Obrót widoku na rzutni


Mirrro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ekspertów,

Mam problem związany z obrotem widoku na rzutni. Próbowałem różnych komend znalezionych w necie typu dview (nie działa) ale nie mogę sobie z tym poradzić.

Zapewne jest to prosta rzecz ale jak w każdym przypadku trzeba wiedzieć jak to zrobić

W załączeniu widok rzutni i obiektu ustawionego pod kątem. Chcę go przekręcić do pionu ok. 4,23 stopnia ale tylko w tym widoku a nie na modelu.

Podkład jest  Xref.

vernum 2018.03.16 (29562)_x64 (tylko do odczytu)

Będę wdzięczny za pomoc

image.thumb.png.404632e0dea5391b1406861b5d3362b1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację ale chyba dalej nie umiem tego zrobić.

Czy PPR mam rozumieć obróć ??

Próbowałem obrócić rzutnię o określony kąt ale wtedy rzutnia "wychodzi mi z papieru" a rysunek nie przekręcił się. W załączeniu prt sc.

Próbowałem poprzez wejście w rzutnię i obrócenie rysunkiem i było ok ale wtedy cały podkład mi się przesunął (Xref) i na innych układach rozjechały mi się rysunki

image.thumb.png.e31d6cf47f8c684a63a6f607d6e89578.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można obrócić całą rzutnie w przestrzeni papieru za pomocą funkcji "Obróć"

Pokazałem to na filmie. Nie wchodzimy do samej rzutni, tylko zaznaczamy jej ramkę.

Przydatne będzie także użycie odniesienia, które pozwala na wskazanie kąta obrotu poprzez wybór punktu na obiektach.

image.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dmatusz3 napisał:

Można obrócić całą rzutnie w przestrzeni papieru za pomocą funkcji "Obróć"

Pokazałem to na filmie. Nie wchodzimy do samej rzutni, tylko zaznaczamy jej ramkę.

Przydatne będzie także użycie odniesienia, które pozwala na wskazanie kąta obrotu poprzez wybór punktu na obiektach.

image.gif

Właśnie o tym mówiłem (PPR). Rzutnię można później przyciąć do "normalengo" prostokąta poleceniem CLIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie