ZWTraffic


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.11.2016 o 17:11, Włodek napisał:
Dnia 3.11.2016 o 14:13, dmatusz3 napisał:

Mamy obiecane, że ta funkcja zostanie poprawiona podczas najbliższego uaktualnienia.

Dziękuję

Otrzymałem informację, że PLINEGEN będzie poprawione w pierwszej połowie grudnia.

Niestety nie udało się tego wpiąć do wersji, która ukaże się za kilka dni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję za informacje.

Aktualizacje automatyczne będą włączone zapewne za kilka dni.

Dodaliśmy także do paska narzędzi dwie nowe funkcje:

  • Oznaczanie warstwic.
  • Rysowanie profilu podłużnego drogi.

zwtraffic_profil_podluzny.png

To jest tylko taki "zaczyn" funkcji (profil nie zawsze jest rysowany poprawnie i można go w rzucie z góry narysować jedynie linią prostą) ale będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

długo mnie nie było :-)

powinno być 7

Zasada w przypadku znaków poziomych poprzecznych (nie wszystkich) jest taka sama przy liczeniu powierzchni, jak przy liniach przerywanych. Zaczyna się przerwą, a kończy kreską.

Narysowane przejście ma "powierzchnię farby", jak jacnightingale ładnie to kiedyś określił, równą 14 mkw. Przy długości 6,5m otrzymamy tylko 13 mkw - czyli powierzchnia będzie niedoszacowana. Musi być do liczenia powierzchni 7. Tylko tak będzie dobrze obliczona powierzchnia do wyliczenia potrzebnej ilości farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczas pracy z nakładką zauważyłem kilka szczegółów, które może nie są bardzo istotne, ale jak ktoś będzie miał chwilę czasu to naniesie odpowiednie poprawki.

Podczas generowania raportu ilości znaków do excela:

  • W komórce, która zawiera liczbę powierzchni znajduje się jednostka, czyli np. 120 m2. Uniemożliwia to szybkie zsumowanie powierzchni za pomocą odpowiedniej funkcji. Wiem, że to m2 można łatwo i szybko wywalić, ale po co to robić za każdym razem?
  • Liczby w raporcie w excelu mają separator ustawiony jako ".", a w Polsce posługujemy się przecinkami. Zdaję sobie sprawę z tego, że może to być problem związany z programowaniem? Jeśli jest możliwość zmiany to też byłoby miło.
  • Ogólnie zliczanie znaków jest dosyć niedopracowane, ponieważ nie dzieli ich jasno na te projektowane i istniejące. Zlicza po prostu tablice, które znajdują się w rysunku, a nam tworząc przedmiar potrzebne są rozbite wartości.
  • Zliczanie powierzchni farby przy miejsach postojowych ma chyba jakiś błąd w swojej formule. Wychodzą bardzo duże liczby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacnightingale napisał:

Podczas pracy z nakładką zauważyłem kilka szczegółów, które może nie są bardzo istotne, ale jak ktoś będzie miał chwilę czasu to naniesie odpowiednie poprawki.

Dziękuję za informację, ale chciałbym prosić jeszcze o trochę wstrzemięźliwości w pisaniu w tym wątku :)

Komentarze dotyczą nieopublikowanej wersji ZWTraffic nad którą pracujemy obecnie, którą to przesłaliśmy do kilku osób.

Zatem zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej lub mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dmatusz3 napisał:

Dziękuję za informację, ale chciałbym prosić jeszcze o trochę wstrzemięźliwości w pisaniu w tym wątku :)

Komentarze dotyczą nieopublikowanej wersji ZWTraffic nad którą pracujemy obecnie, którą to przesłaliśmy do kilku osób.

Zatem zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej lub mailowo.

Jasna sprawa. Prawdę mówiąc myślałem, że to taki ogólny temat dotyczący nakładki, w którym można zgłaszać drobne uwagi, żeby nie zakładać za każdym razem nowego tematu. Życzę powodzenia w opracowywaniu aktualizacji! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pojawiła się nowa wersja ZWTraffic na ZWCAD 2018.

Lista zmian oraz linki do pobrania jest dostępna tutaj.

Obecnie ZWTraffic 2018 dostępny jest w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, czeskiej (z czeskimi znakami pionowymi), litewskiej.

Oto kilka zrzutów z czeskiej wersji językowej.

ZWTraffic_CZ_1.pngZWTraffic_CZ.png

ZWTraffic_CZ_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

po kilku chwilach użytkowania wersji 2018 pierwsza uwaga. Bardo pomocna jest możliwość tworzenia tablic zbiorczych - oszczędza sporo czasu. :dziekuje: Drobny problem pojawia się przy zmianie kolorów szary / kolorowy. Zmiana koloru powoduje przestawienie znaków - odbicie wg lewego górnego narożnika z szarego na kolor i dolnego prawego z koloru na szary. Temat do sprawdzenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Włodek napisał:

Zmiana koloru powoduje przestawienie znaków - odbicie wg lewego górnego narożnika z szarego na kolor i dolnego prawego z koloru na szary.

Może Pan zilustrować to jakimś przykładem, bo przyznam że nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Teraz właśnie pracuję  nad aktualizacją ZWTraffic i być może udałoby mi się to poprawić tak na szybko.

W aktualizacji chciałbym wprowadzić kilka usprawnień i niespodzianek, np oznaczanie barier, wygrodzeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uzupełnieniu .... znaki E-4, E-5, E-17a, E-18a, F-10, F-3 i tabliczki przy wstawianiu nie są ustawione tak, jak pozostałe znaki - czyli identycznie jak tarcza znaku (kąt położenia), a według położenia ostatniego odcinka linii odnośnika - w załączeniu plik. Nie pamiętam, czy już tego tematu nie poruszałem, ale skoro pracuje Pan nad nakładką to można by to poprawić.

Znaki E.dwg

W zakresie linii poziomych np. P-1e albo coś robię nie tak, albo coś nie wyszło - w załączeniu plik w wersji 2018 linia P-1e o długości 6m powinna mieć 3 "kreski" a ma 2.

 

 

P-1e.dwg

P-1e.jpg

Edytowane przez Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego postu więc uzupełnienie poniżej..... (zapis dot. P-1e z poprzedniego proszę zignorować)

W zakresie linii poziomych np. P-1e coś nie wyszło - w załączeniu plik w wersji 2018 linia P-1e o długości 6m powinna mieć 3 "kreski" a ma 2. Sprawdziłem plik .lin - poprawiłem u siebie zapis wzorca na poprzednią wersję.

Dyskusja i zamysł szły w tym kierunku, żeby linia przerywana kończyła się przerwą, ale sprawa nie jest prosta, chyba że uda się Panu coś w tym temacie znaleźć (trzymam kciuki). Na razie konieczna drobna korekta we wzorcu pliku.

P-1e.dwg

P-1e.jpg

p.s.

Nie wiem czy coś w zakresie kreskowania P-21 Pan robił, ale jest wyraźna i znaczna poprawa szybkości rysowania. :good:

Edytowane przez Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam nadzieję, że to będzie prosta zmiana, a jednocześnie przyniesie trochę korzyści.

Problem dotyczy opisu oznakowania poziomego. Linia odnosząca do opisu wstawia się na tej samej warstwie co oznakowanie poziome, a nie na tej co opis. Według mnie powinna ona być na tej warstwie na której mamy opis. Wtedy po wygaszeniu warstwy opisu pozostaje nam na rysunku wyłącznie samo oznakowanie. Poniżej zamieszczam rysunek, który chyba najlepiej zobrazuje o co mi chodzi. Dosyć problematyczna kwestia w momencie, gdy w planie sytuacyjnym chcę podczytać samo oznakowanie poziome, bez opisów. 

Przechwytywanie.PNG.bbf7edfead35d6036a21f040dd9c0049.PNG

PS. Czy nie zastanawialiście się nad tym, żeby w ustawieniach rozróżnić dodatkowo warstwy dla oznakowania poziomego? W tym momencie, gdy rysuję projektowane linie to wstawiają się one na tej samej warstwie co projektowane oznakowanie poziome. Według mnie fajnie byłoby mieć możliwość ustawienia osobnej warstwy dla znaków poziomych i pionowych, ponieważ na tę chwilę muszę robić to ręcznie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan był taki, żeby opis i linia wstawiał się na tą samą warstwę co oznaczenie. U mnie działa to w taki właśnie sposób. opis nie jest na innej warstwie.
Nikt wcześniej nie zgłaszał takiego zapotrzebowania, żeby podzielić warstwy w sposób jaki Pan przedstawił. Być może warto byłoby to wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako głos w dyskusji - w zakresie warstw, na których umieszczane są poszczególne elementy - możliwość przypisania osobnych warstw dla oznakowania poziomego i pionowego faktycznie by się przydała, dodatkowo, to i osobne warstwy dla sygnalizacji i urządzeń brd można by stworzyć, spowoduje to co prawda powstanie w sumie 20 warstw do ogarnięcia, ale projektanci powinni dać radę :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kruszynski napisał:

Plan był taki, żeby opis i linia wstawiał się na tą samą warstwę co oznaczenie. U mnie działa to w taki właśnie sposób. opis nie jest na innej warstwie.
Nikt wcześniej nie zgłaszał takiego zapotrzebowania, żeby podzielić warstwy w sposób jaki Pan przedstawił. Być może warto byłoby to wprowadzić.

Dziwne, u mnie zarówno w ZWTraffic 2018 i 2017 działa to właśnie w ten sposób. Mam włączoną warstwę "OPIS", a oznakowanie projektowane w ustawieniach mam ustawione, że powinno wstawiać się na warstwie "PROJEKT".

W momencie, gdy wstawiam jakiś znak poziomy, to sam znak wstawia się na warstwie "PROJEKT", a jego opis na warstwie "OPIS" (tej, którą mam aktualnie włączoną). Niestety, linia odnosząca do opisu wstawia się również na warstwie "PROJEKT".

 

Odnośnie do warstw. 20 warstw to żaden problem, jak ktoś nie będzie chciał to będzie mógł wstawiać wszystko na warstwę "0". Teraz tak to jest domyślnie ustawione. Niemniej jednak to rozróżnienie bardzo by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w wersji 2018 przy opcji "Dodaj znak" do już wstawionego, opis "wstawia się" podwójnie  - drobiazg, bo w niczym nie przeszkadza, ale ku uwadze.

Przy aktualizacji proszę także o uwzględnienie przy znaku F-10 uwzględnić strzałkę informującą o końcu pasa w lewo (lewo skos). Próbowałem w katalogu dodać, ale niestety to tak prosto nie działa.

 

F-10.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie