ZWCAD+ SP3 (wersja wewnętrzna).


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przetestowałem dzisiaj ZWCAD+ PLK vernum 2013.05.17(12211) pod Windows XP. 

Przezroczystość działa, jednak po jej włączeniu tif zostaje pogrubiony. Prawidłowo odczytuje informację o rozdzielczości tifa - wstawia raster we właściwych rozmiarach.

W tej samej wersji pod windows 7 odczyt rodzielczości tifa nie działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Problem odczytu rozdzielczości rastra jednak występuje i pod XP. Rastry, o których pisałem wyżej zostały zeskanowana na konica-minollta bizhub c220 bez  żadnej obróbki - i te wstawiają się bez problemu.

Rastry, o których pisałem we wcześniejszych postach, niektóre przesyłałem, sa to rastry o dużych rozmiarach np 600x1500 mm. Sa One zapisywane w programie do obróbki skanów (nie wiem jakim) i są kompresowane aby miały mniejszą wagę. I te rastry niestety nadal wczytują się z rodzieolczością NONE (żaaden).

Może tu tkwi przyczyna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

takie małe pytanko odnośnie wersji SP3.

Czy ta wersja będzie dostępna dla użytkowników którzy posiadają licencję dla ZWCAD 2012.

 

Tak, wszystkie licencje ZWCAD 2012 są objęte aktualizacją do ZWCAD+ 2012 SP3, z wyjątkiem tych kupionych po kwietniu tego roku (2013), z 20% rabatem http://programycad.net/pl/c/ZWCAD/29

 

Aktualizacja do ZWCAD+ 2013 (lub jeśli nastąpi przeskok w nazwie od razu do ZWCAD+ 2014) będzie płatna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem wersję beta polską przez odinstalowanie i zainstalowanie ponowne, teraz mam wersję 12211 ( przez naprawę nie nie zmieniała się wersja)

Mam taki problem które wydawało mi się ze nie było w poprzednich wersjach. Aliasy nie działają w przypadku kiedy odnoszą się do angielskich poleceń np DIST, LINE itd. Żeby działały trzeba użyć np zamiast "d" - "_d", ale jest to nie do przyjęcia, ponieważ zamiast jednego trzeba wprowadzić dwa znaki i jeszcze pierwszy z shiftem. Próbowałem zmienić ZWCAD.pgp  dodając po "*" "_", ale to nie działa. Czy można to jakoś zmienić? Ewentualnie proszę o listę angielskich poleceń zamienionych na polskie. Niektóre polecenia działają np DIM.

Druga sprawa to przy wczytywaniu pierwszego pliku ZWCAD zapytał mnie o jakąś czcionkę chyba FONF... nie pamiętam dokładnie nazwy, nie widział romans.shx, to dałem Ariel i teraz we wszystkich rysunkach podstawia za romans ariel mimo, że wgrałem mu czcionki i je widzi (ale może nie tam gdzie trzeba tzn. do katalogu w C:\Program Files (x86)\ZWCAD+ 2012 PLK\fonts). Zaczynam, edycję jakieś czcionki romans od razu zamieniana jest na ariel.

Edytowane przez KBR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W polskiej wersji ZWCADa angielskie polecenia nie są domyślnie dostępne. Prześlę Panu plik definiujący angielskie aliasy do polskich poleceń, jego wczytanie rozwiąże pierwszy opisany problem

Aby rozwiązać drugi proszę w katalogu support ZWCADa domyślnie (C:\Program Files (x86)\ZWCAD+ 2012 PLK\support\) znaleźć plik zwcad.fmp i usunąć ostatnie linie mapujące czcionki romans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-07-2013: Mam taki problem .... system Win7 64bit ....zainstalowane odpowiednie sterowniki do klucza USB

http://www.zwcad.pl/zwcad-download/viewdownload/20-sterowniki-do-kluczy-usb/38-sterownik-do-klucza-usb-do-win7-64-bit.html

 

Prawym przyciskiem myszy nie otwiera się ZWCAD 2012+ SP2.1 w trybie ADMINISTRATOR.... w czym tkwi problem, jak prawidłowo uruchomic 2012+?

 

---------------------

 

14-07-2013: wersja intellicadowa ZWCAD 2012 na Win7 64bit z kluczem USB startuje normalnie, nakładki działają też.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeszedłem różne kombinacje testowe z Waszym zdalnym serwisem poprzez 90_Pomoc_zdalna_DobryCAD.exe

 

I nie dało się rozwiazać przyczyny braku uruchomienia Zwcada 2012+ EN na win7 zarówno wersji 2.1 jak i 2.0

 

natomiast ZWCad Architecture majacy wbudowany ZWCAD 2012+ z patchem 2.0 działa, ZWCAD 2014+ beta też działa, intellicadowy ZWCAD 2012 także dziala..... podobno takiego przypadku jeszcze nie przerabialiscie w serwisie. Liczę na rozwiazanie problemu ...w szczególnosci dot. patcha 2.1 z 17 maja 2013.

 

Plik DxDiag.txt został wysłany też... trzymam kciuki, by udało sie to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie laptopa i systemu z WIN XP SP3 na WIN7 Home Pr. 64 bit następuje jakiś konflikt przy wstawianiu grafik zbrojeniowych

z programu obliczeniowego SPECBUD ver. najnowsza 10+DXF PN

do następujących ZWCADÓW:

ZWCAD 2012+: vernum = "2013.05.17(12211)" tzw. patch 2.1
ZWCAD 2012:_VERNUM = "2011.10.30(17176)"
ZwCAD Architecture 2012+:VERNUM = "2013.03.19(10973)" bazujący na patchu 2.0 2012+
ZWCAD 2014+ BETA: VERNUM = "2013.07.04(14324)"

 

opisywałem kiedys o tzw. metodzie hybrydowej w http://forum.cad.info.pl/topic/686-zelbet/ ale wtedy miałem win XP SP3 i działało.

 

Prosiłbym o rozwiązanie tego problemu wspolnymi siłami z serwisem SPECBUD mający e-mail: http://serwis@specbud.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zobrazowanie graficzne:

Dla systemu WindowsXP SP3 wszystkim dowolnym wersjom

ZWCADa działa opcja wstawiania grafiki ...w Architecture także.

 

Intellicadowy ZWCAD2012

WIN_XP_SP3_ZWCAD2012_01.jpg?revision=728

 

WIN_XP_SP3_ZWCAD2012_02.jpg?revision=729

 

ZWCAD z rodziny + (2012+,Architecture2012+,2014+)

WIN_XP_SP3_ZWCAD2012%2B_03.jpg?revision=

 

WIN_XP_SP3_ZWCAD2012%2B_04.jpg?revision=

 

WIN_XP_SP3_ZWCAD_Architecture_2012%2B_05

 

WIN_XP_SP3_ZWCAD2014%2B_06.jpg?revision=

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla systemu Windows7 64bit wszystkim dowolnym wersjom ZWCADa nie działa opcja wstawiania grafiki

 

Definicja w programie SPECBUD do exportu grafiki CAD do wersji ZWCAD+

WIN7_64bit_ZWCAD2012%2B_08.jpg?revision=

 

Dla wersji ZWCAD2012+ patch 2.1 nie działa

WIN7_64bit_ZWCAD2012%2B_09.jpg?revision=

 

Dla wersji ZWCAD2014+ BETA nie działa też

WIN7_64bit_ZWCAD2014%2B_10.jpg?revision=

 

w/w grafiki JPG: https://copy.com/WEJ4jpSIwBWS

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu podwójnego klikniecia na danym pliku DWG  wyskakuje komunikat "Wystapiły problemy z przesłaniem polecenia do programu " ..a zaraz po chwili (1-2sek.) ZWCAD 2012+ bez problemów otwiera ten plik DWG .... (system WIN7 64 bit) ... czemu tak się dzieje?

WIN7_64bit_ZWCAD2012%2B_11.jpg?revision=

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieliśmy kilka tego typu zgłoszeń, niestety nie udało nam się dotychczas ustalić przyczyny takiego zachowania. 

Natomiast we wszystkich wspomnianych przypadkach pomimo wyświetlenia tego komunikatu nie było problemów z pracą na programie. Myślę, że do ta niewielkiej uciążliwości można się po prostu przyzwyczaić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.