Oczyszczanie/naprawa pliku


Recommended Posts

Cześć!

Zastanawiam się czy jest jakiś program lub sposób na oczyszczenie rysunku dwg? Zakładam, że występują w nim jakieś błędy, ponieważ funkcja AUDIT, ani funkcja PURGE nie pomaga. Plik pomimo teog, że nie ma zbyt wiele treści w sobie ma rozmiar np. 4 MB. Nie jest to pojedynczy przypadek, czasami plik potrafi (nie wiadomo dlaczego) zmienić rozmiar na tak duży. Na pliku nie pracuję sam, jest on przesyłany czasami pomiędzy różnymi komputerami.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za chęć pomocy! :good:

Link to comment
Share on other sites

Witam,

proszę sprawdzić, czy nie zostały jakieś elementy na wyłączonych warstwach.
Ewentualnie spojrzałbym jeszcze na Layouty, ponieważ zdarza się, że otrzymuję opracowania, które tworzone są w modelu, ale na Layout'ach dodawane są np. tabelki/opisy i różne inne elementy.

Proszę również sprawdzić w jakim formacie zapisany jest rysunek. Pliki zapisane w formacie DWG2013/DWG2018 potrafią ważyć nawet kilka razy mniej niż te zapisane w formacie DWG2000 (i starszym). Zrobiłem szybki test i pierwszy z brzegu plik dwg zapisany w formacie DWG2018 jest 3 razy mniejszy niż ten zapisany w formacie DWG2000.

Link to comment
Share on other sites

Również mam takie  pliki które spuchły z ok 5MB normalnego rozmiaru do 40MB, ale obrabiane były w kilku programach więc nie potrafię wskazać przyczyny ani winnego programu.   Zapisywane w tym samym formacie dwg2013.

Najskuteczniejszą metodą na odchudzenie będzie utworzenie nowego pliku i i przekopiowanie zawartości starego z oryginalnymi współrzędnymi, tylko czasem jest to metoda problematyczna/bardziej pracochłonna (vide: arkusze, niektóre obiekty i definicje rodzaju linii konwertowane z dgn ). 

Edited by kruk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...