ZWCAD 2017 SP3.2 Release notes


Rekomendowane odpowiedzi

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2017 SP3.2 Release notes

Jakie zmiany są w wersji 3.2 bik i czego dotyczą? Jak to się ma do majątkowych praw autorskich ZWSOFT i licencji. Publikowanie oddzielnie takiej wersji to dla mnie dziwna sprawa. Proszę o krótkie wytłumaczenie. Rozumiem, że nakładka po instalacji wprowadza jakieś zmiany w plikach na komputerze użytkownika, ale pierwszy raz słyszę o oddzielnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz bo chyba zaszło małe nieporozumienie. Postaram się to opisać w kilku słowach.

Na początek rys historyczny.

Oprogramowanie BiK jest bardzo zaawansowane pod względem programistycznym, wykorzystuje różne mechanizmy i języki programowania, np. jedna funkcja wywołuje komendę w LISP napisaną w C++, i przekazuje to w inne miejsce. Z każdą wersją ZWCAD 2017 wzrastał stopień dopasowania nakładki. Jak już niewiele brakowało, ZWSOFT wydzielił grupę programistów zajmujących się tylko dopasowaniem ZWCAD do tej nakładki. Powstało kilka wersji programu kontakt był bardzo intensywny, i udało się uruchomić nakładkę BiK.

 

Wersja oznaczona SP 3.2 BiK - vernum=2017.06.22(18776) 

Jest to całkowicie oficjalna wersja programu ZWCAD 2017. Nie zawiera ani linijki kodu z BiKa i vice versa. Nie ma mowy o jakichkolwiek naruszeniach praw.

Od strony użytkownika praktycznie nie różni się od wersji poprzedniej (SP 3.2 - vernum=2017.06.07(18304)), dlatego też nie udostępniamy jej jako domyślnej wersji, niemniej można sobie ją alternatywnie pobrać i zainstalować.

W tej wersji zawarte są zmiany w API ZWCAD wprowadzone dla nakładki BiK, i będą one już zawierane w każdej kolejnej wersji ZWCAD.

Jeśli ktoś zamierza korzystać z nakładki BiK, to wymagana jest instalacja ZWCADa w tej wersji.

 

Podsumowanie

SP 3.2 BiK to oficjalna wersja ZWCAD 2017. Każdy może sobie ją pobrać, zainstalować i używać.

Zmiany wprowadzone w interfejsie programistycznym (API) będą zawarte w każdej kolejnej wersji ZWCAD.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Czyli użytkownicy tacy jak ja, którzy zaktualizowali program do wersji ZWCad 2017 po prostu zostali "wydy....ni" przez ZWSoft.

Mam program, który działa, ale nie do końca tak jak to było przedstawiane....  zapłać za kolejną aktualizacje a dostaniesz kolejną wersję "rewolucyjnego programu"...

Obiecywali rewolucyjny program, który porównywany był do ACada, a okazuje się, że użytkownicy zostaną z programem, w którym działanie części podstawowych funkcji pozostawia wiele do życzenia a część w ogóle nie działa (np. polecenie FIND, które wykorzystywane jest przeze mnie często)... Zresztą takich funkcji jest więcej... nie wspomnę już o tym, że obiecywali, że w którymś SP będzie wprowadzony Design Center, a do tej pory nikt tego nie widział...
Od tygodnia zacząłem wykorzystywać program w pełnym zakresie czasu a tu taka niespodzianka... to się nazywa chińska rewolucja!

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chris napisał:

Mam program, który działa, ale nie do końca tak jak to było przedstawiane....  zapłać za kolejną aktualizacje a dostaniesz kolejną wersję "rewolucyjnego programu"...

Czyli rozumiem, że aby otrzymać wersję 2018 musi Pan wykupić aktualizację - zapłacić jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam odczytywać informacje zawarte na fakturze za aktualizację programu do wersji ZWCad 2017:
"Aktualizacja z ZWCAD PRO do ZWCAD Classic z bezpłatną aktualizacją do ZWCAD 2017 PRO"

Przy czym zaznaczam, że nie kupowałem licencji do ZWCad Classic, tylko rozmawiałem o aktualizacji ZWCada+ 2015 do ZWCada 2017. ZWCad Classic w ogóle mnie nie interesował i nie brałem go w ogóle pod uwagę przy zakupie aktualizacji. Dlatego tym bardziej dziwi mnie zapis na fakturze. Nie widzę jednak informacji o możliwości zaktualizowania programu bez dodatkowych kosztów do wersji 2018.

PW od Pana to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Parikon napisał:

Jak mogę wrócić do wersji 2014+. Jeśli producent nie planuje już poprawiać błędów w wersji 2017 to dla mnie ta wersja jest ułomna i chciałbym wrócić do wersji 2014+.

Polecam jednak wersję ZWCad+ 2015. Wydaje mi się, że jest lepsza...tym bardziej, że jest kontynuacją wersji +2014.
Proszę sprawdzić licencję bo może okazać się, że Pana licencja obsługuje programy wstecz.
Ja kupiłem program w roku 2012 i wg informacji na stronie: https://licencja.zwcad.pl/
mój klucz obsługuje licencję do programów w wersjach od 2012 do 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parikon - wysłałem wiadomość prywatną.

@Chris

No to właśnie dochodzimy do sedna. Zostawmy sprawy księgowe, bo ja nie mam magicznej mocy zmienić zapisu na fakturze, która została już wydrukowana

Kilka miesięcy temu otrzymał Pan zapewnienie o bezpłatnej aktualizacji do ZWCAD 2018 (wielu innych użytkowników również).

Czyli otrzyma Pan ZWCAD 2018 bezpłatnie. 

I z tą świadomością piszę Pan, że będzie Pan musiał za nią zapłacić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dmatusz3 napisał:

I z tą świadomością piszę Pan, że będzie Pan musiał za nią zapłacić.

Tak - świadomie napisałem tego posta.
Nie napisałbym tego, gdyby ZWSoft oficjalnie ogłosił, że wszyscy użytkownicy posiadający program ZWCad 2017 otrzymują darmową aktualizację do wersji ZWCad 2018. Również Ci, którzy wykupili aktualizacje bardzo wcześnie, zanim wersja 2017 została oficjalnie wydana i nie byli informowani, że otrzymają licencję do następnej wersji programu...
Gdybym nie udzielał się na tym forum, to pewnie nigdy nie dowiedziałbym się o tym, że otrzymam aktualizację do wyższej wersji w ramach licencji na wersję 2017.
Moje narzekanie nie są skierowane do Was (dystrybutora oprogramowania na Polskę), ale do producenta - firmy ZWSoft.
To ZWSoft powinien wyjść z inicjatywą i informacją (publiczną a nie PW), że wszyscy użytkownicy posiadający program w wersji ZWCad 2017 otrzymują z automatu aktualizację do wersji 2018... nie przypominam sobie, żeby oficjalnie został ogłoszony taki komunikat...

Ciesze się, że Pan i przedstawicie ZWSoftu na Polskę, rozumiecie (a przynajmniej tak zakładam) sytuację użytkowników programu i przekazujecie informację w PW, że posiadacze licencji 2017 mają również prawo do wersji 2018.
 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie licencje, które zostały zakupione jako 2017 są objęte bezpłatną aktualizacją do 2018.

Inna sprawa jest z aktualizacjami, oraz jeśli ktoś kupił wersję Classic z aktualizacją do 2017. Tutaj nie ma za automatu aktualizacji gratis. Ale trzeba także zwrócić uwagę na różnicę w cenie. Wersja Classic była znacznie niższa niż 2017. Ale i tutaj nie pozostawiamy użytkowników samych. Jeśli ktoś zwrócił się do nas z problemem z 2017, nieważne jaką drogą - mailową, telefonicznie, na chacie ale również na forum bardzo często otrzymywał bezpłatna aktualizację do 2018. Więc nie ma Pan tutaj racji, że tylko na forum przez przypadek można otrzymać aktualizację.

Na forum w ostatnim czasie wrzało, i widać było dużo problemów. Ale jest także druga strona medalu.

Wielu użytkowników jest bardzo zadowolonych z obecnej wersji 2017. Wiem bo jeździmy także sporo po kraju, prowadzimy dużo szkoleń, mamy kontakt z wieloma firmami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu jest również zawiedzionych...
Dotarliśmy do sedna problemu.... zakup aktualizacji programu do wersji 2017 ma wliczoną w cenę aktualizację do wersji 2018...
Osoby, które wykupiły aktualizację do wersji 2017 po cenie niższej niż obecnie oferowana jeśli nie upomną się, to nie dostaną aktualizacji do wersji 2018 bez dodatkowej opłaty...

A teraz ostatni komunikat z mojej strony dotyczący wersji ZWCada 2017 SP3.2. Wersja ta wg mnie (moja prywatna opinia) powinna być ciągle wersją alfa/beta czy inną testową, a nie oficjalnym programem, który sprzedawany jest z metką "rewolucyjny"... myślę, że wielu użytkowników ma podobne zdanie (a wielu pewnie inne)...tym bardziej patrząc na to, co było zapowiadane w trailerach, a co użytkownicy otrzymali (zwłaszcza na początku)

Tylko dzisiaj w ciągu dnia program wywalił mi się (crash error) około 8 do 10 razy..... czyli średnio raz co godzinę przy 8-godzinnym trybie pracy.... może byłoby to akceptowalne, gdyby rzeczywiście program wywaliło co godzinę, ale zdarzyło się to w ciągu 2-3h przy pracy na plikach dwg z podpiętymi xrefami (z tego może 2 razy moja wina, bo zapomniałem, że takie polecenie jak FIND nie jest obsługiwane przez obecną wersję programu i z przyzwyczajenia próbowałem szukać frazy)...

Myślę, że wielu użytkowników, którzy wykorzystują program profesjonalnie, zgodzi się ze mną, że obecna wersja pozostawia wiele do życzenia! (tym bardziej, że konkurencja czeka tylko na takie potknięcia...)
Na pewno nie tego oczekiwałem od obecnej wersji, po wszystkich zapowiedziach ze strony ZWSoftu... Jako użytkownikowi, zależy mi na tym, aby program był coraz to lepszy. Udzielając się tutaj na forum, poświęcając swój czas i wylewając czasami swoje żale robię to tylko po to, aby z jednej strony wskazać Wam pewne niedociągnięcia, a z drugiej strony trochę podrażnić Wasze ego... ;-)

PS. Zastanawiałem się ostatnio dlaczego Polska, czy może raczej w Polsce nie zaczął jeszcze powstawać program typu CAD (no chyba, że jest, a ja o nim nie wiem)...
Przecież Polska ma tylu utalentowanych informatyków/programistów. Zebrać ekipę (kadrę) i spróbować stworzyć program typu CAD, który mógłby pójść w świat (Chiny maja ZWCada, BricsCad jest chyba z Belgii, AutoCad z USA, to czemu nie mieć np. PolCada?) Ostatnie lata pokazują, że Polacy pod względem intelektualnym nie mają czego się wstydzić!!!)

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnymi nakładkami wspierającymi różne programy CAD ....Polscy programiści są b. dobrzy ;)

Poza tym "mala firma" jak już zainwestuje raz w program CAD i późniejsze upgrejdy to zmiana jest bardzo "bolesna" dla kieszeni ;) ....ja zachowuje cierpliwość i będzie dobrze bo śledzę rozwój  ZWSOFT pod katem ARCHITECTURE+ARTISAN od 2013r. ...rozwój idzie wolno ale idzie  ...widzę więcej pozytywnej strony ..Chińczycy to ambitny naród i chętnie dalej pomogę ;)

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie to co pisze administrator ze zrozumieniem.

Zgodnie z tym co otrzymałem mailem jeśli zakupię nową licencję ZwCAD 2017 to mam prawo do wersji 2018. Oznacza to tyle, ze kto teraz kupi ZwCAD2017 ten ma 2018.

Inna sprawa jest z aktualizacjami. Jeśli ktoś kupił ZwCAD 2017 jako aktualizację z innej wersji to ta wersja nie podlega z automatu przejściu na 2018. Tak rozumiem aktualną politykę ZWSOFT i dystrybutorów. Natomiast ktoś, kto udziela się przy testowaniu "rewolucyjnej wersji 2017" ma "Szansę" na taką darmową aktualizację do 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.