Uszkodzony plik DXF


alf

Rekomendowane odpowiedzi

zw2024 - bardzo niepokojąca sytuacja.

Dwukrotnie wystąpił ten sam skutek - tj popsucie pliku w taki sposób, że staje się on bezużyteczny. Na skutek jakiegoś błędu, nie wiem jakiego zw24 zmienia warstwy pliku. Tzn zrobiłam tak: zamknęłam plik bez zapamiętania a po ponownym otworzeniu takiego pliku zw nie pokazał warstw (tabela z warstwami mi pusta) , żadnych. Po próbie recover - naprawa robi swoje ale wszystkie warstwy sa zrzucone na jedną "0", przy czym kolorów czy grubości linii nie zmienia tylko zrzuca wszystkie warstwy na zero. Sprawa nieodwracalna. plik robi się bezużyteczny. Zdarzyło mi się to dwukrotnie, podczas pracy na różnych plikach z różnych źródeł, jeden był to dwg drugi dxf.. Pierwszy -nie pamiętam dokładnie co, ale na pewno przestała działać mi funkcja layiso więc zamknęłam program bez zapisywania zmian. Drugi plik(dxf) zamknął się sam, miałam otworzonych kolejno ponad 10 plików, które otwierałam po tym felernym dxf-ie .  Na szczęście pracuję na kopiach i było z czego odzyskiwać. Żadne bak-i nie były ok, żaden z tymczasowych plików też się nie uchował. 

te same pliki na zw22 - nigdy taka masakra nie wystąpiła

na prv przesyłam bak-a który jest zepsuty, ale przed recoverem, może się na coś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, alf napisał:

zw2024 - bardzo niepokojąca sytuacja.

Dwukrotnie wystąpił ten sam skutek - tj popsucie pliku w taki sposób, że staje się on bezużyteczny. Na skutek jakiegoś błędu, nie wiem jakiego zw24 zmienia warstwy pliku. Tzn zrobiłam tak: zamknęłam plik bez zapamiętania a po ponownym otworzeniu takiego pliku zw nie pokazał warstw (tabela z warstwami mi pusta) , żadnych. Po próbie recover - naprawa robi swoje ale wszystkie warstwy sa zrzucone na jedną "0", przy czym kolorów czy grubości linii nie zmienia tylko zrzuca wszystkie warstwy na zero. Sprawa nieodwracalna. plik robi się bezużyteczny. Zdarzyło mi się to dwukrotnie, podczas pracy na różnych plikach z różnych źródeł, jeden był to dwg drugi dxf.. Pierwszy -nie pamiętam dokładnie co, ale na pewno przestała działać mi funkcja layiso więc zamknęłam program bez zapisywania zmian. Drugi plik(dxf) zamknął się sam, miałam otworzonych kolejno ponad 10 plików, które otwierałam po tym felernym dxf-ie .  Na szczęście pracuję na kopiach i było z czego odzyskiwać. Żadne bak-i nie były ok, żaden z tymczasowych plików też się nie uchował. 

te same pliki na zw22 - nigdy taka masakra nie wystąpiła

na prv przesyłam bak-a który jest zepsuty, ale przed recoverem, może się na coś przyda

W zeszłym roku miałem podobny problem z ZWCAD 2023 PRO ENG i nakładką BIK. Po użyciu kilku komend nakładki BIK program w dziwny sposób resetował rysunek (było to dopiero widoczne po otwarciu pliku DWG). Nie pamiętam dokładnie jak to wywoływałem, ale pamiętam, że po otwarciu w rysunku była warstwa zero (i może zostawały jeszcze jakieś jedna/dwie warstwy), ale cała zawartość pliku DWG była przeniesiona na 'pustą warstwę' (warstwa bez nazwy). Zgłosiłem problem producentowi nakładki BIK i chyba udało się ustalić i rozwiązać problem z resetowaniem plików DWG, bo od tamtej pory nie przytrafiło mi się nic podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2023 o 16:25, Chris napisał:

Po użyciu kilku komend nakładki BIK program w dziwny sposób resetował rysunek (było to dopiero widoczne po otwarciu pliku DWG). Nie pamiętam dokładnie jak to wywoływałem, ale pamiętam, że po otwarciu w rysunku była warstwa zero (i może zostawały jeszcze jakieś jedna/dwie warstwy), ale cała zawartość pliku DWG była przeniesiona na 'pustą warstwę' (warstwa bez nazwy).

dokładnie jak u mnie. zamykam, bo coś mi nie pasuje w działaniu zw (nawet nie pamiętam co) a jak otwieram ponownie u mnie jest pusta zawartość warstw. Ale po recoverze pojawia się tylko warstwa 0 a na niej wszystkie elementy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Bardzo proszę o podanie wersji programu - polecenie vernum

Jaki był format pliku DXF (np. 2000, 2004 itp)?

Czy może Pani do nas podesłać oryginalny plik DXF przed zdarzeniem?

Proszę włączyć zapisywanie historii poleceń do pliku .log. Można to zrobić w opcjach

image.png

 

Nazwę i ścieżkę do pliku z dziennikiem możemy znaleźć po wpisaniu nazwy zmiennej _LOGFILENAME

image.png

 

W tym pliku zapisują się cała historia operacji pracy w programie. Każdy rysunek posiada osobny plik historii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w odpowiedzi:

vernum = "24.10_2023.10.31(#8721-d0d14f8c9a7)_x64" (read only)

zazawyczaj pracuję na dxf-ach v 2013

C:\Users\xxx\AppData\Local\ZWSOFT\ZWCAD\2024\en-US. katalog nie zawiera żadnych logów, bo nie miałam tej opcji "odfajkowanej". Teraz mam "fajkę" ale informacji nie mam z trefnego pliku

pliki wysłałam na skrzynkę

 

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odniesieniu do dxfów jeszcze jeden błąd:

używam dxfów do szybkiej obróbki w ten sposób że na roboczo metodą przeniesienia z folderu do okna ZW wklejam jako blok (dxfów nie podłącza się jako odnośnik)

czasem takie przenoszenie z okna do okna się blokuje w zw2022. rzadko ale się zdarza. Trzeba wtedy wyłaczyć zw i włączyć on nowa. W zw 2024 też się blokuje (tez trzeba zw odpalać od nowa) ale wydaje się że  częściej.

Osobno przesyłam dxfa. Czy inne pliki wywołują ten problem nie wiem bo wspomnnianej operacji korzystam tylko w przypadku tech dxfów. Natomiast jak już raz się zablokuje w ZW to okienkowanie, to blokada dotyczy wszystkich rodzajów plików (dxf, dwg..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pawmal napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem słowo "okienkowanie", ale jeśli nie pojawiają się okna dialogowe, to warto sprawdzić zmienną FILEDIA - powinna być ustawiona na 1.

wcześniej wyjaśniałam skrótowo: metoda przeniesienia z okna folderu windows do okna np modelu zwcada jakiegoś pliku, w tym wypadku pliku dxf, działa w ten sposób proste wklejanie jako blok całości pliku np dxf

co do filedia, mam zawsze ustawenie 1 ale byc może się to zmienia po zablokowaniu. Muszę to sprawdzić jak się zablokuje zw, a to raczej przy okazji.

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie