Szybki wybór - kolejność właściwości


Recommended Posts

Nie jest to takie ważne, myślałem tylko, że może jest jakaś zmienna, która za to odpowiada. Jedno kliknięcie więcej nie ma aż takiego znaczenia w tym przypadku. A przecież wystarczy zmienić kolor atrybutów i mogę sobie zaznaczać wg kolorów. Że ja na to wcześniej nie wpadłem :)  Ale tu mam jeszcze jedno pytanie... Co zrobić, żeby szybki wybór zapamiętał kolory niestandardowe? Jeżeli wybiorę czerwony albo zielony, to zapamiętuje przy kolejnym wyborze, ale gdy zaznaczę np. kolor nr 110, to jego już nie zapamięta.

Link to comment
Share on other sites

A jak w smartsel wybrać obszar, który mnie interesuje? Mam na jednym rysunku 10 pięter budynku, chcę zmienić atrybuty na jednym piętrze. Inteligentny wybór odnosi się do całego rysunku, chyba, że o czymś nie wiem :)

Edited by Bartek1977
Link to comment
Share on other sites

Dużo jest możliwości wyboru, ale w tym przypadku uważam, że najszybciej jest poprzez QSELECT. Jeżeli mamy już zapamiętany kolor, to wystarczy włączyć szybki wybór, zaznaczyć obszar na rysunku i wcisnąć OK. Podobnie polecenie FILTER, tylko wcześniej trzeba stworzyć swoje filtry 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...