ZWCAD2021 - problem z wydajnością przy snapie


s1016

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny problem zgłaszałem już w kilku wersjach programu (począwszy chyba od wersji 2018).

U mnie najczęściej problem z opóźnionym łapaniem punktów charakterystycznych występuje przy plikach powyżej 10-15MB i z dużą zawartością kreskowań.
Mój laptop do najmłodszych nie należy (procesor mobilny i7-2820QM), z drugiej strony dla tych samych plików w konkurencyjnych programach SNAPY wyświetlane są bez problemów i opóźnień.

Proponuję doprecyzować informacje o vernum programu oraz parametry software i hardware sprzętu, na którym występują problemy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zw 2020 - VERNUM = "2020.01.07(53615)_x64"

zw 2021 - VERNUM = "2020.09.22(59468)_x64"

CPU ryzen 7 2700, ram 16 GB ddr4.

Mi zamula tylko w 2021, ale po odłączeniu xrefów jest ok. Kreskowań nie ma. Na każdym z xrefów otworzonym oddzielnie jest ok. 

Problem ten dyskwalifikuje zw 2021 w pracy z dużymi xrefami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

mam takie wrażenie że ociąganie się snapa jest wiazane nie tyle z łapaniem fizycznym punktu tylko z  opóźnieniem wyświetlanienia symbolu snapa, Proszę spróbować narysować na szybko polilinię, ustawiając snap np tylko na endpoint i nie czekając aż się wyświetli symbol, obklikać szybko co się chce. Zaskakująco trafnie zw21 rysuje zw mimo że klikam bez czekania na wyświetlenie się znaku snapa, znak pojawia się znak na chwilę w momencie klikniecia. A rysuję zasadniczo dość szybko i mam zapchane MB-tami xrefów map rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK przy jednym snapie, , ale jak mam ustawione do rysowania 3-4 snapy to nigdy nie wiem który złapie, to nie robota.

Nie wiem czy to na tych filmikach widać, ale to jest generalnie problem z wydajnością rysowania, przesuwania itd. Tylko na rysunkach z dużymi xrefami, małe rysunki śmigają.

zwcadtest1.gif

zwcadtest2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda. rysuję akurat teraz jednocześnie na 2018 i 2021. Szybkość  odświeżania ruchów podczas rysowania w 2018 jest weele razy dla mnie lepsza, zwłaszcza przy używaniu ciągłym snapowania. Działa to szybciej, płynniej i zwinniej. A do tego jak się coś za szybko kliknie, to 2021 wywala, o czym pisałam w innym poście.Coś na zasadzie: "Spieszysz się? Ja ci pokażę.. "

A że rysuję dość szybko, bo nie mam nadmiaru czasu, to mi 2021 pod tym względem też nie podchodzi.. nic bardziej nie wkurza jak nie nadążający xyz-cad za rysownikiem. 100 lat temu długo korzystałam z R14-stki autocada, zanim nie przestawiłam się na coś wyższego, bo po prostu mi śmigal bez zadyszki.  a ac2000 przycinał i nie nadążał.. a inni chwalili 2000. Każdy lubi co mu pasuje na dany moment. Ja czekam na świezszy wypust zwcada bo mi 2018 czasem nie wydala z b. dużymi plikami. Używam co prawda microstacion do planów i modeli terenu, ale czasami jak mi wpadnie jakiś ubogacony autocadowy plik też mi mikrostacja nie daje rady..

Tak więc skorzystałam z reklamowaniej przez zw gratisowej półrocznej licencji ale z updatem licencji poczekam na inną wersję programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie