BKW

Snap do przeskalowanego bloku

Rekomendowane odpowiedzi

2018.10.23(38586)_x64

Program nie znajduje punktów przecięcia z blokiem przeskalowanym nieproporcjonalnie - gdy jeden z kierunków ma inną skalę od pozostałych widzi tylko punkty charakterystyczne bloku (END, INS itp) lub elementów niezblokowanych. Po ustawieniu takich samych skal na wszystkich kierunkach sytuacja wraca do normy i punkty przecięcia są odnajdowane (skala bloku nie musi być 1). 
Najciekawiej przedstawia się próba wymuszenia wyszukiwania puntu - np. nearesta (przecięcia, przewidywanego przecięcia itp) - pokazane na załączonym obrazkusnaptoblock.gif.3c9f73f3df00f6db8f760a91fe078cab.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podobny problem zgłaszałem już ponad rok temu.
(link do posta)
https://forum.cad.info.pl/topic/2127-bloki-lokalizacja-wzgl%C4%99dem-obiektu-f3/?tab=comments#comment-15593

Niestety pomimo wydania kilku wersji programu do tej pory nie udało się poprawić tego błędu... pozostaje trzymanie kciuków i oczekiwanie na rozwiązanie problemu :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem u mnie jeszcze jeden problem z funkcją SNAP. W przypadku plików, w których wczytany jest blok z duża ilością obszarów zakreskowanych, albo z dużym obszarem, który jest wypełniony HATCHem (zakreskowany), program ma problem z niektórymi punktami charakterystycznymi. U mnie objawia się to zwłaszcza, gdy mam wczytany blok (z HATCHAMI). Uruchamiam komendę (np. rysuj linię/polilinię) i wybieram pierwszy punkt linii. Ze złapaniem pierwszego punktu nie mam problemu, niestety z kolejnym jest już trudniej. Muszę najechać na punkt charakterystyczny i poruszać myszą na boki, żeby wyświetlił się punkt... Dobrze widać to zwłaszcza przy punktach przecięcia linii z jakąś linią w bloku. Ogólnie zauważyłem, że często problemy ze SNAPami dotyczą bloków, zwłaszcza tych dużych (z duża zawartością elementów, a kreskowanie chyba jeszcze pogłębia problem). Wygląda to tak, jakby funkcja związana z łapaniem punktów charakterystycznych zacinała się.

Postaram się później przesłać na priv krótki filmik obrazujący problem oraz przykładowy plik, w którym można wyłapać objawy (przynajmniej u mnie takowe są)...
Ten sam plik sprawdzony na tym samym komputerze ale w AC i BC działa prawidłowo, płynnie i bez objawów zacinania się przy łapaniu punktów charakterystycznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się