Powielenie wstawiania bloku


Recommended Posts

Dzień dobry,

Czy jest możliwość aby po użyciu polecenia "wstaw" i wybraniu bloku a następnie wstawienia bloku, kolejny raz wstawić ten sam blok bez wpisywania "wstaw"?

Chodzi o to, że wstawiam blok, którego atrybutem jest np. zmienna o nazwie 'numer', przy wstawianiu bloku wpisuję jako atrybut 'numer' cyfrę jeden, później chciałbym ten sam blok z numerem 2, 3 itd. bez wywoływania kolejnego polecenia wstaw.

Vernum 2021.03.25(63304)_x64

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o autonumerowanie atrybutów w blokach, to polecam mały programik Lee Mac Incremental Numbering Suite http://www.lee-mac.com/numinc.html 

Można w nim skonfigurować wstawianie tekstów lub bloków z automatyczną inkrementacją (działa zarówno na literach jak i na liczbach). Ma sporo opcji do konfiguracji, nawet array (w ZWCAD PL nazywa się to chyba szyk).

Ponadto czasami robię tak, że kopiuję sobie wybrany blok z wpisaną jakąś wartością np. '--', która jest wyświetlana w bloku. Następnie w aplikacji NumInc ustawiam sposób inkrementacji danych a po zatwierdzeniu ustawień wciskam 'R' i wtedy klikając na kolejne '--' przy blokach zostają one automatycznie aktualizowane nową wartością wynikającą ze stylu inkrementacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...