ZWCAD resetuje ustawienia


metiu

Recommended Posts

Dzień dobry

Mam problem z ZWCAD 2023 (vernum = "23.10_2022.08.18(#8543-b06ee8b7695)_x64"), a mianowicie: ustawiam dwie ważne dla mnie zmienne w rysunku: DIMASSOC na 1 oraz PICKSTYLE na 1, pracuję i zamykam ZWCAD. Następnego dnia obie wartości są ustawione automatycznie na to, co już było, czyli odpowiednio 2 i 0.

Co ważniejsze PICKSTYLE nie udało mi się odtworzyć dzisiaj po zmianie, zapisie, wyłączeniu pliku i otworzeniu go ponownie (wczoraj na koniec dnia na pewno był ustawiony na 1, a dzisiaj od rana jest znowu 0), ale udało mi się to zrobić przy DIMASSOC, co pokazuje na gifie poniżej (na początku zmienna jest ustawiona na 1, potem zapisałem plik, otworzyłem go i trochę przesunąłem, by było widać, że to ponowne otworzenie pliku, a zmienna wróciła do wartości 2).

Co jeszcze zauważyłem - te zmienne są niezwykle kapryśne. Raz się zapisują z plikiem, raz nie. Czasami przywracają się codziennie, czasami co kilka dni. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Czy możliwe jest, że przenoszenie rzeczy z rysunku na rysunek przywraca te zmienne do ustawień domyślnych? Może to kwestia, że osoba współpracująca ze mną działa na AutoCAD?

pozdrawiam
Mateusz

dimassoc.thumb.gif.378b02b23112cf83809f82d9410f7615.gif

Link to comment
Share on other sites

Tak, jeśli mamy kilka instancji to przy zamykaniu pamiętane są ustawienia ostatnio zamykanego programu.

Nakładki mogę również modyfikować ustawienia zmiennych.

Na swoje potrzeby mam przygotowany plik o nazwie start.lsp, gdzie wpisuję sobie ustawienia programu.

Na przykład linia

(command (setvar "GRIDMODE" 0))

wyłącza siatkę dla każdego otwieranego i nowego pliku dwg.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa, którą teraz zauważyłem. W trakcie pracy nad plikiem, w którym już wszystko ustawiłem (bez wyłączania ZWCAD) program potrafi zmienną DIMASSOC zmienić z 1 na 2 sam. Czy to też może być spowodowane otworzeniem innego rysunku (lub kopiowaniem danych z innego pliku)?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Teraz, pawmal napisał:

Zmienna DIMASSOC zapisywana jest w rysunku i dotyczy nowo tworzonych wymiarów. W ustawieniach użytkownika też można ją włączyć. Najlepiej obserwować zachowanie, bo mogła zostać przełączona jeśli często jest ona zmieniana.

Tak powinna działać, ale nie do końca tak działa, co napisałem na początku (GIF powstał przy otworzonym jednym pliku - tym na którym pracowałem - nic innego nie było otworzone). Jak napisali @Marek-M oraz @dmatusz3 ustawienie pamiętane to te z ostatniego zamykanego rysunku. Ponadto jest jeszcze sprawa, o której dzisiaj wspomniałem - w trakcie pracy na pliku, w którym na starcie ustawiłem DIMASSOC na 1, nagle sam się przełączył na 2. Ja sam tego nie zmieniłem, bo po co (potrzebuję mieć ustawione 1), a jeżeli samo się zmienia w przypadku kopiowania czegoś z innego rysunku (na którym DIMASSOC ustawione jest na 2) to jest to błąd moim zdaniem.

Póki co nie pozostaje nic innego jak to tylko monitorować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...