Problemy z grubością i czcionkami SHX


metiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ZWCAD 2022 (vernum = "22.00_2021.07.07(251ad3fce2f)_x64"), który gryzie się z wymiarami, które mają zastosowane czcionki SHX. Jeżeli linia wymiarowa ma ustawioną czcionkę typu SHX to program automatycznie nie zmienia grubości opisu (pomimo zmiany grubości warstwy lub ręcznej zmiany grubości), a także nie zmienia warstwy. Żeby to zostało poprawione należy dwuklikiem edytować wymiar i zamknąć edycję (nawet bez robienia jej).

Tak to wygląda na całkiem świeżym pliku (nie poprawia grubości pomimo ręcznej zmiany):

shx.thumb.gif.1561bb6ca36c44ed6e0958ffb6327c87.gif

Tak to wygląda w projekcie, który robię (nie zmienia warstwy):

shx2.thumb.gif.645c61787251bd4c1a0de692b7a76e74.gif

pozdrawiam
Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Proszę spróbować w oknie edycji stylu tekstu przed kliknięciem "OK" użyć przycisku "Zastosuj"

Gdyby tak udało się poprawić wszystkie wymiary na rysunku byłoby świetnie, ale niestety efekt jest wciąż ten sam - zmiana czcionki w taki sposób nie wpływa na grubość.

shx3.thumb.gif.c161b5b5347c17628c947de3ce0b36ae.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do sprawy czcionek wyświetlanie zwykłego ariala narrow, przy czym wszystkie windowsowe czcionki są wyświetlane tak "ohydnie". Nie używam jeszcze okularów, więc widok jest dla mnie nie do zniesienia.. może jest jakaś nowa komenda wyostrzająca te czcionki?

tu wygląd z zw22 i zw18, dwa okienka jednocześnie tego samego:

vernum = "22.00_2021.07.07(251ad3fce2f)_x64" (read only)

VERNUM = "2018.03.16(29562)_x64" (read only)

image.png.6b966363950b6a6d42be40d696eeb28b.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Raczej skali przybliżenia (u Pana jest ono większe) i być może też karty graficznej. Choć moja karta graf, choć starsiawa, nie jest tak całkiem do kitu..

Jak wyświetlam na dużym monitorze używam małego przybliżenia bo wtedy więcej widzę - lepsza czytelność czcionek = większy obszar pracy.. W tym lepiej sprawdza się u mnie zw18. Mniej się czcionki rozmazują więc więcej "ogarniam" obrazu z tekstami..

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie