hose2001

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zastanawiam się czy jest jakiś sposób, by podczas publikowania arkuszy do PDF mieć jakąś kontrole nad nazwą wyjściową PDF. W tym momencie przy publikowaniu zostaje nadana nazwa o składni "NAZWA PLIKU_NAZWA ARKUSZA.pdf". Czy da się tak zrobić aby zostawała tylko nazwa arkusza? Bądź w ogóle czy jest możliwość podczas publikowania do pdf zarządzać zbiorczo nazwami bądź składnią nazw generowanych plików? Teraz niestety po publikacji do pdf zmuszony jestem zmieniać nazwy ręcznie w wygenerowanych plikach pdf bądź używać programów typu renamer, a może niepotrzebnie??? Używam ZWCAD Professional 2020.

Jeśli nie ma takiej funkcjonalności to by się przydała.

Pozdrawiam

Edytowane przez hose2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hose2001 napisał:

W tym momencie przy publikowaniu zostaje nadana nazwa o składni "NAZWA PLIKU_NAZWA ARKUSZA.pdf". Czy da się tak zrobić aby zostawała tylko nazwa arkusza?

Witam,
W ZWCAD 2023 jest możliwość wyłączenia, aby nazwa rysunku nie była dodawana przed nazwą arkusza przy publikowaniu. Zachęcam do sprawdzenia.

2022-10-06 09_15_48.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam Klaczek napisał:

Wg. mnie można, jeżeli wybierze się PDF wielostronicowy:

2003156897_2022-10-0608_56_27.png.cac52dd672689cadf1b2fe0edaa58a88.png

Dla pojedyńczego arkusza, trzeba w takiej sytuacji na liście pozostawić wymagany arkusz:

1775947467_2022-10-0609_00_40.png.c60de775c85ba8fe9f1b9e826508c62a.png

Efekt:

1963932750_2022-10-0609_01_41.png.6baf0f7c4498b7e2ad8055750a9e6342.png

Ok tylko tutaj muszę wpisać konkretną nazwę, a przy pojedynczych stronach nazwa generuje się z nazwy arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pawmal napisał:

Witam,
W ZWCAD 2023 jest możliwość wyłączenia, aby nazwa rysunku nie była dodawana przed nazwą arkusza przy publikowaniu. Zachęcam do sprawdzenia.

2022-10-06 09_15_48.png

To chyba teraz wprowadzone. Działam tak jak pisałem na wersji ZWCad Pro 2020 i tam tego nie ma niestety. Czas na aktualizację :) Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dostępny nowy sposób drukowania "Drukowanie inteligentne".

image.png

 

Możemy drukować zarówno z arkusza jak i modelu. W modelu możemy zdefiniować wiele arkuszy poprzez umieszczenie np. prostokąta na określonej warstwie otaczającej rysunki.

image.png

 

W tym typie drukowania możemy definiować zmienne przy wydruku do PDF (tylko ZWCADowe drukarki do PDF).

image.png

 

Na przykładzie poniżej na końcu nazwy pliku zdefiniowałem numerację <Num:1:2> co oznacza odliczanie od 1 i liczbę z 2 cyframi, np. 01, 02, 03.

image.png

 

Po wydruku otrzymałem w moim przypadku 2 pliki:

image.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie