ZWCAD+ 2015 beta


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstawianie odnośników zewnętrznych w postaci plików PDF powinno być możliwe nieedługo. Jeśli nie w postaci funkcji wbudowane w ZWCAD, to jako dodatkowa nakładadka, widziałem już wstępną wersję, kiedy bedzie to gotowe z pewnością pojawi się info na forum. Do tej pory proponuję by pliki PDF konwertować do plików obrazów rastrowych i wstawiać obrazy.

Bloki dynamiczne to temat, który jest bardzo skompilowany nie tylko pod względem technicznym ale tym bardziej przez ograniczenia patentowe chronięce to rozwiązanie. Być może uda się opacować to w formie nie naruszającej patentów w wersji 2016

Pozostałe tematy  obecnie konsultujemy z ZWSOFT

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To i ja bym chciał zgłosić mały ale dosyć uciążliwy błąd. Mam ustawione śledzenie biegunowe. Podczas edytowania tekstu wielowierszowego chcąc napisać coś z wielkiej litery za każdym razem po wciśnięciu klawisz "shift" następuje przełączenie śledzenia biegunowego na orto lub wyłączenie tych funkcji w ogóle. Po każdym takim przypadku należy ustawiać śledzenie biegunowe od nowa. W wersji +2012 nie było tego problemu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A u mnie pojawił się problem z drukowaniem, plik z mapką którą zwcad 2012 wysyłał normalnie, w zwcad2015 urósł do 16mb i wysyłał się do drukarki z pół godziny. Próbuję jeszcze podmienić pliki i tworzyć od nowa  ale na razie nie pomaga. 
Zwykłe rysunki drukują się normalnie w tempie ekspresowym, natomiast te  z podłożonymi bitmapami stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chodzi o betę 2015?

Bo ukazała się dzisiaj wersja oficjalna 2015.

Bardzo byłoby pomocne, gdybyśmy mogli też spróbować wydrukować te pliki.

 

 

Tak chodzi o betę 2015. Ściągnę za chwilę oficjalną wersję i sprawdzę jeszcze raz. Jak nie uda się wydrukować prześlę pliki do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Czy do ZWCAD+ 2015 da się podczytać jakoś PDFa? Mam problem z obsługą plików PDF przez ZWCADa. Wczytałem sobie plik pdf i jak robię "zoom'owanie" (przybliżanie i oddalanie kółkiem myszki) to obiekt dzwnie się wyświetla. Jak zbliżę obraz na obiekt pdf to widzę wszystko normalnie (cała zawartość pdfa jest wyświetlona), jak oddalam, to obraz pdf, który jest wczytany maleje, żeby zniknąć (białe tło obiektu OLE pozostaje, ale zawartość PDFa znika).

Jest możliwość wczytania jakoś inaczej PDFa, żeby plik nie zachowywał się w ten sposób?

Czy ZWCAD ma możliwość łapania linii lub punktów charakterystycznych zawartych w pdf'ie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy nie odnosicie wrażenia że 2015 drukuje nieco grubiej? 

Style drukowania przeniosłem z 2012+ gdzie drukowane były tak jak w zwykłym 2012 i wydaje mi się że linie są trochę grubsze. Czy problem może tkwić w sterownikach drukarki ?
Problem z drukowaniem obrazów rastrowych (duża wielkość pliku i czas przesyłania) poprawiła się zmianą sterownika na ( o dziwo ) starszy.
Natomiast grubość lini na obu sterownikach wyglądają tak samo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według pomiarów grubości linii w pdf'ie przy wydruku przez pdfCreator, wychodzi, że grubość linii jest taka sama w wersji ZWCAD 2012, ZWCAD+2014 oraz ZWCAD+2015. Cieszę się, że przez zmianę sterowników został rozwiązany problem z czasem drukowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie