ZWCAD+ potrzebne funkcje


dmatusz3

Potrzebne funkcje w ZWCAD+  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Potrzebne funkcje w ZWCAD+

    • Wielolinia odniesienia
      7
    • Parametryzacja
      2
    • LISP: AUTOLOAD i vl-productinfo
      2
    • _bedit
      2
    • Bloki parametryczne
      4
    • Skrót klawiaturowy do obracania modelem + funkcje 3D
      1
    • Środowisko programistyczne LISP
      0
    • dimfxl i dimfxlon
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ZWCAD+ jaszcze na razie nie posiada całej funkcjonalności ZWCAD2012, np. parametryczności. Funkcje te będą sukcesywnie dodawane w przyszłości.

Myślę, że dobrze byłoby zebrać najpotrzebniejsze funkcje aby wpłynąć na kolejność dodawania funkcji.

Obsługę wielolinii odniesienia już mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym wydaniu ZWCAD+ brakuje wielu funkcji oraz funkcjonalności wcześniej opisanych jeżeli chodzi o przestrzeń 2D i to sobię w tym momencie daruję, jednak brakuje również wielu funkcji dotyczących przestrzeni 3D...

m.in. wyciągnięcie po ścieżce, nie ma również możliwości obracania sobie modelu tak jak to było poprzednio za pomocą skrótu klawiaturowego: CTRL+SHIFT+LPM...

Mam nadzieję, że producent, przynajmniej przywróci te funkcje, które do tej pory były w programie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po dłuższej przerwie z lipca 2012 wróciłem do 2012+ i stwierdzam poprawę ...ale daleko jeszcze brakuje do bratniej wersji 2012 (intelicadowej).rak

np. ploter PDF Zwcadowy nie robi już wytłuszczeń linii i tekstu ttf, szkoda ze plik pdf nie ma warstw jak w wersji 2012.

Drukarka wirtualna CUTE PDF dalej jednak generuje jakościowo lepiej pliki pdf niz wbudowany ploter PDF w 2012+ i 2012

j.w. brak mi jeszcze:

- wielolinii odniesienia

- uboga biblioteka hatch-y (predefiniowane 75szt. w 2012, 58szt. w 2012+)

- do 3D wyciąganie brył po LIFT i SWEEP

- parametryzacji

;) ale poprawę widać i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Czy planujecie wprowadzenie funkcji:

- dynamiczne wprowadzanie

- wyświetl etykietę narzędzi Auto Track

- możliwość obracania modelem (coś na wzór AC2012 lub RSA2012 - kwadracik ze strzałkami w prawym górnym rogu umożliwiajcy obrót o konkretny kąt lub po uchwyceniu o dowolny).

Poza tym myślę, że powyższa ankieta jest zbędna ponieważ każda z tych funkcji jest istotna i przydatna i bez zbędnego głosowania powinny zostać wprowadzone w kolejnej aktualizacji programu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

W proszę sprawdzić plik z załącznika.

Po jego wczytaniu zostanie dodane polecenie ObrocWidok. po jego uruchomieniu program poprosi o wskazanie dwóch punktów, a następnie obróci aktywny widok w rzutni tak, by wskazane punkty były równoległe do dolnej krawędzi kartki.

Polecenie działa jedynie w przestrzeni arkusza, gdy aktywny jest jeden widok.

Pozdrawiam

ObrocWidok.zel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź w sprawie obrócenia widoku arkusza (dview). Z racji tego iż jestem dość początkującym użytkownikiem, bardzo proszę o instrukcję jak wczytać plik: obrocwidok.zel do ZWCAD i jak uruchomić aby poprawnie działo w widoku arkusza. Będę wdzięczny za pomoc gdyż brak funkcji dview jest dla mnie b dużym utrudnieniem i mam nadzieję że opisane polecenie rozwiąże mój problem Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę wpisać w pasku poleceń appload i przez przycisk "Dodaj plik" wskazać plik zapisany na dysku obrocwidok.zel. Plik ten pojawi się na liście i należy go wczytać za pomocą przycisku "Wczytaj". Analogicznie jak przy dview trzeba przejść w przestrzeń papieru, kliknąć dwa razy w rzutnię i uruchomić polecenie wpisując obrocwidok. W rysunku potrzeba wskazać dwa punkty, widok zostanie obrócony tak, że dwa wskazane punkty będą w poziomie.

Pozdrawiam

Edytowane przez pawmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.