ZWCAD 2021 SP1


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie ZWSoft i poprzez aktualizacje automatyczne można ściągnąć już SP1 dla ZWCAD 2021.

Dlaczego przy powtarzaniu polecenia kopiowania za pomocą PPM program wykonuje kopie tylko raz i przerywa polecenie?
Jeśli powtarzam komendę za pomocą ENTER/SPACJA możliwe jest wielokrotne kopiowanie elementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy powtórzeniu kopiowania PPM przy takich image.png ustawieniach włącza się tryb kopiowania jednokrotnego.

Powtórzenie polecenia spacją lub enterem działa w trybie wielokrotnym. 

Przesłaliśmy informacje do ZWSOFT w październiku. Został nadany numer zgłoszenia SUP-30693.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wyjaśnienie.

Zgłaszałem ten problem dla poprzedniej wersji programu. Wtedy dodatkowo w nakładce BIK w kilku poleceniach zatwierdzanie PPM wiązało się z dodawaniem SPACJI w niektórych wierszach atrybutów. Wpisywany tekst był przesunięty o jedno pole wynikający z tej SPACJI. Obecnie w jednej z funkcji PPM działa prawidłowo, ale w innej już nie (ciągle dodawana jest SPACJA przed wpisywanym tekstem)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja SP1 powoduje podmiane cuix na domyślny. Menu od nakładek i cały układ pasków trzeba ustawiać od nowa. To chyba nie tędy droga, albo należy wyraźnie wskazać, że przed aktualizacją należy skopiować ręcznie cuix i potem ręcznie odtworzyć. Zapisu całego profilu przed aktualizacją nie testowałem bo nie przyszło mi do głowy, żeby zarchiwizować profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie z tą podmianą plików ustawień programu. Wybrałem opcje pozostawienia tych plików, które już były. Niestety program podmienił na nowe.
Dodatkowo podmiana została wykonana jakoś dziwnie, bo niektóre ustawienia program pamiętał... bałagan..
 
BTW: Ciągle brak możliwości dodania CUSTOM PAPER SIZE w pliku DWG to PDF.pc5. Po podmianie muszę kopiować plik ze starej wersji programu - chyba 2019 albo 2018, bo ten instalowany z programem nie zapisuje nowych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pliki pc5 oraz odpowiedniki dla nich  pliki ppm przygotowuję "ręcznie" , w ppm arkusze papierów - przy pomocy pliku excel. Z zapamiętywaniem ppm przy przenoszeniu danych zawsze były kłopoty, to coś się niepotrzebnego dodawało, to nadpisywało na to czego się nie chciało, teraz mam osobne ustawienia poza zwcadowe  do załadowania do dwga więc żaden update z nadpisaniem wszystkiego mi nie grozi. 

image.png.47ec9a562b148e50b3797b8ef2ca9220.png

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie