kaminki

Użytkownik forum
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana kaminki w Rankingu w dniu 15 Listopad 2017

kaminki posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O kaminki

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Czy istnieje takie narzędzie jak ARXDBG dla AutoCad? Było by bardzo pomocne
 2. Dostaję informację, że metoda nie jest zaimplementowana. W API nazwa metody istnieje, lecz to tylko pusta nazwa i nic więcej. Arc arc2 = new Arc(); arc2.Center = new Point3d(px, py, 0); arc2.Radius = c.Radius - 30; arc2.StartAngle = 1.04; arc2.EndAngle = 4.18; arc2.StartPoint = arc.StartPoint; arc2.EndPoint = arc.EndPoint;
 3. Witam Wiadomo coś czy kiedykolwiek będzie zrobione coś z metodami StartPoint i EndPoint w API? Potrzebuję stworzyć coś takiego jak na załączonym obrazku. Tworzę pierwszy łuk przez obiekt Arc a kolejny chciałbym jako podanie punktów startu i końca oraz zmianę promienia. Spline również nie działa.
 4. Mam okrąg w kilku egzemplarzach na rysunku. Gdy modyfikuję jeden dowolny to pozostałe również zmieniają się. Czy jest inny sposób niż przez bloki? Czy zadziałałoby to poprzez użycie "event handle"? - utworzyć nod do przechowywania informacji o nazwie np. "my_circle" - narysowanie okręgu o promieniu r - dodanie jego ObjectId do my_circle - kopiowanie okręgu oraz dla każdej kopi dodanie Objectid do tego samego my_circle - każdy okrąg w xdate będzie zawierał tekst "my_circle" -> potrzebne do identyfikacji wszystkich okręgów powiązanych z nod o takiej samej nazwie - każdy okrąg będzie posiadał załadowany event handle do metody analizuj() (handle wrażliwe na modyfikację obiektu) - a w metodzie analizuj(): * gdy zostanie wywołane to znak, że obiekt został zmodyfikowany. Zapamiętanie zmienionego obiektu. Pobranie z xdata jego nazwy, przejście do nod -> my_circle i w pętli po wszystkich obiektach odczyt ObjectId -> pobranie każdego rzeczywistego obiektu, usunięcie go i podstawienie w to miejsce zmodyfikowanego okręgu. Jeżeli oczywiście można bezproblemowo użyć zapisu o ObjectId jako string do odszukania na rysunku obiektu okręgu. Czy jest to dobra droga do rozwiązania problemu? Jeszcze nie pisałem tego, a chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwe takie rozwiązanie lub może istnieje lepsze podejście.
 5. Overrules .Net

  Wiadomo czy będzie i w której wersji obsługa Overrules w ZWCad?
 6. Mogę coś takiego przygotować C#. Będzie działało tylko na wersji profesjonalnej ZWCad. Ale to najwcześniej wieczorem lub jutro. Plan działania: Wyłączenie wszystkich obiektów (linii, polilinii) jako zaznaczenie lub wszystko na danej warstwie.
 7. Jest to jakieś wyjście ale przy jest przekłamanie. Zmienia skalę i wprowadza mały obrót.
 8. Czy jest możliwe wyłączenie lokalizacji względem obiektu dla części rysunku? ( np. dla obiektów na danej warstwie lokalizacja jest wyłączona ). Przydałoby się to w sytuacji gdy nakłada się dwa rysunki na siebie, a rysunek pod spodem żeby zachowywał się tak jakby był zdjęciem - podkładką. Czasami są przesunięcia wielkości 0.0000002 j.d i kursor łapie niepożądane punkty.
 9. Błędy w dokładności linii?

  Nie zmienia się ale dlaczego pole jest niedokładne, jeżeli każdy element jako linia/polilinia posiada równą długość. Gdyby obwód był nierówny to było by to zrozumiałe ale w takiej sytuacji nie powinno tak być. Gdy rysujemy z ręki, podając wymiary każdej linii to jest ok. Ale podczas rysowania używa się funkcji np. odsuń, utnij czy kopiuj. Finalnie łączy się to w całość i powstaje taki problem.
 10. Błędy w dokładności linii?

  test.dwg Jednostka: mm Typ: Dziesiętny i dokładność maksymalna Co jest nie tak w tym rysunku? Po rozbiciu i sprawdzeniu długości każdego elementu powinno być poprawnie.
 11. Czy jest jakaś możliwość naprawy takiej sytuacji? Długości linii są pełne, natomiast pole jest z błędem. Mamy dostęp do tylko 8 miejsc po przecinku dla wartości. Czy tylko u mnie tak się zdarza? Jest to polilinia złożona z kilku linii (połączone w jedną całość). Gdy przerysuje się wszystko jedną polilinia to jest ok. Ale przerysowywanie każdego obiektu zajmie wieki. Co może być przyczyną?
 12. Problem z dynamicznymi atrybutami bloku

  2017.07.21(19945)_x64_S Blok jest utworzony ale nie ma w tej chwili znaczenia miejsce dodania pola gdyż nie chce przejść definicji pola. Np. dodanie daty w ten sposób jest bezproblemowe. Błąd pokazuje się tylko w przypadku bloku (odniesienie do bloku)
 13. Co może być przyczyną błędu? (Zdjęcie poniżej) Chcę zrobić prostą, dynamiczną kotę wysokościową.
 14. A w jaki sposób XData ułatwi wstawianie bloków opisowych? Czyli cały opis jako blok z atrybutami a kształt pręta to zwykła polilinia obok opisu? Nie można jakoś powiązać opisu z kształtem pręta? Przedstawię co potrzebuję: Na rysunku zdefiniuję linie jako pręty z opisami. Opis ma być jako blok tak? A co z linią? Na rysunku mam ten sam pręt w kilku miejscach. Na koniec podczas wyciągania pręta zlicza wszystkie sztuki na całym rysunku i tworzy nowy inny opis wraz z długością (wymiar na dole pręta). Chciałbym aby również była taka możliwość że gdy zmienię średnicę pręta w jednym miejscu na wyciągniętym pręcie to zmieni się to również na całym rysunku. Czy bloki opisów pozwolą na to? Czy nie będzie potrzebne powiązanie linii z opisem?
 15. Jak przechowywać dane w pliku rysunku cad? Mam pręt. Składa się z polilinii oraz opisu. W opisie jest zawarty numer pręta , średnica, długość, liczba sztuk i inne dodatkowe dane. Numer pręta będzie dodawany automatycznie. Gdzie przechowywać takie dane w rysunku aby było do nich stały dostęp (przy każdym uruchomieniu muszą być w pamięci)? Widziałem, że jest np. XData ale jeśli to jest ta droga to jak to zrobić aby dostosować do tej sytuacji. W dokumentacji czy blogach sprzed kilku lat to tylko pokazują jak dodać jakiś prosty, pojedynczy, tekst do danego Entity. A ja potrzebuję przechowywać całe kolekcje (słownik z dynamicznymi listami). Lepiej zrobić pręt jako blok z tekstem i polilinią czy nową klasę z polami Polyline i MText/MLeader?