Strzałka do góry nie powtarza całej komendy (własne aplikacje)


Recommended Posts

vernum = "2017.07.21(19945)_x64_S" EN (i wcześniejsze)

Po załadowaniu własnej aplikacji, która do uruchomienia wymaga wpisania komendy np: 'COUNTINPLINE' ZWCAD 2017 dobrze podpowiada w auto-uzupełnieniu już po 3 literach 'COU' całą komendę. Po zaakceptowaniu podpowiedzi wszystko działa prawidłowo. A teraz gdzie jest problem - otóż gdy chce się ponownie uruchomić ten skrypt, to wciskając strzałkę do góry (aby podejrzeć wcześniejsze komendy) pojawia się tylko wpis 'COU' a nie cała komenda 'COUNTINPLINE' i nie można jej uruchomić. Trzeba dopisać kolejną literkę 'COUN', to ZWCAD ponownie podpowie całą komendę. W historii komend jednak będzie dostępna teraz komenda 'COUN', która nadal nie uruchomi naszej aplikacji.

Sprawdziłem, że dla aplikacji wbudowanych w ZWCAD ten problem nie występuje (np. po wpisaniu 'HAT' ZWCAD podpowiada całą komendę 'HATCH' a w historii komend jest dostępna tylko pełna komenda 'HATCH').

Wcześniejsze ZWCADy nie mają tego problemu (mówię tu np. o wersji ZWCAD 2015+ - VERNUM = "2015.08.15(27483)")

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Tak, ta metoda z ALIASEDIT jest skutecznym rozwiązaniem omijającym problem. Jednak nie chodzi o dodanie aliasu do komendy, bo nie jest to potrzebne dla własnych skryptów, które są sporadycznie używane. Dodatkowo na każdym komputerze trzeba taką konfigurację powielić.

Według mnie ZWCAD powinien w historii poleceń zapisywać pełną nazwę komendy tak samo jak robi dla funkcji wbudowanych w program.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...