Przechowywanie informacji w bazie danych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co myślicie o przechowywaniu wszystkich danych odnośnie rysunku w zewnętrznej bazie SQLite?

Załóżmy, że mam pręty zbrojeniowe i ich opisy. Na rysunku będą to zwykłe polilinie i tekst. W bazie bym przechowywał do nich Handle i wszystkie pozostałem dane jak średnica czy liczba sztuk. W momencie jakiejkolwiek zmiany mógłbym wtedy pobrać sobie listę Handle's obiektów i zaktualizować je. Pracuje teraz nad przechowywaniem danych w samym pliku CAD ale potrzeba często sporo kodu aby coś znaleźć czy pracować nad danymi obiektami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli, że @Parikon w swojej aplikacji wykorzystuje właśnie bazę danych SQLite i sposób jej wykorzystania może być podobny do Twojego pomysłu (nie zagłębiałem się w szczegóły techniczne jego rozwiązania i mogę z tego powodu się mylić). Myślę, że dotychczasowa praca Parikona może być dla Ciebie pomocna. Życzę powodzenia w Tworzeniu własnej aplikacji :) Aplikacji nigdy za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważaniem otwartych drzwi, byłoby gdyby Przybornik był open-source. Dopóki tak nie jest to trzeba te drzwi wyważać jeżeli jest potrzeba funkcjonalności której w przyborniku brakuje.

Co do trzymania danych poza rysunkiem każdy rasowy programista powie oczywiście "to zależy". Zależy od mnóstwa rzeczy i problemów jakie trzeba rozwiązać. Podstawowym jest przenośność. Jeżeli tworzy się aplikację na własne potrzeby albo zamkniętego kręgu odbiorców (np. w ramach jednego biura) a powstała dokumentacja jest wydawana na zewnątrz np w pdf'ach, to nie ma problemu. Co się jednak stanie z rysunkami dwg które zostaną pozbawione zewnętrznego źródła danych z chwilą ich przekazania odbiorcy? Chętnie zapoznałbym się z w miarę wygodnym i działającym rozwiązaniem problemu przenośności/zmian nazw plików/backap'u danych/pracy grupowej etc. przy zewnętrznej bazie do dwg'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłbym od zapoznania się z wbudowanymi  w jądro API i metodami zapisywania dod. informacji w samych obiektach  (  XDATA i atrybuty (do bloków )  )

Nie ma wtedy problemu z rozjechaniem się danych i bazy danych ( osobne pliki ) które wskazano wyzej jako ew. problemy.

SQLite jest ok. ale rezerwowałbym go dla bardziej złożonych  projektów gdzie raport będzie dotyczył przetworzenia dużej ilości obieków ( ~ > 10000 ) bo wtedy w API wychodzą pewne ograniczenia ... 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie