Recommended Posts

Dodawanie nowych funkcji do modułu jest jak najbardziej zalecane. Jednakże tworzę PI przede wszystkim dla siebie, aby nie być zależnym od producentów tego typu programów. Dodatkowo każde dodatkowe funkcje to tworzenie kodu. Więcej kodu to więcej testowania i pomyłek. Dlatego postanowiłem nie robić więcej niż wynika z  potrzeb.

Osobiście drukuje ramki w sposób jaki pokazałem na filmie, a nie jak jest to pokazane na zrzucie  z  programu w Twoim poście. Tam masz obrys papieru obrys cięcia obrys ramki. Ja nigdy nie tnę wszystkich boków, tylko pozostawiam papier jak go wyprodukowali w rolce lub jeśli jest w kartkach to kartkę. Mam więc tylko obrys ramki, który ma mi się wydrukować na jak największej powierzchni papieru. Zależnie od sprzętu jaki posiada dany użytkownik niezbędne będą korekty marginesów. Ponieważ drukarki nie zmieniamy codziennie to wystarczy ustawić raz a porządnie bazę.

Zapewnia to właśnie możliwość edycji bazy. Stąd decyzja o włączeniu bazy do projektu. Przy czym sqlite to prosta baza i nie wymaga żadnego instalowania dodatkowych plików bazodanowych przez użytkownika.

Polecam do edycji bazy

A tutaj jak korzystamy z browsera

Jak ktoś jest inżynierem to sobie poradzi. Więcej wiary w ludzi ;).

W przyszłości do modułu mam zamiar dodać podziałkę z polami dla większych formatek

http://www.cadprofi.com/online-help/pl/ImagesExt/image9_37.png

Edytowane przez Parikon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pobrałem wersję 1.09 - testuję :) gratuluję i kibicuję.

Po chwilowych problemach znikającego okna skali ( już ktoś o tym pisał na forum) wszystko działa. Bardzo mnie cieszy że można rysować w metrach i wymiarowanie jest ok. Mam e-cada  niestety nie da się rysować w metrach bo się gubi, a ja od lat rysuję w metrach najwyżej wymiary podaję w milimetrach. :)

Bardzo mi się podoba oznaczanie przekroi, moim zdaniem lepiej rozwiązane niż w e-cdzie - można lub nie rysować linię osi między fragmentami pogrubionymi (zgodnie z normą)

W ramkach czeka m na  możliwość ustawiania formatów wielokrotnych.

dziękuję, pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam małą prośbę aby nie mylić pojęć. Nakładkę nazwałem Przybornik Inżyniera i tworzę ją pod pseudonimem WaGaCAD. Parikon to nick na tym forum.

W mojej ocenie mając wybór, zawsze jest lepiej, niż gdyby tego wyboru nie było. Myślę, że istnienie mojej nakładki zmobilizuje twórców innych do ulepszania swoich produktów o ile uznają, że warto coś poprawić.

"Oznaczanie przekrojów w e-CAD i PI"

Edytowane przez Parikon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodałem dwa nowe moduły rysujące profile stalowe.

Ponieważ dużo czasu bym tracił wpisując wszystkie profile w kod programu to w kodzie jest wpisanych kilka pierwszych. Resztę możemy dopisywać sobie sami.

Moduły mają dodany kod, który przy każdym uruchomieniu wyświetla okno z komunikatem aby się ze mną skontaktować. Aby pozbyć się tej uciążliwości proszę zainteresowanych o kontakt pod adres przybornik@parikon.pl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz