobić to prościej ale:

cały folder odznaczyłem jako tylko do odczytu oraz,

klikając PKM na każdy plik odblokowałem każdy z nich.

large.odblokuj.png.8226296dfca09a2c40593dbe4c1b5d9d.png

Po tym zabiegu netload przebiega prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w PI filozofię pracy z rzutniami(viewport). Zrezygnowałem  z programów zarządzających listą skali. Aktualnie w mojej ocenie skalowanie okien jest jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne. Przestawiłem to na najnowszym filmie . Dodałem na serwerze najnowszą kompilację PI_2017_0301.

Przypominam, że PI korzysta z baz danych SQLite, które są  w katalogu programu z rozszerzeniem *pid. Najlepiej te z aktualnie posiadanej wersji zachować i przekopiować do nowo-ściągniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.01.2017 o 15:45, perlon napisał:

Nakładka nie powinna wymuszać w jakich jednostkach się rysuje. Powinna dać możliwość wyboru i zdaje się o ile dobrze to czytam przybornik daje taką możliwość. Nie sprawdzałem bo nie mam zainstalowanej v.2017. Nie rozumiem więc co oznacza powyższy akapit. Proponuję również zamiast słowa "Dokładność:" w oknie skali wstawić "Jednostka rysunkowa:" Para jednostka rysunkowa + skala powinna determinować wielkość liter i symboli generowanych przez przybornik. Plotowanie przestrzeni papieru przyjęło się zwyczajowo drukować w mm w skali 1:1. Więc chyba tu jest OK.  Brakuje mi w tym oknie pola tekstowego do ustalania niestandardowej skali. Ja np. często korzystam ze skali 1:75 (występuje na niektórych skalówkach, natomiast nie spotkałem się ze skalą 1:80 i 1:8). Ograniczenie wyboru jedynie do radiobox'a jest chyba zbyt daleko idącym ograniczeniem. Ograniczyłbym radioboxa i wprowadził ręczny wybór skali.

Co do kot to wiem Martin_S że jesteś fanem stosowania norm w szczególności rysunkowych ale zgodnie z ustawą nie ma takiego obowiązku - mamy demokrację ;-)  Tak więc w twoim poście zamieniłbym słowo "powinien" na słowo "należy" a jeszcze lepiej "zaleca". Tak więc zaleca się stosowanie obowiązujących norm bo normy są obowiązujące ale nie obowiązkowe. Kol. Parikon jeżeli liczy na szersze stosowanie swojego przybornika zapewne to uwzględni.  Życzę sukcesów w dalszych pracach.

Nieraz trzeba zrobić krok w tył, aby pójść do przodu.

Przy okazji pracy nad modułem dodającym profile stalowe postanowiłem powrócić do początku.

Zmieniłem program zarządzający z palety bocznej na oddzielne okno. Program piszę zarówno na AutoCAD 2010 jak i ZwCAD2017 aby mieć porównanie.

Oddzielne okno dlatego, że łatwiej mi je projektować i nie muszę przybornika na siłę integrować  z menu. Moim zamiarem jest to aby przybornik można było szybko zainstalować, użyć i ewentualnie odłączyć.

Program skala daje wybór jednostek w jakich rysujemy. Można więc teraz używać go w zakresie jednostek metrycznych takich jak milimetry, metry i centymetry. Skalę można ustawiać w zakresie  1 : liczba > 0. Można także wybrać jedną ze zdefiniowanych skal.

Aktualnie na serwerze wystawiłem wersję, którą oznaczyłem numerem 1.0. Ta wersja nie używa  baz danych SQLite, a zapis ustawień nauczyłem się realizować w net.

Wszystko działa jeszcze szybciej.

Aby nie było już problemów z niezaładowaniem się plików dll całość jest pakowana darmowym programem, który przygotowuje instalator. Pliki więc można teraz zainstalować co daje pewność, że nie będą blokowane przez system oraz jednym kliknięciem odinstalować z poziomu panelu sterowania.

Przygotowałem także na nowo opis instalacji oraz omówiłem dwa podstawowe moduły czyli program zarządzający i program skala.

Zmiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.01.2017 o 11:34, Martin_S napisał:

Witam , kota wysokościowa w 2' 15" filmu powinna być zgodna z obowiązującym rozporządzeniem z 2012 chyba ze opisana jest w legendzie

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/

_koty_PL.jpg

wersja z konca grudnia  ZWCAD ARCHITECTURE 2017 już umożliwia to

 

Wymiarowanie także powinno być już w mm a nie w cm ......... wszelkie odrębności wynikające z przepisów powinny być opisane w legendzie.

Historycznie było to tak:

Dimensioning_EU.jpg

 

Standaryzacja ISO( miedzynarodowa) i EN (EU) - trend wymiarowanie w mm

 

Najnowsza wersja PI chyba już spełnia powyższe wymogi.

Moduł opisujący wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.05.2017 o 16:06, Parikon napisał:

Pozostaje pytanie, czy użycie separatora dziesiętnego w formie przecinka jest zgodne z tym co pokazuje norma PN-B-01025:2004?

Problem z kropką i przecinkiem będzie rozwiązany w wersji 1.06 tak jak pokazuje to poniższy film

PI - prace nad wersją 1.06

if (kropka.IsChecked != true)
                        {
                            acText.TextString = "%%p" + poziom.ToString("0.000", CultureInfo.GetCultureInfo("pl-PL"));
                        }
                        else
                        {
                            acText.TextString = "%%p" + poziom.ToString("0.000", CultureInfo.GetCultureInfo("en-US"));
                        }

 

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Fajne. Mam w takim razie propozycję dołożenia konfiguratora tych ramek, aby można było zmieniać ich parametry. No i koniecznie musi musi być możliwość wstawienia ramki niestandardowej. Poniżej przykład konfiguracji BOCAD'zie, niekoniecznie wzorcowy ale pokazujący możliwości konfiguracji.

598165c9a7fbf_2017-08-0207_26_20-Parametry-ramowe-_polatekstowe-_list.png.5704baadee4405b89debab1220574f9e.png

I w kolejnym oknie można uszczegółowić parametry.

598161c86cc27_2017-08-0207_20_44-Oknogwne.thumb.png.c181a1359d9b1f573ff5a82518dc06a3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł "Ramki" ma zapisane w kodzie wymiary dla ramek, które pokazane są na filmie. Przy pierwszym uruchomieniu program tworzy w katalogu gdzie zainstalujesz PI w folderzez Baza plik ramki.wgb. Jest to baza sqlite, w której są zapisane definicje standardowych ramek. Od tej pory program korzysta tylko z tej bazy. Chyba, że ją skasujesz to utworzy na nowo bazę standardową.

Pobierasz z sieci dowolny program do tworzenia zmian w bazie sqlite i otwierasz tą bazę. Możesz zmodyfikować ramki standardowe lub dopisać nowe rekordy. Potem dać tą bazę wszystkim w biurze lub rozesłać po sieci.

Starałem się pisać algorytmu tak aby wszystko się skalowało automatycznie.

Przykładowo jeśli dla ramki A0 wpiszesz lewy margines 20 to znaczniki gięcia powinny być co 190 a nie 185 mm. Nie testowałem tego w praktyce.

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ja sobie z tym poradzę, natomiast grupa docelowa przybornika niekoniecznie musi się znać na obsłudze systemów DB. Dlatego zaproponowałem aby zamiast edytować bazę danych stworzyć interfejs do wprowadzania tych zmian z poziomu przybornika. Ponadto to co jest do dyspozycji przykładowo w BOCAD'zie daje niemal dowolność w konfiguracji ramki (każdego jej parametru z osobna). Wprowadzanie zależności w algorytmie może z czasem stać się ograniczeniem a nie wygodą. Przykład: ze względu na ograniczenia mojej drukarki stosuję zamiast standardowego 5mm marginesu, margines 7mm. Jeżeli będzie taki fiuczer jak edytor okienkowy parametrów ramek to taka zmiana dla przeciętnego użytkownika nie będzie problemem. Oczywiście jest to tylko propozycja rozwoju funkcjonalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie