Druk do pdf z rasteryzacją całości [rozwiązany]


alf

Recommended Posts

czy jest możliwe wydrukowanie z zwcada do pdfa rysunku ale tak by był w całości zrasteryzowany? Oglądam stery zw do pdf-ów (zw22) ale one w zasadzie tylko udoskonalają wydruk numeryczny do pdfa, a mi chodzi raczej o rzecz odwrotną, tj wydrukowanie bezpośrednio z zw do rastra pdf, tak by pdf zgubił po drodze całą numeryczną "wiedzę" z rysunku.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję pięknie za podpowiedzi, wprawdzie szło mi o expressowy raster bezpośrednio ze ster ZW (używam "publish" do druku wielu layoutów na raz), ale chyba ten "myk" z pdfxchange też jest przydatny, bo zostaje stara i nowa rastrowa wersja tego samego. Jest wersja testowa, zobaczę jak to działa..

No i zamiennie pdfcreator, spróbuję na próbę przerobić sterowniki (przerobiłam sobie ster zwcada i  dołożyłam własne formatki wydruków)

Czy ZW nie planuje "własnego" sterownika do pdf raster, z opcjami jakości rastrowania? W mikrostacji rasteryzacja jest całkiem fajnie rozwiązana tj dla ster do druku w pdf, włącza się dodatkową opcję  "rasteryzuj" oraz ew ustawia się w opcjach dodatkowych jakość w dpi, + pozostałe, jasność, kontrast (do dotyczy faktycznych rastrów w rys, nie części numerycznej), . Rasteryzowanie wydruku jest faktycznie kafelkowaniem, wiec ustawiona niska jakość będzie mało czytelna z bliska.. stąd ew kombinacja z jakością wydruku by nie był zbyt "ciężki" a literki czytelne.. Czasem używam druku mieszanego tj podkłady rastrowe na monochrom, z dodatkowym rozjaśnieniem i osłabieniem kontrastu a reszta kolor

 

Link to comment
Share on other sites

aaaaa.... i przypomniałam że mam view companion (właściwie skojarzenie z pdfxchange), on też potrafi zmieniać pdfa na ratsrowy bez zmiany formatki i ma opcję batch convert (ja mam ver pro, nie wiem czy inne też to mają batch-owanie)

suma sumarum, dziękuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • dmatusz3 changed the title to Druk do pdf z rasteryzacją całości [rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.