brak konsekwencji między paskami interfejsu a listwami funkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Może się czepiam ale brakuje mi konsekwencji w przedstawianiu funkcji programu między listwami a paskiem.

Sprawdziłam na razie funkcje exspress i moje spostrzeżenia są następujące.

O ile w pasku inerfejsu express text w obu wypadkach jest to samo to już funkcje warstw czy bloków są okrojone. Na pasku interfejsu brakuje kilku funkcji dostępnych na listwie rozwijanej. Mogę się domyślać, że chciano zaoszczędzić powierzchni na ekranie, ale myślę że to powoduje że z wielu funkcji się zwyczajnie nie korzysta jeśli dostęp do nich jest  trochę bardziej uciążliwy. Poza tym dużo ludzi korzysta przy pracy z kilku monitorów. Może warto byłoby pozostawić wybór Użytkownikowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zrozumieliśmy.

Chodzi mi o to, że brakuje w pasku interfejsu WARSTW     -  np. tych poleceń ( w czerwonej ramce) a są jak widać w rozwiniętym pasku.

podczas gdy E:TEXT ma już wszystkie funkcje! w obu paskach

 

Pamiętam, że kiedyś były nawet pojedyncze ikonki dla  pojedynczych poleceń w AUTOCADZIE ale to były początkujące wersje i funkcji było mało... 

v2.jpg

v3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację i podpowiedz .

Mnie jednak zmyliło to, że właśnie te funkcje są na pasku rozwijalnym EXPRESS (patrz:jak fotka powyżej). 

Czepialska jestem i dla mnie (tak czy inaczej ) niekonsekwencja pozostaje.

Ale dziękuję i nie będę już dalej drążyć tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie