ZWCAD 2023 - otwieranie plików "dwuklikiem" [Rozwiązany]


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "23.20_2022.12.03(#4996-a5f007e30b8)_x64, WIN_10_prof

Od wczoraj mam problem z otwarciem plików "dwuklikiem". Przy próbie otwarcia pojawia się taki komunikat :

image.png.dd80692bf5d9cf5c87af69707d908f84.png

Gdy otwieram rysunki poprzez przeciągnięcie do ZWCADa lub z polecenia OTWÓRZ wszystko działa dobrze.
Nie ma znaczenia lokalizacja pliku, nie ma znaczenia otwarcie programu jako administrator.
Na 3 pliki znajdujące się w jednym folderze, przez "dwuklik" nie włączają się 2 (poniżej zrzut z zawartości folderu)

image.png.c4023c6fc632ad224589649f9be5dbe7.png

Ktoś spotkał się z powyższym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 14:20, dmatusz3 napisał:

Czy może Pan spróbować zastąpić spacje w nazwie pliku na podkreślenie?

Okazuje się, że nie tylko w nazwie pliku wszystkie spacje muszą być zlikwidowane. Również wszystkie foldery w całej ścieżce dostępu do otwieranego pliku nie mogą zawierać spacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to na pewno reguła i musi być coś inaczej skonfigurowane na Twoim komputerze, bo właśnie u siebie przetestowałem otwieranie pliku dwuklikiem i mimo nazwy katalogów i plików ze spacjami plik się otwiera a też mam vernum = "23.20_2022.12.03(#4996-a5f007e30b8)_x64" + WIN_10_prof

20230213-090332-ZWCAD-sciezka_ze_spacjami.thumb.png.21f79566f6dc448e00a7c63eba51a8dd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek-M napisał:

Nie jest to na pewno reguła i musi być coś inaczej skonfigurowane na Twoim komputerze, bo właśnie u siebie przetestowałem otwieranie pliku dwuklikiem i mimo nazwy katalogów i plików ze spacjami plik się otwiera a też mam vernum = "23.20_2022.12.03(#4996-a5f007e30b8)_x64" + WIN_10_prof

 

Dziękuję za odpowiedź

Ja mam świadomość, że nie jest to reguła i że jest to związane z moim komputerem, gdyż w biurze mamy 9 komputerów pracujących na Z2023.
Takie zachowanie programu zaczęło się dziać kilka dni temu, wcześniej wszystko chodziło normalnie. 
Dodam, że przez ten czas nic nie instalowałem (żadnych programów, sterowników, itp.)

Jak znajdę czas dzisiaj to opiszę później jeszcze jedno zachowanie programu, które na początku występowało tylko u mnie (najdłużej w biurze używam programu w wersji 2023), a później w miarę sukcesywnego instalowania i użytkowania zwcada przez pozostałych użytkowników zaczęło występować również u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BKW napisał:

Okazuje się, że nie tylko w nazwie pliku wszystkie spacje muszą być zlikwidowane. Również wszystkie foldery w całej ścieżce dostępu do otwieranego pliku nie mogą zawierać spacji.

AKTUALIZACJA:
Powyższe nie jest regułą, bo jak się przed chwilą okazało, program otwiera pliki dwuklikiem z różnych innych lokalizacji, ale...

Na belce programu pojawia się coś takiego:

image.png.cb1f1af0451df445eedc6dd9b572332c.png

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem został naprawiony po siłowym przypisaniu plików DWG do ZWCAD 2023 poprzez funkcję "OTWÓRZ ZA POMOCĄ - ZWLAUNCHER" (mam jeszcze zainstalowanego ZWCADA 2015+)

Wydaje mi się, że tu tkwił problem. Na razie naprawa działa, zobaczymy co będzie później.

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2023 - otwieranie plików "dwuklikiem" [Rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.