ZWCad 2024 problem z płynności funkcji PAN przy 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jak w temacie. Gdy używa scrola myszki, lub polecenia PAN.

Działa niepłynnie - górna część przesuwa się szybciej niż dolna. Ekran jakby podzielony w czasie przesuwania - jak na filmach. Niezależnie od wielkości pliku.

DESKTOP-FI79IDK DELL Precision
Procesor 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700   2.10 GHz
Zainstalowana pamięć RAM 32,0 GB (dostępne: 31,7 GB)
Grafika Nvidia Quadro T1000.

Monitory NEC EA271U 4K. Obraz skalowany 200%, ale bez skalowania również brak płynności - tnie mniej więcej w połowie ekranu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jeśli to laptop, być może ma 2 karty graficzne. Proszę sprawdzić czy ZWCAD uruchamia się na Quadro.

Jak to wersja ZWCAD (polecenie vernum)?

 

Upewnijmy się na początku, że problem nie występuje także w innych programach na komputerze. Proszę otworzyć dowolny plik PDF w przeglądarce, powiększyć przeglądarkę na cały ekran i przesuwać widok. Czy podobny efekt też występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawmal napisał:

Proszę przestawić rozdz. na QHD 2560x1440 i sprawdzić. Praca przy 4K dla monitora 27 cali nie jest zasadna ze względu na skalowanie względem relatywnie małego monitora. Warto zaktualizować też sterowniki do grafiki. Można sprawdzić także działania na wstążce.

Nie chcę schodzić z rozdzielczości do QHD. Znacznie pogarsza się jakość wyświetlania. Skalowanie w WIN 11 działa ok i po to została stworzona. 27' + skalowanie daje bardzo dobry obraz. Plamka jest bardzo mała, skośne linie perfekcyjne, tekst bardzo czytelny - o to mi chodziło. Przy skalowaniu na 100% również przecina. Monitory są bardzo dobrej jakości.  Mogłem kupić o niższej rozdzielczości i bym miał 1.5 tyś w kieszeni, ale nie o to mi chodziło. W QHD również bym pewnie skalował. Może 125%. Skalowanie to standard.  Na wstążce jest to samo.

Edytowane przez RobertD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czy ktoś ma jeszcze taki problem  przy rozdzielczości 3840x2160? Skalowanie czy wielkość monitora nie ma znaczenia. Jeśli to standard to nie będę dalej drążył. Może pojawi się jakaś poprawka, może się przyzwyczaję, a jak nie to może będzie trzeba zmienić program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w 4k - 3840  2160, ale mam inny monitor -Samsung 43"  https://www.morele.net/monitor-samsung-smart-m70b-ls43bm700upxen-12768216/

Nie używam skalowania, wszystkie napisy i ikony są czytelne bez powiększania.

Praca płynna, żadnych zacięć. 

Praca na takiej wielkości monitorze to bajka, jakbym dostał drugie życie.

Monitor 27" jest trochę większy od kartki papieru A3 (w poziomie).

Na moim mieszczą się 3 formatki A3 obok siebie (w pionie) i jeszcze pod dołem zostaje pas 10cm. Dzięki temu mogę mieć ekran ZWCAD wielkości 2 formatek A3, obok tego Worda i arkusz kalkulacyjny, komunikator itd, bez zasłania sobie nawzajem okien. Wygoda nieporównywalna i nie męczy mi wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dla mnie wygodniej okazały się dwa 27'. NP -na jednym proj bud, na drugim opis i zagospodarowanie lub poczta . Testowałem jeden duży i mnie nie przekonał. Obraz gorszej jakości, srebrzenie na bokach itp.  4k na 27' to jest plamka 0,15 mm - najlepsza jakość poza ekranami ASD Retina .  Różnicę widzę nawet przy 32 calach - nie zaakceptowałem. Obraz i zagospodarowania przestrzeni najbardziej mi odpowiada  przy dwóch 27' , ale rozumiem, że inaczej to odbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie