ZWCAD 2017 SP3.2 Release notes


Rekomendowane odpowiedzi

Z  forum chińskiego cytuję:
" Dober,
The FIND command issue will be fixed in the next week.
As for Block Exchange and Tool Palette, could you please tell us more about it. Block Exchange is about the blockreplace command?
For Design Center, we are still developing it. Now there is a zrx plug-in of design center in trial version, you can use command APPLOAD to load it in ZWCAD, and then input command ADCENTER to open the design center. "
źródło
http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/thread-4906-1-1.html

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dzisiaj dowiadywałem ZWCAD 2018 ma być wydana końcem sierpnia.

Być może będzie jeszcze łatkę do 2017, ale ja nic o tym nie wiem, niemniej dopytam.

Centrum projektanta mam jako osobny moduł, można go wczytać do ZWCAD 2017 pro (bo jest to w formacie ZRX, później oczywiście gdy zostanie to zintegrowane z programem będzie dostępne w każdej wersji - Standard, Pro i branżowe).

Jeśli ktoś chciałby go wczytać to proszę o wiadomość - wyślę bibliotekę.

adcenter.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Parikon napisał:

Czytajcie to co pisze administrator ze zrozumieniem.

Zgodnie z tym co otrzymałem mailem jeśli zakupię nową licencję ZwCAD 2017 to mam prawo do wersji 2018. Oznacza to tyle, ze kto teraz kupi ZwCAD2017 ten ma 2018.

Inna sprawa jest z aktualizacjami. Jeśli ktoś kupił ZwCAD 2017 jako aktualizację z innej wersji to ta wersja nie podlega z automatu przejściu na 2018. Tak rozumiem aktualną politykę ZWSOFT i dystrybutorów. Natomiast ktoś, kto udziela się przy testowaniu "rewolucyjnej wersji 2017" ma "Szansę" na taką darmową aktualizację do 2018.

O ile mnie pamięć nie myli, to tak było od zawsze. Czyli były okresy roku w których wersja bieżąca sprzedawana jako nowa licencja była z prawem do aktualizacji do następnej wersji. Natomiast aktualizacje były sprzedawane do bieżącej wersji z już posiadanych wersji niższych. O ile dobrze zrozumiałem tym razem w ramach naprawy szkód moralnych z tytułu używania wersji 2017 jako aktualizacji z wersji niższych jest możliwość uzyskania aktualizacji do 2018. Mamy w biurze kilka stanowisk które były "aktualizowane" z 2015+ do classic z prawem do instalacji 2017 kiedy wyjdzie. I tak też się stało. Możemy używać wersji 2017 ale szczerze mówiąc wszyscy koledzy i koleżanki używają 2015+ bo 2017 jest nieużywalny za co w sumie biuro zapłaciło. Czy mamy szansę uzyskać upgrejdy do 2018?

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie to samo. Pracuję na ZWcadzie ok. 5-6h dziennie. Wiele sobie obiecywałem po aktualizacji do 2017. To że teraz zostanie zatrzymane patchowanie tego cada jest dla mnie nie do przyjęcia. Aktualizowałem z 2015+ std na 2017 std. Aby pracować normalnie na codzień dalej muszę używać 2015+... a pieniążki za aktualizację? Liczę na dalsze wsparcie z aktualizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, padon napisał:

... a orientuje się ktoś może czy nakładki "e-cad" i "BiK" będą zaktualizowane do Zwcada 2018 "gratis" 

Nie sadzę żeby były za darmo :( używam e-cad i każda zmiana platformy wiąże się z opłatą, co jest logiczne bo w tym przypadku to jest wina Zwcada a nie nakładek.

Zwcad dostał mocno w beret od Autodesku i wypuścił wersję beta 2017 taki "chłyt marketingowy" 

2 godziny temu, dmatusz3 napisał:

ale będą także nowe funkcje

Co mi z nowych funkcji jak stare nie działają poprawnie, nie wspominając o takich które były w wersji 2009 :( a co dopiero o rozwiązaniach dla BIM. Szczerze to nie liczę na przełom w wersji  2018 :( a szkoda bo mam trochę nakładek na Zwcada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o e-CAD to w przypadku wydania wersji nakladek e-CAD na ZWCAD 2018 nie przewidujemy zadnych oplat migracyjnych ani jakichkolwiek innych.

Najprawdopodobniej nakladki e-CAD z wersji ZWCAD 2017 beda dzialaly rowniez na ZWCAD 2018, a my nie bedziemy musieli ponosic dodatkowych kosztow i pracy zwiazanej z dostosowaniem ich do nowej platformy.

Aktualizacje e-CAD natomiast zawsze byly, sa i beda u nas darmowe. Przyklad: ZWCAD+ 2012, 2014, 2015 - przez te kilka ladnych lat dostarczalismy darmowe aktualizacje e-CAD i zadnej Migracji nie bylo potrzeba wykonywac, poniewaz ZWCAD bazowal na tym samym silniku, a my nie musielismy specjalnie przerabiac nakladek. Skupialismy sie tylko na ich rozwoju co owocowalo dla Panstwa darmowymi aktualizacjami.

Tak ze spokojnie, Ci z Panstwa ktorzy juz teraz maja licencje nakladek e-CAD na ZWCAD 2017, mysle ze na 99% rowniez beda oni mogli spokojnie pracowac rowniez na ZWCAD 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym e-cadem człowiek żyje, mam proste lispy na AC, które działają od 10 lat nie zależenie od wersji na Zwcad działały do 2015+.

5 godzin temu, ProgramistaCAD napisał:

Aktualizacje e-CAD natomiast zawsze byly, sa i beda u nas darmowe.

Fakt, ale nowe funkcje e-cad dla wersji 2017, nie są już dostępne w wersji 2015+. :(  a dla wersji AC czy GC jakoś nie ma potrzeby migracji i zmiany ACa na nowszy.

ecad_AC.jpg.5453330e5c9e7bdbbfaa6bf989868809.jpg

Nie wnikam w politykę aktualizacji e-cad, ale problem leży w niezgodności (jądra) między wersjami Zwcada.

Zapewne nowym użytkownikom ZW2017 może się podobać, bo nie znają (a nawet nie mogą poznać) wersji 2015+.

 

ecad_AC.jpg

Edytowane przez montek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, montek napisał:

A czy w wersji 2018 planowane jest przywrócenie parametryzacji ?

Z tego co wiem to nie jest planowane.

Myślę, że w wątku wyjaśnione zostało wszystko to, czego on dotyczył.

Obecnie na czołówkę wysuwają się tematy filozoficzne, zamykam więc wątek.

Jeśli ktoś chciałby zgłosić zapotrzebowanie na nową funkcjonalność to mamy do tego specjalny dział https://forum.cad.info.pl/forum/62-propozycje-nowych-funkcji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o program BiK, użytkownik który posiada aktualną wersję BiKa nigdy nie ponosił kosztów przy zmianie platformy CAD na nowszą wersję. Wyjaśniając, wszyscy użytkownicy wersji X programu BiK na ZW 2017 lub 2015 będą mogli nieodpłatnie korzystać z BiK na ZW 2018 (po opracowaniu wersji BiKa na tę platformę).

Edytowane przez BiK CAD Systems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.