Pasek zadań Windows


Alojz

Recommended Posts

Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy to: PPM na pasku zadań Windows, wybrać Właściwości i zmienić opcję zaznaczoną na czerwono na poniższym screenie (z nigdy nie scalaj na zawsze scalaj). Wskazówka dotyczy Windows 7. Zwracam jednak uwagę, że programy osadzone na pasku zadań wyświetlane są wtedy trochę inaczej (bardziej jak za dawanych czasów, czyli Windows XP).

222518222_Waciwocipaskazada.PNG.0adbae19cd29ffce0c2bda7594f6577e.PNG

 

Edited by Chris
Link to comment
Share on other sites

Witam,

przy zmiennej SDI ustawionej na wartość 1 rzeczywiście na pasku zadań wyświetlana jest tylko jedna ikona programu (niezależnie od ilości włączonych plików dwg w programie). Zapewne o to rozwiązanie prosił użytkownik @Alojz. :-)

Zauważyłem jednak jeden problem przy takim ustawieniu. Otóż przy próbie otwarcia kilku plików dwg jednocześnie (zaznaczam kilka plików dwg przytrzymując klawisz CTRL i przeciągam na okno otwartego ZWCADA 2019 upuszczając na pasek PROPERTIES) program wysypuje się. Pojawia się CRASH ERROR i zamykane jest okno programu.

Przy zmiennej SDI ustawionej na wartość 0 problem nie występuje.

Edited by Chris
Link to comment
Share on other sites

Klikając 2x na plik powinna się otworzyć w takim wypadku druga instancja programu, ale jeśli pliki mają być otwierane w zakładkach w tym samym programie, to zmienna SDI powinna być na 0. Sądzę, że za ustawienie ikony na pasku zadań odpowiada jakiś klucz w rejestrze systemu.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Alojz napisał:

Ustawienie SDI na 1 spowodowało, że mogę otworzyć tylko jeden plik. Przy próbie otwarcia drugiego, konieczne jest zamknięcie pierwszego 🤔

Dokładnie tak jak Pan pisze. Program umożliwia otwarcie tylko jednego pliku. Kolejny należy otworzyć w nowej sesji. Otwarcie kilku plików jednocześnie wywala program.

Wydaje mi się, że ZWSoft mógłby ten aspekt trochę poprawić (np. wyświetlić komunikat, że możliwe jest otwarcie jednego pliku w jednej sesji... lub coś takiego).

Druga sprawa dotyczy otwierania kolejno różnych plików. Program nie pyta, czy zapisać poprzedni plik, pomimo faktu, że uległ on zmianie - w tym przypadku dość duży błąd/niedociągnięcie. Wg mnie jeśli plik dwg uległ zmianie program powinien wyświetlić okno z pytaniem, czy zapisać zmiany, odrzucić lub anuluj....

 

5 godzin temu, pawmal napisał:

Sądzę, że za ustawienie ikony na pasku zadań odpowiada jakiś klucz w rejestrze systemu.

Proszę sprawdzić poradę pod linkiem poniżej:

https://superuser.com/questions/30007/is-there-any-way-to-hide-taskbar-labels-and-not-combine-taskbar-buttons/30050#30050

Sprawdziłem u siebie. Mam Win 7, wykonałem polecenia krok po kroku i zadziałało (mam SDI=0). Program wyświetla tylko jedną ikonkę pomimo uruchomionych wielu kart (plików dwg).
Z mojego doświadczenia - na moim lapku ustawione mam średnie ikony - zadziałała wartość klucza ustawiona na 52 (WIN 7). Klucz z wartością 38 - ikony wysypywały się. Objawiało się to brakiem ikon, albo ikony były szerokie na cały pasek.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Alojz napisał:

W ZWCADzie 2012 mam otwarte 3 rysunki i podobnie w testowanym ZWCADzie 2019. Na pasku zadań Windows jest to jednak inaczej wyświetlane.

zwcad_pasek_zadan.PNG.9562e148048a579f768b380ba09f5433.PNG

Czy można skonfigurować 2019 tak, aby wyświetlanie na pasku zadań było jak 2012, tj. jedno okno programu?

@Alojz zwracam jednak uwagę, że powyżej wskazana zmiana w rejestrze dotyczy wszystkich uruchomionych programów, a nie tylko ZWCADA (również np. przeglądarek, MSWord itd. itp.).

W przypadku np. przeglądarki brak jest możliwości wykonania szybkiego podglądu kart.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Alojz napisał:

U mnie tego problemu nie ma - wyświetla się standardowe okienko Zapisać zmiany w ... ?

W jaki sposób otwiera Pan pliki dwg? Dwuklikiem czy przez przeciągnięcie ikonki do otwartego programu i upuszczenie jej np. na pasku programu?
Nie próbowałem otwierania dwg za pomocą dwukliku. Pliki mam przypisane do innego programu CAD, dlatego nie korzystam z dwukliku.
 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Alojz napisał:

Przy otwieraniu poprzez przeciąganie ikonki, u mnie także brak okienka o zapisie zmian :sad:

Dziękuję za informacje. Potwierdził Pan moje spostrzeżenie. Program nie wyświetla okna z pytaniem czy zapisać/odrzucić zmiany lub anuluj. Wg mnie powinno być inaczej. Na szczęście nie używam SDI=1 i korzystam z kart. Można zdziwić się kiedyś, jeśli popracuje się trochę na pliku i zapomni się zapisać zmiany. Otwarcie nowego pliku dwg tym sposobem (przeciągnięcie ikonki na aktywne okno programu) spowoduje utratę wszystkich wprowadzonych zmian.

Dziękuję. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...