rozbicie stylu linii do pojedynczych elementów


alf

Rekomendowane odpowiedzi

nie znajduję (może źle szukam?) w zw v2012 możliwości rozbicia linii o nietypowym stylu, do pojedynczych elementów (elementów geometrycznych, pewnie jakiś bloków, z których składa się styl linii)

znalazłam coś takiego http://www.cadforum.cz/cadforum_en/how-to-explode-linetypes-to-dashes-tip6804, ale w ZWCAD-zie nie chodzi

ktoś może zna jakieś szybkie rozwiązanie problemu?

 

rozbicie linii mi jest potrzebne, bo mikrostacja głupieje przy wyświetlaniu ich ("krzaczory") a import stylu "lin" do "rsc" nie wychodzi. Przykładowy styl linii *.lin i lisp dołączam

 

PS. Sprawa powyższa - awaryjna  :fool:

linexp.lsp

Fonts.zip

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaryjnie już użyłam "zaprzyjaźnionego" acada  :D , w którym lisp zadziałał. także dziękuję :give_rose: . Natomiast gdyby się przy okazji udało przerobić lispa, to był by ładny kwiatek do ogródka zwcada, bo w acadzie też nie ma możliwości rozbijania stylów linii, tylko ten lisp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przeanalizowałem przesłanego przez Panią LISPa. i jego dostosowanie do ZWCADa zapowiada się dość skomplikowanie, ponieważ wykorzystywane jest w nim wiele autorskich funkcji nie będących standardowymi funkcjami LISP. Dodatkowo objęty jest ochroną praw autorskich.

Natomiast sam pomysł konwersji typu linii na pojedyncze składowe sprowadza się do tego, że linia jest eksportowana od pliku wmf standardową funkcją CADa WMFOUT. następnie plik WMF jest wstawiony do modelu funkcją WMFIN.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie