Piszemy darmowa nakładka ? Jaka ?


Jason

Rekomendowane odpowiedzi

cze

ktoś chętny do pomocy przy jakiejś darmowej nakładce (lisp) ?

nie chodzi oczywiście o wielki kombajn, ale coś np. wstawiającego bloki, rysującego z bazy (plik excel, txt, db - profile, sekcje, widoki) - robiącego może jakieś zestawienie.

tak ciekaw jestem czy można coś stworzyć co będzie mogło choć trochę konkurować z "profesjonalnymi" nakładkami, często za grubą kasę, a działającymi tak sobie.

jakieś propozycję ? jaka branża ?

pozdr.

Edytowane przez Jason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli chodzi o funkcje bazowe oraz gotowe narzędzia (za free) w LISP, to tutaj wszystko już się znajduje:

http://forum.cad.pl/...lsp-t78161.html

Baza ta jest stale rozwijana i poszerzana o kolejne funkcje.

Fakt, że niektóre mogą nie znaleźć zastosowania w ZwCAD, i tylko na takich warto by się tutaj skupić, szukając alternatywnych rozwiązań.

Choć już z doświadczenia wiem, że dla pewnych wersji ZwCAD, niektóre funkcje, nie znajdą rozwiązania,

bo ich po prostu nie ma - patrz lista zgłoszonych błędów na tym forum z nazwą lub tagiem VisualLisp: http://forum.cad.inf...allisp-vba-zrx/

Tworzenie "nakładek", wymaga przede wszystkim sprecyzowania kilku kwestii:

  1. na które platformy CAD
  2. na którą wersję platformy CAD
  3. temat (branża)
  4. język programowania (bo sam LISP to będzie mało, więc od razu trzeba założyć VisualLisp oraz DCL ew. Diesel)
  5. czy powstaje dokumentacja

a potem szczegóły:

  1. nazewnictwo funkcji
  2. przyjęcie sposobu definiowania zmiennych globalnych i lokalnych
  3. obsługa Rejestrów Windows
  4. itd.

pozdrawiam,

ZK

Edytowane przez Assgarth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli chodzi o funkcje bazowe oraz gotowe narzędzia (za free) w LISP, to tutaj wszystko już się znajduje:

http://forum.cad.pl/...lsp-t78161.html

Baza ta jest stale rozwijana i poszerzana o kolejne funkcje.

Fakt, że niektóre mogą nie znaleźć zastosowania w ZwCAD, i tylko na takich warto by się tutaj skupić, szukając alternatywnych rozwiązań.

Choć już z doświadczenia wiem, że dla pewnych wersji ZwCAD, niektóre funkcje, nie znajdą rozwiązania,

bo ich po prostu nie ma - patrz lista zgłoszonych błędów na tym forum z nazwą lub tagiem VisualLisp: http://forum.cad.inf...allisp-vba-zrx/

Tworzenie "nakładek", wymaga przede wszystkim sprecyzowania kilku kwestii:

  1. na które platformy CAD
  2. na którą wersję platformy CAD
  3. temat (branża)
  4. język programowania (bo sam LISP to będzie mało, więc od razu trzeba założyć VisualLisp oraz DCL ew. Diesel)
  5. czy powstaje dokumentacja

a potem szczegóły:

  1. nazewnictwo funkcji
  2. przyjęcie sposobu definiowania zmiennych globalnych i lokalnych
  3. obsługa Rejestrów Windows
  4. itd.

pozdrawiam,

ZK

0. fajnie,z funkcji się skorzysta

1. 2. ja cos tam pisze w większości autocad, ale zwcad też sie zdarza

3. tu niestey nic nie pomoge, ktoś musi coś podrzucić

4. może być

5. oj, daleka przyszłość jak coś

na razie trzeba rzucić jakimś pomysłem i zobaczyc co da się zrobić

hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiego typu jeśli można spytać ?

W dużym zarysie:

chodzi mi o wymianę i udostępnianie danych, np. bloków pomiędzy użytkownikami w sieci lokalnej oraz internecie.

Tworzenie własnych baz rysunków.

Dostęp do tych samych danych przez stronę internetową z możliwością wydruku np. do PDF.

Np. ktoś potrzebuje jakiegoś bloku, czy rysunku. W ZWCAD wchodzi na paletę, wpisuje jego nazwę i paleta wyświetla wszystkie istniejące bloki o tej nazwie. Wystarczy teraz tylko przeciągnąć i wstawić do rysunku. Podobnie udostępnianie innym swoich bloków.

Wysyłanie rysunków do kogoś bez użycia maila. Tylko skopiowanie na np. paletę, i rysunek pojawia się u innego użytkownika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym zarysie:

chodzi mi o wymianę i udostępnianie danych, np. bloków pomiędzy użytkownikami w sieci lokalnej oraz internecie.

Tworzenie własnych baz rysunków.

Dostęp do tych samych danych przez stronę internetową z możliwością wydruku np. do PDF.

Np. ktoś potrzebuje jakiegoś bloku, czy rysunku. W ZWCAD wchodzi na paletę, wpisuje jego nazwę i paleta wyświetla wszystkie istniejące bloki o tej nazwie. Wystarczy teraz tylko przeciągnąć i wstawić do rysunku. Podobnie udostępnianie innym swoich bloków.

Wysyłanie rysunków do kogoś bez użycia maila. Tylko skopiowanie na np. paletę, i rysunek pojawia się u innego użytkownika.

Pozdrawiam

Brzmi ciekawie i pięknie, ale jest jedno wielkie "ALE"...

mianowicie ZwCAD z poziomu VisualLisp, nie obsługuje DBX, więc wszelkie próby powiązania rysunku z innymi, przeszukiwanie bazy danych DWG itp. odpada.

Jest to obecnie dostępne tylko z poziomu VC++ czyli ZRX.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej się sprawdzają podstawowe narzędzia do wykorzystania dla wszystkich branż choć miałbym pomysł na nakładkę stricte dla branży budowlanej. Każdy projekt budowlany musi posiadać plan zagospodarowania działki. Nanosi się go na rastrowa mapę zasadniczą w skali 1:1000 lub 1:500. Między innymi trzeba nanieść przebieg przyłączy, obrysy projektowanych zabudowań, granic działki, ogrodzenia, dojść i dojazdów, miejsc parkingowych, nawet kubeł na odpady. Do tego dochodzą opisy i wymiary. Jednym słowem na takim jednym rysunku musi znaleźć się sporo informacji a dla starostwa jest to podstawowy papierek do sprawdzenia przy wydawaniu pozwoleń. W sumie byłoby to cos nowego bo nigdzie nie spotkałem się z takim narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym zarysie:

chodzi mi o wymianę i udostępnianie danych, np. bloków pomiędzy użytkownikami w sieci lokalnej oraz internecie.

Tworzenie własnych baz rysunków.

Dostęp do tych samych danych przez stronę internetową z możliwością wydruku np. do PDF.

Np. ktoś potrzebuje jakiegoś bloku, czy rysunku. W ZWCAD wchodzi na paletę, wpisuje jego nazwę i paleta wyświetla wszystkie istniejące bloki o tej nazwie. Wystarczy teraz tylko przeciągnąć i wstawić do rysunku. Podobnie udostępnianie innym swoich bloków.

Wysyłanie rysunków do kogoś bez użycia maila. Tylko skopiowanie na np. paletę, i rysunek pojawia się u innego użytkownika.

Pozdrawiam

niestety sam lisp temu nie podoła. jakoś nie widzę też jak wszyscy nazywają bloki tak jak trzeba. czesto nazwy są śmieciowe i nic nie mówiące.

nawet gdyby udalo sie przeszukać pliki to przeglądnięcie kilkuset trwałoby chyba wieki.

wydaje mi się, że jak nie stworzy się biblioteki ręcznie to raczej nic z tego nie będzie.

Moim zdaniem najlepiej się sprawdzają podstawowe narzędzia do wykorzystania dla wszystkich branż choć miałbym pomysł na nakładkę stricte dla branży budowlanej. Każdy projekt budowlany musi posiadać plan zagospodarowania działki. Nanosi się go na rastrowa mapę zasadniczą w skali 1:1000 lub 1:500. Między innymi trzeba nanieść przebieg przyłączy, obrysy projektowanych zabudowań, granic działki, ogrodzenia, dojść i dojazdów, miejsc parkingowych, nawet kubeł na odpady. Do tego dochodzą opisy i wymiary. Jednym słowem na takim jednym rysunku musi znaleźć się sporo informacji a dla starostwa jest to podstawowy papierek do sprawdzenia przy wydawaniu pozwoleń. W sumie byłoby to cos nowego bo nigdzie nie spotkałem się z takim narzędziem.

coś więcej możesz napisać, więcej szczegołów.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję żeby napisać Arraya tekiego jaki jest od AutoCad 2012 lub w archicadzie od dawna : Z podglądem w czasie rzeczywistym i podążającego za ścieżką, z możliwością rozstawu co pewną odległość lub ilośc sztuk w danej odległości. Jak dla mnie bardzo fajna opcja :)

Edytowane przez Merlin-hs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję żeby napisać Arraya tekiego jaki jest od AutoCad 2012 lub w archicadzie od dawna : Z podglądem w czasie rzeczywistym i podążającego za ścieżką, z możliwością rozstawu co pewną odległość lub ilośc sztuk w danej odległości. Jak dla mnie bardzo fajna opcja :)

hej

takich rzeczy jest bardzo dużo. trzeba tylko troche poszperać. tu kilka propozycji http://www.theswamp.org/index.php?topic=37459.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

takich rzeczy jest bardzo dużo. trzeba tylko troche poszperać. tu kilka propozycji http://www.theswamp....p?topic=37459.0

Dzięki za propozycję, tylko że dostęp do tego tematu jest zablokowany, a opcja rejestracji z tego co pisze jest chwilową wyłączona :/

Edytowane przez Merlin-hs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję żeby napisać Arraya tekiego jaki jest od AutoCad 2012 lub w archicadzie od dawna : Z podglądem w czasie rzeczywistym i podążającego za ścieżką, z możliwością rozstawu co pewną odległość lub ilośc sztuk w danej odległości. Jak dla mnie bardzo fajna opcja :)

Co prawda nie mamy takiej funkcji w całości, ale można ją poskładać z prostych ruchów.

Link do nakłądki

http://www.zwcad.pl/tools-3.html

Link do funkcji

http://www.zwcad.pl/...a-punktach.html

Poniżej zamieszam film.

Pozdrawiam

szyk-po-punktach.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam pytanie dotyczące warstw. Zapisuje swoje ustawienia w szablonie oczywiście z nowymi zdefiniowanymi warstwami, po czym otwieram dokument zapisany przez kogoś w całkiem inaczej zdefiniowanym standardzie i teraz muj częsty problem. Chcę w otwartym zrobionym przez kogoś dxf lub dwg mieć moje warstwy oczywiście bez ctrl+c i nowy ctrl+v bo nowy dokument muszę zapisać pod inną nazwą a potem ją zmieniać. może jest jakaś prosta funkcja wstawiająca warstwy wcześniej zdefiniowane do otwieranego dokumentu z innymi ustawieniami ?

Edytowane przez piomon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie