Jarek

Użytkownik forum
  • Postów

    145
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Treść opublikowana przez Jarek

  1. Dziękuję. Sprawdzę i dam znać co było przyczyną.
  2. Dzień dobry. ( ZWtraffic 2018) Może ktoś na szybko wskaże co robię nie tak. W projekcie, skala linii poziomych wyświetla się prawidłowo. W widoku arkusza papieru i w wydruku wszystkie znaki poziome są 2x mniejsze. Np. linia P-1e na długości 3 m powinna mieć jedną kostkę a wyświetlają się trzy.
  3. Niezależnie od ilości publikowanych arkuszy zawsze pierwszy publikuje się z błędem. Plik pdf z rysunkiem nie otwiera się i komunikuje błąd. Podczas publikowania występuje sytuacja jak na załączonym obrazku, zielony pasek zatrzymuje się i nie można tego wyłączyć. W takiej sytuacji muszę resetować zwcada
  4. To chyba nie to. Mam to odznaczone.
  5. zwcad 2018.03.16(29562) Ostatnio często korzystam z opcji publikowania arkuszy. Niestety od jakiegoś czasu podczas publikowania arkuszy zawiesza się on przy wydruku. Np. publikuje 5 arkuszy i zawsze pierwszy publikuje się z błędem.
  6. "Kopiowanie linii P-13 z pliku P-13.dwg z folderu ZWTraffic to rzadkość... albo o czymś nie wiem..." Ktoś wcześniej miał podobny problem: https://forum.cad.info.pl/forum/63-zwtraffic/
  7. Ostatnio bardzo dużo w projektach korzystam z xrefa. Na przykład w projekcie drogowym robię plan zagospodarowania jako główny plik a wszystkie inne rysunki projektu bazują na podpiętym xrefie planu zagospodarowania, na który nanoszę dodatkowe treści lub wyłączam niepotrzebne warstwy podpiętego xrefa. Między innymi w ten sposób wykonuję omawiany projekt docelowej organizacji ruchu za pomocą ZWTraffic.
  8. Chyba się źle zrozumieliśmy. Nie mam problemów z liniami z podpiętego xrefa. Chodzi tylko w tym wypadku o linię P-13 w nowo otwartym projekcie.
  9. Dzień dobry. Odświeżenie rysunku nic nie daje, plik ZWTraffic.shx znajduje się w powyższym katalogu. Projekt organizacji ruchu opracowywany jest na podpiętym xrefie planu zagospodarowania.
  10. Znalazłem taką poradę na forum, żeby wczytać linię ZWTraffic.lin z katalogu C:\Szansa\ZWTraffic\2018\PL. Ale po zapisaniu projektu i ponownym otwarciu sytuacja się powtarza. Zamiast linii P-13 jest linia prosta.
  11. Dzień dobry. Wiem, że takie przypadki były już omawiane ale nie znalazłem odpowiedzi czy można to w jakiś sposób naprawić. Wgrywanie linii P-13 z folderu ZWTRAFFIC działa tylko do momentu wyjścia z programu. Po ponownym otwarciu projektu problem powraca.
  12. Dziękuję za informację. Właśnie zapoznaje się z możliwościami tej nakładki.
  13. Szukam informacji na temat nakładki CivilCAD. Może ktoś się orientuje czy jest w planach polska wersja?
  14. Jarek

    ZWTraffic 2018 znak E-1

    Dzień dobry. Obrócony znak E-1, sypie się grafika symbolu ronda jak na załączonym obrazku.
  15. Bardzo dziękuję za informację
  16. Dziękuję. O to chodziło. Mam jeszcze jedno pytanie techniczne. Gdzie w ZWTraffic ustala się czcionkę opisów znaków, itp.
  17. Dzień dobry. Przy próbie wstawienia znaku B43, po wpisaniu obowiązującej prędkości na drodze pojawia się taki komunikat: UI_Attribute_Ref::open es: eOnLockedLayerUI_Attribute_Ref::open es: eOnLockedLayerUI_Attribute_Ref::open
  18. Jarek

    Plany sytuacyjne

    Jestem użytkownikiem zwcada i czasami wykonuję projekty drogowe. Nie stać mnie na takie kombajny jak civil dlatego też muszę się posiłkować dwoma dodatkowymi programami. W jednym wykonuję plan, niweletę i poprzeczki a w drugim programie numeryczny model terenu. To wszystko zapisuję w dwg i załączam do zwcada jako xrefy. Szkoda, że tego wszystkiego nie można robić w zwcad.
  19. Może spróbować określić ilość zer po przecinku w ustawieniach rysunkowych?
  20. Już to zrobiłem i nic nie dało.
  21. Mogę przesłać plik na priv. Jaki to adres?
  22. Może ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem. Nie mogę otworzyć mapy od geodety. Wyświetla się taki komunikat: "Nieprawidłowe lub niekompletne dane wejściowe DXF -- odrzucono rysunek"
  23. Dziękuję za pomoc. W międzyczasie doszedłem do rozwiązania sam. Począwszy od zeskanowania rysunku w formacie czarno - białym i zapisaniu go w tiffie. W kolejnym etapie w gimpie przekonwertowałem go do 1 bitowej palety kolorów i wyeksportowałem ponownie w formacie tiff. Wszystkie rysunki wyświetlają się poprawnie w zwcad. Problemem nie był zwcad a sposób przygotowania rastrów. Zamykam temat.