Otwieranie rysunku PDF po wydruku


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Rysunki z ZWCADa drukuje na ogół do postaci PDF i dopiero potem ewentualnie kieruje do wydruku w wersji papierowej.

Korzystam z drukarki DWG to PDF.pc5

Czy jest możliwość aby rysunki po wydruku były automatycznie otwierane przez domyślną przeglądarkę plików pdf? (W autocadzie takowa opcja występuje, drukarka DWG to PDF.pc3)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kruszynski napisał:

Jeśli drukowałby Pan używając drukarki PDFCreator, można tam ustawić, żeby plik otwierał się po zapisaniu

Drukarka PDFCreator to fajne narzędzie, niestety przy wydrukach z plików DWG znacznie lepiej sprawdza się DWG to PDF.pc5.
W PDFach wydrukowanych za pomocą drukarki wirtualnej DWG to PDF.pc5 zapisywane są np. warstwy, które można włączać i wyłączać.
Dodatkowo można ustawiać swoje formaty papieru w jednym pliku drukarki (nie tworząc dodatkowych drukarek z różnymi rozmiarami papieru). PDFCreator niestety nie oferuje takich funkcji.

Niestety PDF to DWG.pc5 ma problem z prawidłowym drukowaniem szerokości polilinii, które mają nadaną szerokość w pliku dwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie minusem drukarki DWG to PDF jest rozmiar wygenerowanego pliku PDF. O ile w AutoCAD robi całkiem zgrabne (o dość małym rozmiarze) pliki, to z ZWCADa wychodzą kobylaste (ten sam rysunek w ACAD ma 80-100kB a ZWCAD 250-300kB). Nie ma tu większego znaczenia czy w PDFie będą wyłączalne warstwy czy nie. Dla mnie PDFCreator jest złotym środkiem. Zarówno z ACAD jak i z ZWCAD wychodzą dość małe pliki.

EDIT: Żeby nie być gołosłownym, to dosyłam pliki PDF - ten sam rysunek wygenerowany na 3 sposoby.

Podkład mapowy jest zrobiony jako XREF i z tego powodu PDFCreator i DWGtoPDF w ZWCAD nie zrobiły edytowalnych tekstów. DWGtoPDF w AutoCAD wykonał dla mnie wzorcowego PDFa ale nie lubię bawić się w przełączanie - rysowanie w ZWCAD, drukowanie w AutoCAD - i dlatego postawiłem na złoty środek jakim jest PDFCreator+ZWCAD :)

Testy robiłem na ZWCAD 2015+ (vernum = "2015.08.15(27483)"), bo tego używam jako wersji stabilnej i szybkiej. ZWCAD 2018 za często mi się wysypuje podczas rysowania a dodatkowo mocno zamula przy większych mapach.

Edytowane przez Marek-M
Dodanie plików PDF i dodatkowego wyjaśnienia. Dopisanie rozmiaru plików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja PDF to jedno a sposób generowania PDF to inna sprawa. Jakbyście porównali warstwy wygenerowane w AutoCAD i ZWCAD, to zauważycie, że ZWCAD do wydruku wrzuca na listę chyba wszystkie warstwy, które były w rysunku, nawet zablokowane. AutoCAD wrzuca tylko te, które są widoczne. No i bez kompresji w SmallPDF AutoCAD pełną zawartość rysunku zmieścił w 134kB a ZWCAD po kompresji nadal jest 2.4x większym plikiem.

Bardzo żałuję, że DWGtoPDF w ZWCAD działa tak słabo. Cóż, ważne, że jest alternatywa.

Aktualnie wolę utracić informację o warstwach w PDF ale otrzymać mały plik niż kompresować pliki PDF w SmallPDF. Przy większych projektach różnicę w rozmiarze dokumentacji otrzymuję na poziomie 2MB w PDFCreator vs 16MB w DWGtoPDF ZWCAD (bez kompresji). Kompresja w tym niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie