Jarek

Użytkownik forum
  • Postów

    145
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Treść opublikowana przez Jarek

  1. Wysłałem plik na priv.
  2. Wykasowałem wszystkie pliki zwimg i niestety nic to nie dało. Dziwne ponieważ przygotowałem w ten sposób kilka innych skanów i one wyświetlają się dobrze.
  3. VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64", drukarka pdfCreator, obraz jest pod spodem, podgląd wydruku jest taki sam.
  4. Dzień dobry. Od czasu do czasu załączone rastry ( tiff) drukują się jak na załączonym przykładzie. Ktoś może wie co jest tego przyczyną? RZUT_FUNDAMENTU_2.pdf
  5. Rzeczywiście. W wydruku ZWCAD PDF nie wydrukowały się rastry z pieczątkami.
  6. U mnie drukuje w ZWCAD PDF normalnie (Windows 10 home wersja 1909)
  7. Tak przy okazji. Mam pytanie dotyczące np bloków. Są one brane pod uwagę w działaniu skryptu?
  8. Super. Na pewno będzie przydatny. Dzięki.
  9. Dziękuję za pomoc ale nie chcę robić aż tyle zamieszania. Myślałem, że może zwcad posiada taką funkcję. Po prostu będę to nadal robił ręcznie.
  10. Chodzi o mapy zasadnicze. Podejrzewam, że kolory są prawidłowe. Każda instalacja ma swój przypisany kolor.
  11. Dzień dobry. (zwcad 2018 profesionalny) Szukam szybkiego sposobu o ile to jest możliwe do wykonania, nadania warstwom kolorów z rysunku. Często dostaję podkłady mapowe od geodetów gdzie wszystkie warstwy w menadżerze warstw mają kolor czarny a w rysunku są kolory właściwe. Dotyczy to również rodzajów linii. Wiem, że można to zrobić ręcznie ale może istnieje jakiś łatwiejszy sposób
  12. Nie prościej dołączyć plik jako xref?
  13. Dzięki. Zadziałało
  14. Może za mało dokładnie opisałem. Chodzi o to że chcąc zamienić kolor znaku D-18 na szary zmienia się on na kolorowy znak jak na drugim rysunku. Sprawdziłem w nowym pliku, zamiana na kolor szary działa poprawnie. Ale co jest przyczyną, że nie mogę zmienić na szary kolor w rysunku, w którym pracuję ( duży rysunek, dużo znaków D-18)?
  15. ZWTRAFFIC 2018 Zauważyłem ten problem przy znaku D-18 jak na załączniku. Zdjęcie 1 - przed zastosowaniem ustaw szare Zdjęcie 2 - po zastosowaniu ustaw szare
  16. Jarek

    Problem z B-22

    Ok. Dzięki
  17. Jarek

    Problem z B-22

    Po wstawieniu znak B-22 wygląda jak na załączonym rysunku.
  18. W moim przypadku złe wyświetlanie linii miało związek z różnymi ustawieniami jednostek w rysunkach. To też warto sprawdzać.
  19. Ta sytuacja miała miejsce gdy równolegle pracowałem na omawianym pliku oraz na innym pliku z dołączonym xrefem pierwszego pliku. Może tak się dzieje gdy równolegle jest otwarty plik z xrefem tego pliku? Kiedyś miałem podobne zdarzenie ale nie pamiętam czy równolegle był używany plik z xrefem. Można to sprawdzić?
  20. VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" Dzień dobry. Problem z zapisem pliku. Po komendzie zapisz w katalogu, w którym znajduje się dany plik tworzą się za każdym razem pliki pod nazwą: zws-jakiś numer.tmp, który jest aktualnym zapisem pliku. Właściwy plik pozostaje bez zapisu.
  21. Warto sprawdzić również przyjęte jednostki w ustawieniach obu rysunków.
  22. Dziękuję za szybką odpowiedź.
  23. Dzień dobry. Potrzebuję na znaku D-18 wstawić strzałkę wskazującą kierunek zjazdu na parking. Nie mogę znaleźć takiej opcji. Czy jest taka możliwość?
  24. Tak robiłem ale plik służy mi jako xref i na dłuższą metę jest to kłopotliwe. Myślałem, że jest jakiś konkretna przyczyna tego zjawiska. Dzięki za pomoc.
  25. Jeszcze dodam, że on się zapisuje ale np pod nazwą "zws1782.tmp"