wipeout obwiednia


alf

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwe wyświetlanie/drukowanie wipeout-u bez widocznej obwiedni? Uściślę, nie wszystkich ale np kilku konkretnych. Opcja2: wyłączanie drukowania wszystkich obwiedni, przy jednoczesnym wyświetleniu..samo umieszczenie wipeoutu na niedrukowanej warstwie powoduje nie drukowanie się całej przykrywki

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że na bialym jest bialy a na czarnym tez biały? Po za tym 255 chyba drukuje się na lekko szaro.. W bentleju jest kolor backgroung przyjmuje kolor tła wiec ani na modelu ani na layouyach go nie widac i w zwiazku z tym sie nie drukuje.. Myslalam ze w okienku properties mozna wyłączyć obwiednie ale tej cechy nie ma na liście.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od wielu lat korzystam z wipeoutów w dość specyficzny i myślę oryginalny sposób. Dzięki wipeoutom rysując otwory w ścianach (okna, drzwi, przejścia itp.) nie rozcinam kresek rysunku ścian i ich haczowania, tylko przykrywam je odpowiednimi blokami drzwi i okien zawierającymi wipeout. Do poprawnego działania potrzebuję właśnie wipeouty nie tyle bez obwiedni, co z obwiednią w kolorze tła (i o określonej grubości). Czyli to o czym jest tutaj mowa. (Ale powyższe pomysły tego nie załatwiają).

Mój sposób jest taki, że mam specjalną warstwę na wipeouty o kolorze .... TrueColor 255,255,255. Czyli białym. Bo pracuję na białym ekranie roboczym. W przypadku osób pracujących na ciemnych ekranach, warstwa ta powinna mieć kolor odpowiadający tłu. ALE! przed wydrukiem należy przestawić jej kolor zawsze na RGB 255.255,255, żeby osiągnąć pożądany efekt na wydruku. Ja mam do tego specjalnego LISPa,  który załatwia sprawę za mnie.

Ogólnie mówiąc wipeouty mają potężne możliwości i umożliwiają zupełnie inne podejście do rysowania. Szkoda, że są tak mało znanym elementem i wykorzystywanym jedynie sporadycznie. Nie rozumiem czemu. A o wykorzystaniu wipeoutów z obwiednią w kolorze tła, to właściwie oprócz mojego rozwiązania nie słyszałem nigdy wcześniej. A to naprawdę daje duże nowe możliwości. U mnie w biurze technikę takiego wrysowywania okien, drzwi, barierek, detalu na elewacjach i mnóstwa innych rzeczy przyjęli już wszyscy i bez tego nie ma życia. Nie ma efektywnego rysowania bez wipeoutów.

Dlatego zachęcam do wipeoutów. Jakby ktoś był bardziej zainteresowany moją techniką obiektowego rysowania rysunków budowlanych to chętnie opowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie