Martin_S

Użytkownik forum
  • Postów

    1 868
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    45

Komentarze w blogu opublikowane przez Martin_S

  1. Dodam tylko , że modelowanie wieńca potrzebne jest nad ścianami murowanymi w celu definiowania zautomatyzowanego stropu na warstwie A-SLAB, warstwa ma podobne właściwości i płyty także można włączać i wyłączać jak belki, które definiowane są na warstwie A-BEAM.

     

    Jeżeli zapomni sie o w/w procedurze, a cześć kreślących Architektów nie musi z w/w własności korzystać, daną płytę można modelować na dowolnej warstwie, .... gdy zapomni sie o wieńcach, wystarczy wprowadzić warstwę A-SLAB, a ZWCAD ARCHITECTURE potraktuje daną płytę jak wyżej, z możliwością wyświetlania i wygaszania takiej płyty.

  2. Dzięki za tą lekcje, właśnie czegoś takiego potrzebowałem podczas szkolenia studenta Politechniki - rysowanie normowego ogrodzenia wg PN na planie zagospodarowania terenu

     

    A powyższy przykład to pasuje do normowego stylu linii: Maksymalna nieprzekraczalna linia zabudowy wg obowiązującej normy wg rozporządzenia z 2012r. tj. PN-B-01027:2002 (Rysunek budowlany -Oznaczenia graficzne stosowane w projektach zagospodarowania działki lub terenu)

    med_gallery_140_2_174670.jpg

  3. Ok. To przerabiałem. Wolę do ław stosować obiekt "płyta" z odpowiednim otworowaniem wtedy linie ław zewnętrznych i wewnętrznych "ładnie sie zgrywają/łączą".  Tu widze problem graficzny z ławami wewnętrznymi, kontur ławy wewnętrznej na styku z zewnętrznej nie zniknie. Metoda z płytą jest "idiotoodporna" graficznie Cadowo w 2D i 3D.

     

    Plusem zastosowania płyt do ław jest możliwość wygenerowania ław jako obiekty 3D solidowe z których mamy objętość. :)
     

    przykład http://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonali%C4%87-w-zwcad-architecture/page-15#entry6818

  4. No ja już tu widzę fajny "myk" do robienia tradycyjnych murowanych kominów w ścianie murowanej.

    Te "pilasterki" mogą być tymi kominami w ścianie....wystarczy tylko wstawić obiekt płytowy kołowy fi 160mm lub prostokątny np. 140x140mm wewnątrz tej ściany o wysokości tej ściany.

     

    FILM : http://forum.cad.info.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=1780

  5. Od 2009 jako standardowe rodzaje linie, najlepiej się mi skalują i drukują w tym trybie WYSIWYG tak jak w e-cadzie:

    Hidden: do oznaczania krawędzi podciagów, linii ukrytych

    Center2: linie osiowe

     

    Pozostałe linie i narzędzia ARCHITECTURE dobrze sie skalują wzgl. deklarowanych skal do docelowego wydruku.

    Jedynie czcionki TTF nie skalują sie logicznie na docelowym wydruku, wpisanie  deklarowanej wys. na wydruku czcionki ttf 2,5mm ma wydrukowac ją o wys. 2,5mm.  W nakładce e-cad jest to prawidłowo , a w samym Architecture jest to "spierniczone".

    Ostatni post z 11-12-2013 w

     

    http://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonali%C4%87-w-zwcad-architecture/page-9#entry5468