INDEXCTL


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to po zmianie zmiennej INDEXCTL można do pliku zapisać dodatkowe informacje - nazwijmy to indeksami - o obiektach, które są widoczne.

Np. mamy plik dwg, w w nim 100 warstw, ale włączonych jest tylko 10, i ten plik jest wstawiony jako XREF. Teraz podczas ładowania rysunku zostaną wczytane obiekty leżące tylko na warstwach, które są włączone.

Można także ustawić indeksy do obszaru widocznego np. wczytany zostanie tylko obszar, który jest wewnątrz ramki przycięcia XREFa.

Przestawienie tej zmiennej powoduje szybsze wczytywanie, ale znacznie wydłuża zapis i powiększa plik dwg. 

Wartośi INDEXCTL:

  • 0 - wyłączony - wartość domyślna
  • 1 - zapis indeksu dla warstw
  • 2 - zapis indeksu dla obiektów
  • 3 = 1+2

Dokąd sięgam pamięcią nie spotkałem osoby, która używała tej zmiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem, jeśli zmienna jest 0 xtref będzie się wolniej wczytywał ale plik główny nie będzie magazynował info o indeksacji, natomiast dla 1,2,3 ("3" chyba nie dostępne w zw), będzie gromadził info w pliku głownym więc wczytywanie będzie szybsze xrefa (i przeładowywanie) ale za to zapisywanie pliku głównego, w tym automatyczne będzie zajmowało więcej czasu a plik będzie puchnął od dodatkowych informacji pochodzących z xrefa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj oszczędność na pracy z podłączanym xferem czy na otwieraniu pliku z xrefami. Zależy mi raczej na oszczędności pracy czyli niech sie podłącza dłuzej ale po podłączeniu niech nie muli. xrefy mam po kilka po  ok 50-100MB i część w 3D, może to zaoszczędzi troche nerwów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie