BKW

Snap do przeskalowanego bloku

Recommended Posts

2018.10.23(38586)_x64

Program nie znajduje punktów przecięcia z blokiem przeskalowanym nieproporcjonalnie - gdy jeden z kierunków ma inną skalę od pozostałych widzi tylko punkty charakterystyczne bloku (END, INS itp) lub elementów niezblokowanych. Po ustawieniu takich samych skal na wszystkich kierunkach sytuacja wraca do normy i punkty przecięcia są odnajdowane (skala bloku nie musi być 1). 
Najciekawiej przedstawia się próba wymuszenia wyszukiwania puntu - np. nearesta (przecięcia, przewidywanego przecięcia itp) - pokazane na załączonym obrazkusnaptoblock.gif.3c9f73f3df00f6db8f760a91fe078cab.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

podobny problem zgłaszałem już ponad rok temu.
(link do posta)
https://forum.cad.info.pl/topic/2127-bloki-lokalizacja-wzgl%C4%99dem-obiektu-f3/?tab=comments#comment-15593

Niestety pomimo wydania kilku wersji programu do tej pory nie udało się poprawić tego błędu... pozostaje trzymanie kciuków i oczekiwanie na rozwiązanie problemu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

zauważyłem u mnie jeszcze jeden problem z funkcją SNAP. W przypadku plików, w których wczytany jest blok z duża ilością obszarów zakreskowanych, albo z dużym obszarem, który jest wypełniony HATCHem (zakreskowany), program ma problem z niektórymi punktami charakterystycznymi. U mnie objawia się to zwłaszcza, gdy mam wczytany blok (z HATCHAMI). Uruchamiam komendę (np. rysuj linię/polilinię) i wybieram pierwszy punkt linii. Ze złapaniem pierwszego punktu nie mam problemu, niestety z kolejnym jest już trudniej. Muszę najechać na punkt charakterystyczny i poruszać myszą na boki, żeby wyświetlił się punkt... Dobrze widać to zwłaszcza przy punktach przecięcia linii z jakąś linią w bloku. Ogólnie zauważyłem, że często problemy ze SNAPami dotyczą bloków, zwłaszcza tych dużych (z duża zawartością elementów, a kreskowanie chyba jeszcze pogłębia problem). Wygląda to tak, jakby funkcja związana z łapaniem punktów charakterystycznych zacinała się.

Postaram się później przesłać na priv krótki filmik obrazujący problem oraz przykładowy plik, w którym można wyłapać objawy (przynajmniej u mnie takowe są)...
Ten sam plik sprawdzony na tym samym komputerze ale w AC i BC działa prawidłowo, płynnie i bez objawów zacinania się przy łapaniu punktów charakterystycznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now