Błędy- różnice między 2008 i 2009


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W wersji 2009i PL jest błąd w tłumaczeniu nazw jednostek (Narzędzia / Ustawienie / Ustawienia uzytkownika). Jest "centimetry" powinno być "centymetry". Oprócz tego są błędy w tłumaczeniu (brak polskich znaków) nazw zakładek w opcjach (Narzędzia / ustawienia) jest "Wybor" oraz "Narzedzia uzytkownika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Błędy v. 2009i,

1. wkurzajacy. Dotyczy stretchowania w trybie orto z osnapem "extenstion". Stretchowanie w trybie orto działa, dopóki nie złapie osnapa extension. Jak złapie extension, wtedy traci układ ortagonalny. Przy czym dla innych osnapów jest ok. W załączniku widać jak to działa..Może coś jest włączone nie tak jak powinno???

2. W pewnych warunkach nie działa funkcja undo, lub działa w ten sposób, że cofa tylko zmiany widoków, natomiast nie cofa komend. Dzieje się tak nie na nowo otworzonych rysunkach tylko na takich na których się długo pracuje (dużo komend wykonało się w tej samej sesji zwcada). Działa wyłączenie i ponowne włączenie zwcada, ale to chyba nie jest właściwe rozwiązanie.

3. zbyt długie linie kropkowane stają się ciągłe - do tej pory nikt z tym nic nie zrobił - zgłaszany wcześniej

4. Problem sygnalizowany jakoś wcześniej - znikające regiony (Temat: problemy z kółkami)

5. nie tak działająca funkcja mstretch - nie działa opcja remove

NO TO PA! HAPPY NEW YEAR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W kontekście moich problemów z komunikatem o pełnym dysku, który jest prawie pusty (nie związanych bezpośrednio z ZWCADem), zapytam, czy plik dwg na którym pracujesz zapisany jest lokalnie, czy np na tzw. serwerze plików dostępnym przez otoczenie sieciowe lub mapowanie dysku?

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Pisałem już o błędzie z odnośnikiem (leader) przypisanym do bloku. Jeżeli przestawiam lub skaluje blok to końcówka odnośnika zaczepiona do bloku ucieka po za okno. Czy ktoś jeszcze zauważył taki błąd? Trochę mnie wkurza bo wszystkie opisy na rysunkach robię za pomocą odnośników. Jedynym rozwiązaniem jest skasować powiązanie, ale wtedy używanie odnośników traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem już o błędzie z odnośnikiem (leader) przypisanym do bloku. Jeżeli przestawiam lub skaluje blok to końcówka odnośnika zaczepiona do bloku ucieka po za okno. Czy ktoś jeszcze zauważył taki błąd? Trochę mnie wkurza bo wszystkie opisy na rysunkach robię za pomocą odnośników. Jedynym rozwiązaniem jest skasować powiązanie, ale wtedy używanie odnośników traci sens.

Nie udało mi się uzyskać podobnego efektu.

Prosiłbym o więcej informacji.

Odnośniki są w bloku, czy są dostawione do bloku?

Skaluje Pan blok z odnośnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok jest przypisany do bloku. Skaluję lub przesuwam sam blok. cały opis jest wstawiany za pomocą lisp'a. Czasem odnośnik działa ok. a czasem nie. Nie umiem powiedzieć od czego to zależy.

Ps.:

Chciałem dodać że ten sam plik otwarty w 2010 działa ale nie wiem czy tak będzie zawsze

Drawing.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.