Okno wydruku na drugim monitorze


Rekomendowane odpowiedzi

ZWCad 2018 vernum = "2017.12.19(25174)_x64

Pracowałem na laptopie i dodatkowym monitorze, na którym miałem otwartego ZWCADa i okno wydruku. Teraz gdy pracuję na samym laptopie to ZWCAD zapamiętał, że okno wydruku było na drugim ekranie i za każdym razem gdy chcę drukować okno to jest niewidoczne na laptopie. Pomaga dopiero przełączanie przyciskiem między ekranami na laptopie. Czy jest jakaś możliwość zresetowania ustawień w programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ustawić jako drukarkę pdf, dokonać wydruku, zamknąć program i ponownie go uruchomić i sprawdzić.

Warto sprawdzić opcje dokowania jak w załączniku klikając prawym przyciskiem myszy na dowolnym pasku narzędzi. Powinny być wszystkie wyłączone.

Jeśli to nie pomoże, to reset profilu twardy.

2018-03-08 12_34_43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli są podłączone dwa monitory, to jeden jest jako główny (tam wyświetlał się pasek zadań w Win7). Jeśli podłączył Pan dodatkowy monitor, przestawił go jako główny (lub sam się przestawił)  i tak pracował, a następnie odłączył monitor, to okno może pamiętać tamtą pozycję.

To tylko moje podejrzenie.

Jeśli jest taka możliwość proszę podłączyć drugi monitor, przestawić ekran główny na laptopa, uruchomić ZWCAD i coś wydrukować i zamknąć ZWCAD.

Być może po odłączeniu drugiego monitora ustawienia wrócą do normy. Jeśli nie, to będziemy szukali kluczy w rejestrze odpowiedzialnych za pozycję tego okna.

Czy po odłączeniu monitora restartował Pan komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem z wyskakiwaniem okien poza obszarem wyświetlania (tak jakby był podłączony drugi monitor pomimo braku podłączenia) był już wielokrotnie poruszany na tym forum.

Zastanawiam się, czy nie można stworzyć takiego algorytmu, albo tak zakodować program, żeby sprawdzał, czy jest podłączony dodatkowy monitor. Jeśli jest to wyświetla okna w takim miejscu jak ostatnio lub najlepiej na tym monitorze, na którym wyświetlone jest okno ZWCADA. Jeśli brak podłączonego dodatkowe monitora, to sprowadza okna dialogowe do głównego monitora, a najlepiej trzyma okna dialogowe z oknem głównym, czyli wyświetla zawsze tam, gdzie jest okno główne programu...
Algorytm wydaje się dość prosty i dziwi mnie, że jeszcze tak wiele programów (zwłaszcza typu CAD) nie radzi sobie z takimi rzeczami jak wyświetlanie okien dialogowych.
Tym bardziej, że praca na 2 i więcej monitorach to nie jest nowość, tylko standard w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie